Вратари

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.513
Поени од реакции
47.792
Мене ми имаат кажано за некоја што немала лична карта сакала да влезе и дошла со книшка здрвствена и вратаров и ја земал отворил и почнала да се дере пред сите ''прв мензисссс 14 години'' ''2ро оделениее вошкиииии'':bilokojzbot::bilokojzbot:
Сељаци се да немаат некој однос да ама дај размислете малце влезете во кожа на луѓето....сега еве секоја вечер му доаѓаат некои пијани ''лигуши'' се буткаат дигаат џева си тераат забава додека овие се на работа за тоа време,гледаат девојчиња што неможат да ги шемат пошто се ''под нивна класа'' тие ке се шемат со пијаните ''лигуши'' погоре(тоа ствара негативен набој)..многу често окoлу нив тепачки летаат флаши и боксови можат да настрадаат за џабе,да не би биле насилни и намрштени нема никој да ги приметува па затоа се ваљда такви..
Иначе мене проблем ми немаат направено си покажувам лична карта си влагам ко човек без непотребни муабети со нив и чао пројатно
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
Мене ми имаат кажано за некоја што немала лична карта сакала да влезе и дошла со книшка здрвствена и вратаров и ја земал отворил и почнала да се дере пред сите ''прв мензисссс 14 години'' ''2ро оделениее вошкиииии'':bilokojzbot::bilokojzbot:
Сељаци се да немаат некој однос да ама дај размислете малце влезете во кожа на луѓето....сега еве секоја вечер му доаѓаат некои пијани ''лигуши'' се буткаат дигаат џева си тераат забава додека овие се на работа за тоа време,гледаат девојчиња што неможат да ги шемат пошто се ''под нивна класа'' тие ке се шемат со пијаните ''лигуши'' погоре(тоа ствара негативен набој)..многу често окoлу нив тепачки летаат флаши и боксови можат да настрадаат за џабе,да не би биле насилни и намрштени нема никој да ги приметува па затоа се ваљда такви..
Иначе мене проблем ми немаат направено си покажувам лична карта си влагам ко човек без непотребни муабети со нив и чао пројатно
potpolno se slozuvam predhodno iam kazano deka oni se takvi ali toa e poradi nashiot balkanski mentalitet bravo za postov :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.890
Вратарот не е само функција тоа е статусен симбол. Имаш мускули, можеш повеќето да ги натепаш, врв си во ноќно-животната хиерархија. Ако на тоа додадеш и Априља, Кавасаки и сл + бонус трајбл тетоважа тогаш си го достигнал врвот. Искрено сум бил и во други дискотеки во странство и приметив дека само кај нас се абдали барем повеќето.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Spored mene,kaj nas na izbacuvacite zgresena im e funkcijata!Znaci,spored mene tie ne treba da bidat onie sto ke biraat luge,koj da vlezi a koj ne treba.Tie treba da se tamu dokolku ima nekoj problem od strana na nekoj da go iznesat KULTURNO od lokalot!Si ima luge sto treba da biraat koj treba da vlezi,koj ne.A vo princip mnogu sum protiv toa da se pravi selekcija,demek ti mozis da vlezis,ti nemozis!!Pogolemo ponizuvanje i diskriminacija od toa jas mislam deka nema!RESENIE(spored mene):Neka si ima vlez malku povisok na tie mesta kade sto sakaat da bidat selektirani lugeto,i samo posebe ke si dojdi do prirodna selekcija,a ne javno ponizuvanje!!!Inace sum bil svedok na mnogu takvi izivuvanja i stvarno e katastrofa!Ne mozi be,gledam decko i devojka odat vo diskoteka i toj kelajcata da i vika na devojkata ti mozi da vlezis,a na maskoto ti grd si ne mozis.EEEEEEJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ ALOOOOOO!!!:nenene:
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Spored mene,kaj nas na izbacuvacite zgresena im e funkcijata!Znaci,spored mene tie ne treba da bidat onie sto ke biraat luge,koj da vlezi a koj ne treba.Tie treba da se tamu dokolku ima nekoj problem od strana na nekoj da go iznesat KULTURNO od lokalot!Si ima luge sto treba da biraat koj treba da vlezi,koj ne.A vo princip mnogu sum protiv toa da se pravi selekcija,demek ti mozis da vlezis,ti nemozis!!Pogolemo ponizuvanje i diskriminacija od toa jas mislam deka nema!RESENIE(spored mene):Neka si ima vlez malku povisok na tie mesta kade sto sakaat da bidat selektirani lugeto,i samo posebe ke si dojdi do prirodna selekcija,a ne javno ponizuvanje!!!Inace sum bil svedok na mnogu takvi izivuvanja i stvarno e katastrofa!Ne mozi be,gledam decko i devojka odat vo diskoteka i toj kelajcata da i vika na devojkata ti mozi da vlezis,a na maskoto ti grd si ne mozis.EEEEEEJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ ALOOOOOO!!!:nenene:
Pa sto sakas ti privatan sopstvenost
Diskotekata ne e biblioteka
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Nikogas ne sum imala problem so vratarite od gradov,se znam so poveketo(od opravdani pricini)ali kako i da e ne gi podnesuvam zosto se pravat gazdi,a se ziva seljacaana nabildani tipci so vojnicki frizuri i race kako lopati......mislam pa daj!Namesto da stvaraat red tie predizvikuvaat ne red!Pa koi se tie da kazat na nekogo nemoze da vlezes zosto ne si dobro oblecen,a poveketo od niv se u trenerki.Klosari zivi...puuuu
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Вратарот не е само функција тоа е статусен симбол. Имаш мускули, можеш повеќето да ги натепаш, врв си во ноќно-животната хиерархија. Ако на тоа додадеш и Априља, Кавасаки и сл + бонус трајбл тетоважа тогаш си го достигнал врвот. Искрено сум бил и во други дискотеки во странство и приметив дека само кај нас се абдали барем повеќето.
Eпа зашто иначе би постоеле вратарите т.е. тие се ОБЕЗБЕДУВАЊЕ во дискотеката, за да го чуваат локалот и тие што влегле внатре од несакани работи. Имам отидено во дискотека во Бугарија и искрено да ти е мерак да видиш обезбедување т.е. вратар. Те пречекува со „добро вечер, повелете„. Внатре кога ќе влезеш гледаш на секој ќош по 2ца кои надгледуваат ситуација, и баш вечерта имаше еден фраер што кршеше чаши. Дечкиве отидоа и со убаво му рекоа да прекине со кршење ако сака да остане во дискотеката, дечкото се смири 10 минути и пак продолжи. Вратарите дојдоа го фатија и го изнесоа надвор нај културно....е сега надвор што како незнам

Пример е ова за тоа како треба да се однесуваат
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Веќе неколку месеци не идам во Колосеум, поради тоа што кога отидов ме држеа на врата, поради тоа што сум носел патики и не сум бил као останатите кошуљаши облечен, него ко за на флипери, како????
Хех, ок си викам, више кај вас не влагам, башка и да ми се пува и "совети" да ми дели некој со 2 одделение, а 3-то со врски што го поминал? Ах НЕ....:helou:
Мрш!

едит:
И нејќам после ова коментари у стилот не е можно, фураш антиреклама, бладаш дечко, не знаеш шо збориш, итн... јбг мене ми се случи тоа и така е... ајде пиис
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Ау се имам расправано.Мене ми се има случено додека чекам за да влезам(тоа беше прв и последен пат)"типот"да ми се прави фраер и ми рече дека ако сака он да ме пушти да влезам ќе влезам ако не нема.Сум го отерала ни јас веќе незнам каде.Едно 30 души се заѕверија во мене.А јас како што сум малечка а тој 2 метра можете да замислите ситуација.Ако имам пари да излезам можам да ги трошам кај што сакам јас.А не зашто не сум во минич и штикли не сум пожелен муштерија.Според мене вратарите се група набилдани типови кои наместо мозок имаат само мускули.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Тачно sunshinebaby, вчера баш влагаме во кастро, кога одеднаш тие батките(фацките:pos2: ), му се исфураа на еден тип, сеа ваљда не ради долгата коса :tapp: , али после му шитнаа глупа фора у стилот не си влегол, нема ни да влезеш, цццц срамотилаци башка и му тргна едниот да го шлапа абе трагикомедии, си викам ова само овде и ни на едно друго место во универзумот :wink:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш не сум имала проблеми со луѓето на врата.
Има некои луѓе кои не е фер да се иживљаваат врз нив,ама има луѓе кои навистина се однесуваат дрско и безобразно и заслужуваат да не бидат пуштени.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Vo diskotekive nemav odeno podolgo vreme, ama od pred nekolku nedeli pak so drustvo otidov vo nekolku diskoteki i pak istata rabota. Zastanale gospodata na vrata i te gledaat od glava do petici kao da te skeniraat i si donesuvaat odluka dali ce vlezes ili ne. Sega razbiram deka treba da vrsat kontrola koj vlaga ama prvo treba da se vidat tie kako se oblecedni pa da baraat dres-kod za drugite. Ne moze toj da bide oblecen u sportska oprema a mene da mi bara da bidam u odelo. Pa ne ide be decki taa rabota.

Eve ce vi dadam eden primer zosto ne biva taka. Jas momentalno rabotam kako obezbeduvanje u edno od nasive ministerstva. I sega i kaj nas ima nekoj si dres kod kako treba da izgleda covekot koga ce vlaga u ministerstvo ama ako ne mozam da go pustam ce mu objasnam kulturno zosto ne mozam da go pustam :toe:. I druga rabota, jas na rabota rabotam u odelo, komplet so vratovrska i se, a pod sakoto si nosam opremata sto mi treba. Ne me sprecuva deloto da si ja vrsam rabotata. Sega tocno malku si pozdrven so sakoto ama koga baras nesto, treba i ti da go pocituvas toa

I edna druga rabota sto treba da se proveri e kolku ima nekoj pravo da ne te pusta u objekt, koj e ugostitelski i e od otvoren karakter, nema nekoja privatna zabava, pa nema ni osnov da ne te pusti ako si prigodno oblecen. Samo kolku sto gi gledam kaficicve i diskotekive se mesta samo za nekoi kremcinja i nekoi koi mislat deka se nekoja faca u gradov, sekoja cest na isklucocite

:pos2:I da ne zaboravam, ideme u Hard rok grupa od 10 luge, sve vozrasni nafircani razbiras i ovoj na vrata ni vika decki dali imate ZLATNA KARTICA :tapp::tapp::tapp:, nie se gledame megu nas i pagame u nesvest :nesvest:, sto od zbunuvanje sto od sram deka ne ne pusta. Abe mu vikame kakva kartica e toa, sakav da mu recam imam dajners maestro i drugi ama zlatna nemam. I sreca ne pusti nekako inaku ce puknese sram :jaj:
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Nasite vratari se najneobrazovanite lugje na svetot. Nemoze da se stava na takvi mesta bilo koj. I na kraj krajeva koi se oni da odlucivaat koj ke vleze a koj ne
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Nasite vratari se najneobrazovanite lugje na svetot. Nemoze da se stava na takvi mesta bilo koj. I na kraj krajeva koi se oni da odlucivaat koj ke vleze a koj ne
Еј муабетов ти паѓа у вода...
Од кај знаеш ти колку е он образован, од кај знаеш дали он преку ден си работи нешто друго и слично.
А тоа колку е необразуван сакаш да ми кажеш дека некад си правел муабет со него за глобалното затоплување, за инфлацијата во РМ, за растењето на цената на нафтата....??!?!
Што сакаш да има на врата? Далај Лама? Таки Фити?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom