Најекономично греење (затоплување)

Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Lelelelle vrtenje vodenicata kako sakate. Toj sto e od grad Skopje definiral COP>3.5. Znaci lepi strelco ni 3.46 ni 3.47, tuku 3.5 ili povekje. Inaku ne se pravi pameten na +7C ima da go izvadis COP ama ti od Finska ke najdes nesto sigurno ke zalepis nekoe brojce, ami ako vidat posle od grad Skopje. Zatoa lugje od provereni izvori od provereni katalozi i provereni Uvoznici i Prodavnici. Sekoj moze da bide odbien, ako klimata si ja platil mozebi 70k mozebi taa ne gi ispolnuva uslovite. Pazete so ovie igri. Inaku se slozuvam potpolno so ovoj nacin na subvencioniranje, samo Mercedes se kupuva za Dacia mozes i so Lute credit da pomines sekogas ;) :) ;)
 
Член од
17 март 2015
Мислења
203
Поени од реакции
324
Lele klimata sum e skril u podrum,kako prvo mits e kupeno pred pet god i ne e skrieno nego montirano vo druga prostorija kaj sto se toplese na drva, a dali e pojako ili poslabo od tosibata ce pokaze vremeto.
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
9
Поени од реакции
5
Edno izvestuvanje do site korisnici na subvencii za klimi vo Kicevo!!!Znaci grad Kicevo odobruva 55600.00 den maksimalen iznos za klima!!E sega !!Ako se odlucite za klima od DAIKIN 3.5KW celata suma odi kaj firmata stoe e pretstavnik na DAIKIN..Ako se odlucite za 5.5kw klima treba da doplatite 20600.00 den so montaza!!!Ajde sega kazete kolku e montaza za 5.5kw i 3.5kw..Inace klimta od 5.5kw prvo ja nudat FTXB a ako ja pobaras FTXF togas vikaat moze i taa!!Kade se stopija tie 6400 den od 62000 na vrukinava???
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Sekako deka treba hemisko cistenje na klimata ednas godisno
Me interesira dali X Fan isto susi nezavisno na koja Fan brzina se koristi klimata dali na Fan 1 Fan 2 i Fan 3 jas na Ladenje ja koristam na Fan 1 dali X Fan isto susi nezavisno na koja fan brzina e klimata ?
Ako dobro go procitas upatstvoto edno 2/3pati i go razberes toa sto nekoj go napisal ke znaes deka nee bitno dali Xfan ke duva 1 brzina ili druga...Bitno e za sto toa e nameneto a toa e da go isusi isparuvacot od vlagata...e sega dali 2dali3 min.ke duva toa sto ke tie kako informacija bitno e da sija zavrsi rabofata za sto e nameneto*
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Edno izvestuvanje do site korisnici na subvencii za klimi vo Kicevo!!!Znaci grad Kicevo odobruva 55600.00 den maksimalen iznos za klima!!E sega !!Ako se odlucite za klima od DAIKIN 3.5KW celata suma odi kaj firmata stoe e pretstavnik na DAIKIN..Ako se odlucite za 5.5kw klima treba da doplatite 20600.00 den so montaza!!!Ajde sega kazete kolku e montaza za 5.5kw i 3.5kw..Inace klimta od 5.5kw prvo ja nudat FTXB a ako ja pobaras FTXF togas vikaat moze i taa!!Kade se stopija tie 6400 den od 62000 na vrukinava???
ти ја нудат првата дека е со R410 a втората е R32.
гледаат да исчистат стара залиха со 410 и затоа тие први ги нудат.

монтажа за Даикин е 100 евра за 5,5кв,мора нивни монтери(што не е случај кај сите)
Грии,мора нивни монтер

монтаживе рипнаа со цена,општи грабеш прават на народот.СРАМОТА.

Тошиба дава гаранција 3 год,било кој да ти ја монтира
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.944
ти ја нудат првата дека е со R410 a втората е R32.
гледаат да исчистат стара залиха со 410 и затоа тие први ги нудат.

монтажа за Даикин е 100 евра за 5,5кв,мора нивни монтери(што не е случај кај сите)
Грии,мора нивни монтер

монтаживе рипнаа со цена,општи грабеш прават на народот.СРАМОТА.

Тошиба дава гаранција 3 год,било кој да ти ја монтира
I mene ne mi se sviga toa sto za odredeni brendovi mora nivni monteri jas tolku se iznerviav so monterot na TST ( ne bea Klimi Mk tuku drug servis mi pratija bidejki Klimi Mk trebase 20 dena da gi cekam za Montaza ) ne ja montirase kako sto treba ne gi izbandazira bakarnite cevki a imam moj prijatel monter sto do sega site klimi mi gi ima montirano no za zal negovata firma ne bila ovlastena nitu za TST nitu za Gree nitu za Tosot ( i ako on mi ja montirase nemase da mi vazi garancijata ) neznam zosto ako kupis klima od Gree mora nivni monteri eve ako mora taka barem da napravat dogovor so site servisi za montiranje taka em sekoj servis ke bide ovlasten em ke se namali guzvata za montaza i nema mnogu da se ceka termin za montaza.
Inaku za R 32 Freon toj freon e poekonomicen za 3 do 5 % od R 410
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2020
Мислења
9
Поени од реакции
5
Dali ima nekoj na forumov sto iskoristil subvencija za klimi od drugite gradovi,da gi pogledaat dogovorite dali i kaj niv se ispareni stotina evra ???
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.944
Dobra cena za LG DUAL INVERTER



 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Dobra cena za LG DUAL INVERTER



Kade e proizveden ovoj LG.?
 
Член од
9 август 2017
Мислења
51
Поени од реакции
43
Dobra cena za LG DUAL INVERTER



Ova na 2.5 lici
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Sepak e so Dual inverter compressor taka da cenata e ekstra retko da najdes klima so twin rotary compressor za cena od 550 evra.
Klimata e ekstra komsikata ja koristi dveipol godini do sega e prezadovolna od klimata
дај ми број од комшиката нешто да ја прашам? :)
може да размениме искуства,околу климите се разбира :)

190-194 w na odrzavanje
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom