Spotify во Македонија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Во App Store ја има апликацијата веќе, Google Play не претпоставувам треба време малце да се појави и таму.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Може ли некој да ми објасни, зошто се користи Spotify? Не се зафркавам, не сум доволно запознаен. Нели Јутјуб брка работа? Или други апликации што имаат музика? Што е предноста? Колку се плаќа?
 
H

HoT _iCe

Гостин
Може ли некој да ми објасни, зошто се користи Spotify? Не се зафркавам, не сум доволно запознаен. Нели Јутјуб брка работа? Или други апликации што имаат музика? Што е предноста? Колку се плаќа?
Квалитетни плејлисте, организирана датотека за музику според жанрови, расположење, активности, много user-friendly, огромна колекција на музику, добар квалитет и може да се користи и офлајн.
Плаќа се 5 евра месечно за 1 премиум акаунт.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Во Македонија - провинцијата во Грција, одамна е дојден.
Сега дојде во Северна Македонија.
Пак не ебаваат со цените нека стават валута МКД, во Индија 1€ месечно, кај нас 5€, а стандардот ни е ист, исто и Русија и Аргентина, нас не третираат како да сме Европска земја исто како и Нетфликс.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Пак не ебаваат со цените нека стават валута МКД, во Индија 1€ месечно, кај нас 5€, а стандардот ни е ист, исто и Русија и Аргентина, нас не третираат како да сме Европска земја исто како и Нетфликс.
Кога Стим тоа го прави со години, зошто не и овие?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Во Македонија - провинцијата во Грција, одамна е дојден.
Сега дојде во Северна Македонија.
Whatever. Семантика. :P
Автоматски споено мислење:

Може ли некој да ми објасни, зошто се користи Spotify? Не се зафркавам, не сум доволно запознаен. Нели Јутјуб брка работа? Или други апликации што имаат музика? Што е предноста? Колку се плаќа?
Бесплатно е. Ама, на пример, има ограничувања бесплатниот Spotify. Пример: не можеш да download-ираш музика, или не можеш да ги скокаш песните недослушани, не ти ја дава следната од листата, туку рандом некоја, ги меша. Или со други зборови - не можеш да слушаш во секое време тоа што сакаш. Плус има и реклами.

За премиум акаунт се плаќа. Ама и тоа може да се заобиколи. Јас веќе 2 години имам инсталирано некој .apk и ми дава на телефон ко да имам премиум акаунт, а немам. На лаптоп, на пример, имам 300 ограничувања, на телефон немам ни 1.
Автоматски споено мислење:

Во Македонија - провинцијата во Грција, одамна е дојден.
Сега дојде во Северна Македонија.
А пази ова:

Screenshot_12.jpg

Spotify, никогаш Северна!

Им смислив слоган. :pos:
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.549
И еве си го инсталирав. Никогаш не сум користел Spotify па нека ми објасни како функционира ова. Еве во моментов слушам музика цели албуми без никакви плаќања. Што се добива со плаќање?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
И еве си го инсталирав. Никогаш не сум користел Spotify па нека ми објасни како функционира ова. Еве во моментов слушам музика цели албуми без никакви плаќања. Што се добива со плаќање?
Тоа што го имаш во моментов :icon_lol: Имаш еден месец фри, потоа е тоа што беше и кажано поназад некој пост, реклами, нема да можеш да „прескокнуваш“ песна, нема враќање назад на песна, фактички ќе ти дојде како „рандом“ песни да слушаш и останати слични ствари.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.549
Тоа што го имаш во моментов :icon_lol: Имаш еден месец фри, потоа е тоа што беше и кажано поназад некој пост, реклами, нема да можеш да „прескокнуваш“ песна, нема враќање назад на песна, фактички ќе ти дојде како „рандом“ песни да слушаш и останати слични ствари.
A има разлика со оној Deezer? Deezer го има и на Android tv.
 
H

HoT _iCe

Гостин
A има разлика со оној Deezer? Deezer го има и на Android tv.
Слично е, само што Спотифај има подобри плејлисте, подкасти или тија daily mix за разлику од Дизер, исто много подобар интерфејс има за мобилан и ПЦ, што се тиче музика, сви песне што ги има на Дизер, има ги и на Спотифај и обратно. Спотифај е премиум сервис, Дизер се труди :D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
A има разлика со оној Deezer? Deezer го има и на Android tv.
Не сум сигурен, но мислам дека нема разлика. Горе-долу слична платформа, дури мислам дека Дизер има поголема датотека.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.549
Whatever. Семантика. :P
Автоматски споено мислење:


Бесплатно е. Ама, на пример, има ограничувања бесплатниот Spotify. Пример: не можеш да download-ираш музика, или не можеш да ги скокаш песните недослушани, не ти ја дава следната од листата, туку рандом некоја, ги меша. Или со други зборови - не можеш да слушаш во секое време тоа што сакаш. Плус има и реклами.

За премиум акаунт се плаќа. Ама и тоа може да се заобиколи. Јас веќе 2 години имам инсталирано некој .apk и ми дава на телефон ко да имам премиум акаунт, а немам. На лаптоп, на пример, имам 300 ограничувања, на телефон немам ни 1.
Автоматски споено мислење:


А пази ова:

Прегледај го приврзокот 258930

Spotify, никогаш Северна!

Им смислив слоган. :pos:
Од каде најде таква верзија apk? Јас барав на интернет и сите што ги најдов не можев да ги инсталирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom