Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Кристијан Николовски Пато од Борец во Пелистер. Е "браво" за големото засилување на Пелистер. Освен пргав играч нема да донесе апсолутно никаква промена во играта
Tolku e slab? Oti nie dmf nemavme a vaka gledam na statistika i video za godinite e dobar posebno vo defanziva


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Tolku e slab? Oti nie dmf nemavme a vaka gledam na statistika i video za godinite e dobar posebno vo defanziva


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Одличен е кога се работи за втора лига. Многу наивно знае да направи непотребен жолт картон во 10та минута и после да го нема цел натпревар.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230

Od kaj gi naogjat vakvi site igraci bosi?? Ova ke bidi isto kako sezonata so hadzievski ko gi donese site anonimci, ekspresno ke ispadnime vo vtora liga!!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Слободни домашни играчи од ПМФЛ:
GK: Марко Јовановски (Македонија ЃП)
CB: Константин Чешмеџиев (Шкендија), Трајче Стојковски (Борец), Марио Младеновски (Вардар)
LB: Мите Цикарски (Академија Пандев), Благоја Љамчевски (Пелистер)
RB: Томе Китановски (Македонија ЃП)
DM: Кристијан Николовски (Борец), Алпај Јусуф (Силекс)
CM: Бојан Најденов (Академија Пандев)
AM: Александар Анастасов (Борец)
LW: Емил Абаз (Борец)
RW: Агим Ибраими (Шкендија), Марјан Радески (Шкендија), Флоријан Кадриу (Ренова), Димитар Иванов (Пелистер)
CF: Самир Фазли (Шкендија), Ален Јашароски (Македонија ЃП), Антонио Бујчевски (Пелистер), Благојче Главевски (Пелистер)

Слободни играчи од ВМФЛ:
GK: Александар Игески (Тиквеш)
CB: Антонио Илиески (Тиквеш)
LB: Филип Миленковски (Брегалница)
RB: Денис Стошиќ (Брегалница)
LW: Стојанчо Велинов (Охрид)
RW: Иван Настевски (Брегалница)

Слободни интернационалци:
CB: Коста Манев (Velež, Bosnia-Herzegovina)

Слободни играчи кои последните 6 месеци беа без клуб:
GK: Енес Азизи, Борјан Панчевски
CB: Александар Ристевски, Тони Магловски, Дејан Велевски, Стојан Јанков
RB: Филип Ристовски, Иво Џуклески
LB: Мерис Факиќ
DM: Милован Петровиќ, Мартин Блажевски, Ѓоко Алексовски
LW: Виктор Димков, Џунејт Усеинов
RW: Демир Имери, Ѓорги Марков
SS: Стефан Богдановски, Ацо Стојков
CF: Марјан Алтипармаковски, Мартин Христов, Дејан Стоименов

Bas sakam da slusnam koj igraci treba da gi zemime a koj ne trebase da gi zemime ni fali spic so toa sto denes treba da potpisat valentin kocoski od struga i kristijan nikolovski od borec

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Желба, мацата и китано :)
(реално, појма немам колку е)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Bas sakam da slusnam koj igraci treba da gi zemime a koj ne trebase da gi zemime ni fali spic so toa sto denes treba da potpisat valentin kocoski od struga i kristijan nikolovski od borec
Валентин Кочоски според мене е ок ангажман, не е некое играчиште но солиден си е и ќе ви се најде, но за Кристијан Николовски и јас мислам дека ништо нема да придонесе, едино колку за ротација но обичен просек е според мене. Искрено, повеќе очекував во втора лига да заврши отколку во прва да остане.

А за Мацата, и јас го помислив како опција за во напад каде ви треба некој нов ама реално тој толку пропадна последните година две, господ знае во каква форма е и колку може да понуди во моментов.
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Мацата е дете битолско, можи, ако има желба тој, треба да му дај Пелистер шанса. Да ја подигни формата да проба да докажи дека има уште фудбал во него, со еден збор да му ја спасиме кариерата. Иначе добар беше Мацата, ако биди 60,70% од најдобрите деној, можи да биди и то како од помош
 
П

Пљампач

Гостин
Kirovski citam e sloboden igrac momentalno.
Megutoa nikoj ne znaj so kakov budzet raspolagame i do kaj ni e cergata.
Spored ovie zasiluvanja dosea so gindonesoja, najverovatno ne e znacitelno zgolemen budzetot od lani i ke nosime odpadok od ostanatite prvoligasi so avtomatski znaci ekspresno vrakanje vo.vtora liga.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
дали можи некој да извај листа шо играчи имаме сега цел ростер по позици, не ми идат ич кој останаја од децата млади наши??
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
дали можи некој да извај листа шо играчи имаме сега цел ростер по позици, не ми идат ич кој останаја од децата млади наши??
Голмани: Давор Талески, Филип Трајчевски и Горан Пашовски (Горан не знам дали стварно ќе игра, но моментално би требало уште да е со клубот)

Стопери: Дарко Илиески, Христијан Драгарски, Бојан Илиевски* и Александар Борха Кордоба*
Десни бекови: Бојан Илиевски и Усни Исмаили
Лев бек: Александар Борха Кордоба, Валентин Кочоски*

Дефанзивни везни: Благоја Спиркоски, Игор Момировски, Кристијан Николовски, Неџми Реџепи
Офанзивни везни: Ѓорги Танушев, Валентин Кочоски, Сашо Шопоски, Александар Поповски (не сум 100% сигурен за позицијата)

Крила: Иван Пејаковиќ, Филип Бошковски, Љавдрим Фазлиу
Напаѓачи: Борче Маневски

Тие со * се опции за разни позиции.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.301
Поени од реакции
5.502
Мацата е дете битолско, можи, ако има желба тој, треба да му дај Пелистер шанса. Да ја подигни формата да проба да докажи дека има уште фудбал во него, со еден збор да му ја спасиме кариерата. Иначе добар беше Мацата, ако биди 60,70% од најдобрите деној, можи да биди и то како од помош
Нема играно фудбал една година Мацата.
Тренер е на дечиња во Работнички.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Голмани: Давор Талески, Филип Трајчевски и Горан Пашовски (али не знам Горан дали стварно ќе игра, но би требало моментално уште да е со клубот:

Стопери: Дарко Илиески, Христијан Драгарски, Бојан Илиевски* и Александар Борха Кордоба*
Десни бекови: Бојан Илиевски и Усни Исмаили
Лев бек: Александар Борха Кордоба, Валентин Кочоски*

Дефанзивни везни: Благоја Спиркоски, Игор Момировски, Кристијан Николовски, Неџми Реџепи
Офанзивни везни: Ѓорги Танушев, Валентин Кочоски, Сашо Шопоски, Александар Поповски (не сум 100% сигурен за позицијата)

Крила: Иван Пејаковиќ, Филип Бошковски, Љавдрим Фазлиу
Напаѓачи: Борче Маневски

Тие со * се опции за разни позиции.
тенко е на средина многу тој Шопоски не е за прва лига играч не знам зошто го држат уште, ова детето младо е ваљда Реџепи исто не можи да се очекува, се ќе падни на тој Танушев ваљда исто дискутабилен не знајме кој се капацитетите. Одбраната драгаро и бојан би сакал да ги видам штопери ама пак прва лига си е прва лига на гости било каде е тешко.
во секој случај ростер за грчевита борба за евентуален бараж
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492

Od kaj gi naogjat vakvi site igraci bosi?? Ova ke bidi isto kako sezonata so hadzievski ko gi donese site anonimci, ekspresno ke ispadnime vo vtora liga!!
preteruvas, gjoko togas nosese nekoi koi prethodno ne ni pomirisale profesionalen fudbal, igracite koi ova leto gi donesovte site imaat iskustvo vo 1. liga i si igraa prilicno standardno minatata sezona.

inace ne mislam deka sigurno ke ispadnete. realno skoro site timovi imaat problem da soberat 11 asolni fudbaleri, taka sto skoro sekoj tim moze ili da ispadne ili da zaigra internacionalno, nema ogromna razlika vo kvalitetot. pelister da donesi dvajca pokvalitetni fudbaleri (barem eden da e ofanzivec) mislam deka lesno ke opstane i ke moze da zaigra i internacionalno.

Kirovski citam e sloboden igrac momentalno.
navodno odbil dobra ponuda od struga bidejki zaradi decata sakal da bide vo skopje. ako toa e tocno tesko deka ke potpise za klub koj e 50+ kilometri odalecen od sk.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Ete kirovski decata skopje zaminal vtora liga vo gostivar http://www.makfudbal.mk/vest-statija/86578/kirovski-e-transfer-bombata-na-gostivar

za macata se pisa plus tri pati ne izlaza vo posleden moment trenirase so Pelister i posle begase

So znaci pak vrti suci tuka sme vo krug tie se igracite vtora rabota pola koj se slobodni i pokvalitetni begaat prvo si ja probaat srekata vo stranstvo srbija hrvatska ungarija albanija pa duri i kosovo ima podobri uslovi od nasata liga
Da ne se povtoruvame site se prvoligaski zasiluvanja e sega dali ke e dovolno ke vidime ama dobro e sto se zedoja igraci a se pustija nasite veterani muabetot e kolku pari tolku muzika duri ne dojdi salam gazda so pari vaka ke bidi vazno e sega skolata da se sredi otompotom so ke bidi...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
sepak pola pat e vo sporedba so struga, a ako se racuna vremeto na voznata ni pola. zaradi toa kazav tesko deka ke potpise za klub na 50+ kilometri. gostivar e nesto povise od toa, no zaradi avtopatot izvodlivo e so kola da se odi redovno od skopje natamu i nazad. samo me iznenadi sto ne prifati da igra za bregalnica, so noviot avtopat slicno ke bese, ama mozda gostivar mu ponudil podobri uslovi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom