Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.736
Левица со своите активисти го урна претходниот а сега на ред е и овој систем, така да борбата за нас продолжува.
Levica bese vo funkcija na izmekjar za vreme na sharena revolucija.
Iskoristeni bea, kako i site ostanati sharenkovci.
So svoite aktivnosti (koi i da bea) bea kompletno zaboraveni i nerelevantni.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Levica bese vo funkcija na izmekjar za vreme na sharena revolucija.
Iskoristeni bea, kako i site ostanati sharenkovci.
So svoite aktivnosti (koi i da bea) bea kompletno zaboraveni i nerelevantni.
Паднаа капиталисти.
The hand of Stalin has reach its destination. North Korea approved alongside Cuba and China.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Борат, ај жити Памела кажи оти тролаш со ова?
Играм понекогаш World Of Tanks и знаете играм со руската ИС тројка. Ако Сталин не ми ја благослови гранатата абе нишо не се погаѓа.
Се извинувам на членовите од коишто сум погрешно разбран. Знаете помалце гејмерски ми е мозокот и изразувањето.
Куба и Северна Кореа на мапа не знаат да ја посочат Македонија.
60 год да пушиш трева со некој кубанец ваљда ќе се насмееш на македонска сметка.
Сите не знаат само сега не вредиме пет пари, продадени души сме.



А оној вицот со Тито, Сталин и Некој Амерички преседник бил.
И знаете се фалеле кој појака војска има.
Сталин дал некоја бројка, Амерот дал поголема Тито шо да даде им покажал Косово и западна Македонија и им рекол е ова се кувари само за војската па вие замисете колку имаме војска. :D
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Каде без кувари, мора нешо да се јаде.
Заеф че прај влада со куварите, Левица ќе и ремети со десетина пратеници. ВМРО полека исчезнува.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Ептен не следам овие избори, па ме интересира Филип Петровски и Амди Бајрам на чија страна се на овие избори?
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Ептен не следам овие избори, па ме интересира Филип Петровски и Амди Бајрам на чија страна се на овие избори?
Кај нас у Левица не се фала Стаљину.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.196
Vlada bez Albanci nemalo ni koga ne bile drzavotvoren narod, ni pred Badinter, da ne ni pravime muabet za sega. Nadvor od umot e toa i epten mu drzi voda na Tachi muabetot :toe:
Автоматски споено мислење:

Нејасен си. За заебанција се зошто? Зошто да не се гордее кога успеал во нешто за што се залагал? Ти го бутнале лидерот па сега ти е мака? Левица отсекогаш си има свои правила и убедувања. Левица со своите активисти го урна претходниот а сега на ред е и овој систем, така да борбата за нас продолжува.
Neznam ete site vie aktivni ucesnici i poddrzuvaci na sarenata revolucija mi ste isti i vo ista grafa ve stavam kako korisni idioti i upotrebeni sareni kurtoni posle toa. I na druga tema imam napisano, da mi se svede izborot pomegju vas i SDSM, za SDSM ke glasam posto sepak ne se tolku dno kolku vas i toa od mnogu prosta pricina sto i takvi kako sto se pak bea dovolno pametni za vas da ve iskoristat kako kurtoni za edna upotreba i kako takvi da ve tretiraat od koga ne im trebavte povekje. Ete tolku ste dno.
Sega pojasen ti sum ili?
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Знаев дека му е летната чафката, ама до олку... сепак, ова ми е лика и прилика на просечен северџанин - спурнати бабински цицки, меше од јадење на отворена сметка, киселкава насмевка, движење напред назад (ама во место).
Џими нека не те чуди човекот е од Кисела вода,луѓето што потекнуват од таму имаат ПТСД,нарушено ментално,психичко пореметување,растројство,шизофренија,Халуцинации,Неповрзан говор,Несоодветно однесување,Срцеви маани,Дисфункционални семејства,Зголемена простата и ред други работи.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Ситно броиш Владе, да не биде после што сум кревал рака. Имаш фора до септември да се издуваш на форумот, пошто отпосле ќе те памтиме по тоа што сакаше да не оставиш без вид со тоа латиницата.

Od druga strana pak sto ti e pobitno, forumot ili SDSM?
Од тие двете, најбитно ми е кралицата да истурка уште едно 3-4 години пред севишниот да ја пензионира, за да стаса да ми го потпише новиот пасош. После тоа полесно ќе се дише океанскиов воздух. ;)

Daj nekoja analiza, statistika ova ona, na vremeto epten dobar bese vo toa.
Читај и плачи, мене веќе ме мава депресија да постирам статистики за македонската економија

ПС. Се извинувам до останатите партиципанти во темава заради офтопиков
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Dno si ti, zatoa sto tvojata reakcija e za toa koj go postavil prasanjeto a ne za samoto prasanje. Ako istoto prasanje go postavese Ivona so tangata od 500e, togas prasanjeto ke bese na mesto... sladoled od skapiot, toa vi e jasno.
Класична комуњарска реплика. Дно.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.736
Ajde neka pocnat da pukaat bas da vidime dali NATO ke ne brani ko sho kazuvaat.
Автоматски споено мислење:

Паднаа капиталисти.
The hand of Stalin has reach its destination. North Korea approved alongside Cuba and China.
Mijalkov, Orce Kamchev pak se na vlast.
Koj ti kaza deka padnale?
 
Последно уредено:

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
950
Поени од реакции
401
https://twitter.com/EuropeElects/status/1280570473940684801. Гледам коментирате Левица ако влезе во парламент.... Ако влезе во парламент со сигурност ќе иде со ВМРО, Апасиев и самиот рече би преговарале со ВМРО, со СДС никогаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom