МРТВ - Македонска радио телевизија

Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Вчера пак ја начекав на крај рекламата :pos:
Да, има и фиксен број за пријавување, ама има и мејл: 20sekundikviz@gmail.com

Ако ти или било кој друг сте ја изгледале рекламата целосно или имате информации за форматот и наградите, ве замолувам споделете :D

Им испратив сега преку мејл пријава со мои податоци на тој мејлот кој ми го имаш напишано.

Не, не знам ништо за тој квиз, ја немам воопшто видено таа реклама за квизот, ниту пак знам за форматот на прашања, а за награди и награден фонд нема потреба да прашуваме, се знае во оваа држава знаењето не се вреднува така да не верувам повеќе од 10.000 денари да се наградите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Утринската пред промената еве какво беше. Може да се види голема разлика.


Предходно беа уште побетер студиата на МРТ. Позадина со закачени Цда

Така да има промени од тогаш до сега да не се лажеме а дека е потребно повеќе е потребно.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Им испратив сега преку мејл пријава со мои податоци на тој мејлот кој ми го имаш напишано.

Не, не знам ништо за тој квиз, ја немам воопшто видено таа реклама за квизот, ниту пак знам за форматот на прашања, а за награди и награден фонд нема потреба да прашуваме, се знае во оваа држава знаењето не се вреднува така да не верувам повеќе од 10.000 денари да се наградите.


Да си реплицирам самиот себеси.

Вчера иако денот беше Недела кога им испратив на тој мејлот пријава за учество во квизот, за пола саат ми вратиле ова како одговор:





  • 20 sekundi Kviz <20sekundikviz@gmail.com>
    To:

    Sun, Jul 19 at 2:58 PM



    Pocituvani,
    Vi blagodarime za prijavuvanjeto vo kvizot
    Snimanjata se predvideni vo avgust mesec, dopolnitelno ke bidete iskontaktirani

    Pozdrav i Ubav den
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Добро до кога планираат да ја репризираат серијава Опстанок? Од сам старт на МРТ 5 се репризира без прекин што значи завршува репризирањето и утредента почнува пак репризирање од прва епизода. Еве од вчера почнаа пак и на МРТ 1 да ја репризираат. Предходно неколку пати и на собраниски сум начекал епизода.

Срушија рекорд во репризирање.
 
Член од
12 јули 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
Да си реплицирам самиот себеси.

Вчера иако денот беше Недела кога им испратив на тој мејлот пријава за учество во квизот, за пола саат ми вратиле ова како одговор:





  • 20 sekundi Kviz <20sekundikviz@gmail.com>
    To:

    Sun, Jul 19 at 2:58 PM



    Pocituvani,
    Vi blagodarime za prijavuvanjeto vo kvizot
    Snimanjata se predvideni vo avgust mesec, dopolnitelno ke bidete iskontaktirani

    Pozdrav i Ubav den
Sigurno prv si ti prijaven edvaj čekale da im piše nekoj . Šala na strana ako doznaeš nešto povekje za kvizot osobeno za nagradite nešto piši tuka. Pozdrav.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Овие реално немаат програма за еден канал, па 7 начукале, само трошок од наш џеб за системите за емитување. за кој кур отвораат канал спорт ко истите работи ќе ги пренесуваат на прва, истите работи од 5ка сто пати се репризирани на прва. Овие на јазиците да не зборуваме, истата програма само со различен превод на албански. Не можат да комплетираат ни еден канал како што треба, се е само фрлање пари во дупка, и тоа не ничии пари туку мои и ваши.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
И на МРТ 1 и на МРТ 3 истиот фудбал во живо вечерва. Која е поентата на две тв канали исти пренос?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
И на МРТ 1 и на МРТ 3 истиот фудбал во живо вечерва. Која е поентата на две тв канали исти пренос?
Изгледа за тие што немаат МРТ3 уште кај својот оператор...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Изгледа за тие што немаат МРТ3 уште кај својот оператор...
Па нели МРТ бидејќи се државни канали мора да се обавезно присутни кај операторите? Така и на АВМУ кај листите со канали од операторите МРТ ги пишува дека се задолжителни (дека мора да ги има).
 
Член од
12 јули 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
Eve po detalno okolu noviot kviz 20 sekundi

Klasika vie prijavete se a ustvari ne piše ništo i na krajot ke otideš ke snimaš i ke doznaeš deka si osvoil simbolični i dobri par iljadi denari. Toa e odrazot na cela država niz kvizovite nivni što gi pravat so "ogromen kvalitet".
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Sigurno prv si ti prijaven edvaj čekale da im piše nekoj . Šala na strana ako doznaeš nešto povekje za kvizot osobeno za nagradite nešto piši tuka. Pozdrav.




  • 20 sekundi Kviz <20sekundikviz@gmail.com>
    To:

    Tue, Jul 21 at 10:13 PM


    Pocituvani,
    Vo edna emisija se natprevaruvaat dvajca natprevaruvaci eden nasprema drug
    Moznost za plasiranje vo polufinale i finale sve e vo zavisnost od vaseto znaenje i vestini vo kvizot.
    Vo igrata PRASANJE/ODGOVOR odbirate kategorii i dobivate po 5 prasanja kade sto dobivate 4 mozni odgovori od koj 1 e tocen i treba da go odberete.
    Stranicata na kvizot momentalno e vo izrabotka.
    Za sekakva dopolnitelna informacija ke bidete izvesteni

    Pozdrav


Пред некој ден ги прашав за формат на квизот и еве што ми одговорија.
Не ги прашав за финансискиот дел какви награди ќе има, знам и самиот дека нема да има којзнае колку високи парични награди.

Гледаш онаа листа за 300 на тв Сител од 300.000 денари премијата ја намалија на бедни 300 евра, и тоа сите награди таму ги ставиле во евра а кај нас еврото не е официјална валута за плаќање. И немаме држава и функционални иституции да казнуваат.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903



  • 20 sekundi Kviz <20sekundikviz@gmail.com>
    To:

    Tue, Jul 21 at 10:13 PM


    Pocituvani,
    Vo edna emisija se natprevaruvaat dvajca natprevaruvaci eden nasprema drug
    Moznost za plasiranje vo polufinale i finale sve e vo zavisnost od vaseto znaenje i vestini vo kvizot.
    Vo igrata PRASANJE/ODGOVOR odbirate kategorii i dobivate po 5 prasanja kade sto dobivate 4 mozni odgovori od koj 1 e tocen i treba da go odberete.
    Stranicata na kvizot momentalno e vo izrabotka.
    Za sekakva dopolnitelna informacija ke bidete izvesteni

    Pozdrav


Пред некој ден ги прашав за формат на квизот и еве што ми одговорија.
Не ги прашав за финансискиот дел какви награди ќе има, знам и самиот дека нема да има којзнае колку високи парични награди.

Гледаш онаа листа за 300 на тв Сител од 300.000 денари премијата ја намалија на бедни 300 евра, и тоа сите награди таму ги ставиле во евра а кај нас еврото не е официјална валута за плаќање. И немаме држава и функционални иституции да казнуваат.
Све, дали сериозно пишале све?

Кој знае кои неписмењаци ќе си играат квиз на знаење.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493



  • 20 sekundi Kviz <20sekundikviz@gmail.com>
    To:

    Tue, Jul 21 at 10:13 PM


    Pocituvani,
    Vo edna emisija se natprevaruvaat dvajca natprevaruvaci eden nasprema drug
    Moznost za plasiranje vo polufinale i finale sve e vo zavisnost od vaseto znaenje i vestini vo kvizot.
    Vo igrata PRASANJE/ODGOVOR odbirate kategorii i dobivate po 5 prasanja kade sto dobivate 4 mozni odgovori od koj 1 e tocen i treba da go odberete.
    Stranicata na kvizot momentalno e vo izrabotka.
    Za sekakva dopolnitelna informacija ke bidete izvesteni

    Pozdrav


Пред некој ден ги прашав за формат на квизот и еве што ми одговорија.
Не ги прашав за финансискиот дел какви награди ќе има, знам и самиот дека нема да има којзнае колку високи парични награди.

Гледаш онаа листа за 300 на тв Сител од 300.000 денари премијата ја намалија на бедни 300 евра, и тоа сите награди таму ги ставиле во евра а кај нас еврото не е официјална валута за плаќање. И немаме држава и функционални иституции да казнуваат.
Навистина, ова е меилот што ти го вратиле? Напишан на латиница со печатни грешки, и објаснување на правилата на квизот на овој начин? Срамота за МТВ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom