Најекономично греење (затоплување)

Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Почитувани,

Започнува промоција на GREE Console Inverter GEH12AA-K3DNA1D, цена 36'990,00 денари.

Прегледај го приврзокот 260901

Прегледај го приврзокот 260902
Со почит
Греемак Гроуп
Автоматски споено мислење:

Почитувани,

Започнува промоција на GREE Console Inverter GEH12AA-K3DNA1D, цена 36'990,00 денари.

Прегледај го приврзокот 260901

Прегледај го приврзокот 260902
Со почит
Греемак Гроуп
Одлично делува ова, моментално најефтина опција за парапетна. Дали можеби има 09ка како поефтина опција? Дали има долно дување накај подот? И дали оваа влегува во климите кои исполнуваат опции за субвенција?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.272
Одлично делува ова, моментално најефтина опција за парапетна. Дали можеби има 09ка како поефтина опција? Дали има долно дување накај подот? И дали оваа влегува во климите кои исполнуваат опции за субвенција?
Za subvencija se bara energetska klasa pri greenje najmalku A+....a parapetnava najmalku ima A+++ klasa....znaci ispolnuva.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Za subvencija se bara energetska klasa pri greenje najmalku A+....a parapetnava najmalku ima A+++ klasa....znaci ispolnuva.
да не ти се заглави копчето од тастатурата на плус? :)
одговори му за другиот услов

тетовирани,кажи дали сеуште има навалица како што имаше пред две-три недели или спласна побарувачката?
онака те прашувам,не е на зезање,бидејќи по другите салони веќе кажуваат дека нема многу заинтересирани.чисто како информација ме интересира
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
дај ми број од комшиката нешто да ја прашам? :)
може да размениме искуства,околу климите се разбира :)

190-194 w na odrzavanje
Ovie 190w se vo 15h.?na +37° nadvor ?? 24h,uklucena klima .?
Ili ova e otkako postignala Temp,vo sobata.?
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Od koga e postignata i sega odrzava
Eve sega padna malku potrosuvackata
Mozam da kazam LG e eknomicna i leto i zima


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Член од
2 март 2019
Мислења
78
Поени од реакции
58
Od koga e postignata i sega odrzava
Eve sega padna malku potrosuvackata
Mozam da kazam LG e eknomicna i leto i zima


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Aeri 5.5 na r410 vo stan na zapadna strana od 64 kv setirana na 24 so EKO
Cel den vaka si vrti na 250w TOP
 

Attachments

Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Inace gree hansol 12 zimoska so dosta nizok minimum I ispod 200w duri I ladno duva nekad.

Sega na ladenje obratno nekako tera ispod 400w skoro I da ne sum ja videl ide on-off celo vreme.

Za razlika Gree lomo spushta na ladenje do kaj 270w I dosta poprijatno ladi PONEOSETNO.
Ova se cisti moi iskustva a kolku magneti imaat klimive ne me interesira.
 
Член од
28 декември 2014
Мислења
16
Поени од реакции
1
Дечки здраво, сакам да земам инвертер (тотален лаик у темава) и го гледав овој модел па гледам дека сега е на промоција со добра цена и сакам да ми кажете мислење. Се работи за стан од 50м2, нова градба со добра изолација.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Дечки здраво, сакам да земам инвертер (тотален лаик у темава) и го гледав овој модел па гледам дека сега е на промоција со добра цена и сакам да ми кажете мислење. Се работи за стан од 50м2, нова градба со добра изолација.
ова климава нема што нема на неа....екстра фул опрема

дечко,стан ко стан,дали има една соба станот?

ова се горење само смениле име.горење беа тешко срање од клими.
овие незнам, ако има тошиба компресор тогаш е добро.бидејќи иста таква тошиба,со фул опрема ќе кошта дупла цена.
со оваа клима можеш да грееш дневната од станот и кујната,потоа кога ќе постигне температура,отвараш врати и тогаш колку може нека тера
али сепак може и да излезат добри клими
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Дечки здраво, сакам да земам инвертер (тотален лаик у темава) и го гледав овој модел па гледам дека сега е на промоција со добра цена и сакам да ми кажете мислење. Се работи за стан од 50м2, нова градба со добра изолација.
Slaba e 3.5kw klima za 50m2 ti treba 5.5kw inverter klima
Ovaa


Ili dve klimi po 3.5kw ovoj model
 

Kajgana Shop

На врв Bottom