Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јуни 2019
Мислења
16
Поени од реакции
34
Се извинувам, имаше член од форумот што требаше да оди на 20-ти за Бугарија(ако не се лажам), пробав пак да го најдам неговиот пост и дали има пишано како поминал, но неуспешно... ако имате некоја информација ќе бидам благодарен.
 
Член од
19 јули 2020
Мислења
20
Поени од реакции
12
Денеска се имам јавено кај луѓето преку који идам за пасош..
Притоа ми кажаа дека тие во Софија не работат од почеток на пандемијата и сево ова ќе се задржи најмалку една година.. Некој информација да има во врска со ова?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Денеска се имам јавено кај луѓето преку који идам за пасош..
Притоа ми кажаа дека тие во Софија не работат од почеток на пандемијата и сево ова ќе се задржи најмалку една година.. Некој информација да има во врска со ова?
Momentalno ne vrsat intervju, i ne primat dokumenti na salter
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Ima li neko informaciju koliko ljudi je ove godine obavilo intervju, prosle godine je bilo oko 30000. Da li je skoro neko imao intervju i ako jeste nek napise otprilike redni broj predmeta, cisto da vidimo koliko je ove godine smanjen broj novih kandidata.
Po mojoj nekoj proceni do sada, ove godine je obavljeno oko 7, 8 hiljada intervjua maximum..
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
А дали знае некој кои правила се пример еве одам со пцр тест бугарија, завршвам работа обновувам пасош и се враќам назад на бг-мк граница, нашиве ке бараат пцр тест на ново ли?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
Еве официјален одговор кој добив за каков документ ми потребен од амбасадата за да може да влезам во Бугарија и си ги земам пасошот и личната карта кој се готови уште од крајот на февруари. Им кажав дека сум бугарски граѓанин, ќе влезам со македонски пасош, државјанството како доказ и негативен тест не постар од 72 часа. Наздравје, со ова темпо уште сто години не ќе можам да си ги земам документите од полицијата во Софија.

Здравејте,
С македонски паспорт не можете да влезете в Б'лгарија. Изчакајте да се разреши преминаването за македонски граждани и тогава ште си получите документите в Б'лгарија.

КС - Скопие
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Еве официјален одговор кој добив за каков документ ми потребен од амбасадата за да може да влезам во Бугарија и си ги земам пасошот и личната карта кој се готови уште од крајот на февруари. Им кажав дека сум бугарски граѓанин, ќе влезам со македонски пасош, државјанството како доказ и негативен тест не постар од 72 часа. Наздравје, со ова темпо уште сто години не ќе можам да си ги земам документите од полицијата во Софија.
Нашиве поим немаат.
Кој сака нека верува кој сака нека не верува и нека си седи дома.Ова е официјално од конзулот наш во Софија.Човекот и моб тел си оставил.
20200723_001128.jpg
 
Член од
15 август 2019
Мислења
81
Поени од реакции
32
. Документ/документи за доказване на б'лгарскија произход на в'зходјашт на зајавителја :

Dali ova se popolnuva ili ostanuva prazno,ako ima nekoj aplicirano vo skoro vreme ili ima info neka kazi
Toj dokument ti treba za apliciranje vo DABCH ili Ministerstvo na pravosudie?
 
Член од
23 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ljuge jas sum so polozitelno od avgust 2019. Bidejki neam sledeno se sto ste pisuvale, mozete da mi dadete info do kaj se stignati sto dale potpis veke? Spolaj vi
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom