Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
A five-year-old Leeds fan has written to Brighton offering his pocket money £15.07 to make Ben White's Elland Road loan spell permanent. Brighton CEO reply: "We have given your kind offer the serious consideration it deserves but I'm afraid we are unable to sell Ben to Leeds United at this time."
Ова со децата не е за играчка, се сеќаваш малиот навивач на МУ што му пишуваше на Клоп, да изгубат? Епа глеј до кај дојде работата :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Таман, Мане во Реал и со парите ќе има за Вернер. :ljubove:
Скарани биле со Клоп :ROFLMAO:
Еј, за секој фудбалер ќе си кажеш, ај може има шанса егото да му проработи ама Садио мислам дека е последен за да се протне таа приказна.

Искрено мислам дека Клоп нема да продава никој, барем не летово. На излезна врата Ловрен и Шакири, Лалана останува без договор. За други играчи нема најави, барем не сега.
 
  • Тажно
Reactions: ob1
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ќе се смее Марина кога наместо за беспари летово, ќе го продаде за 12 милиони на некој си Лацио, на пример.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мурињо и фри трансфери, има пиено вода со шеќер кога го има чуено ова :D

Инаку не инсинуирам ништо ама до мене е или голем дел од трансфериве на Баерн од Бундес се или фри агенти или последна година од договор?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Мурињо и фри трансфери, има пиено вода со шеќер кога го има чуено ова :D

Инаку не инсинуирам ништо ама до мене е или голем дел од трансфериве на Баерн од Бундес се или фри агенти или последна година од договор?
Ако не се лажам ниски откупни клаузули имаат повеќето играчи, нешто имаа ваљда у тој дел од договорите, знам еднаш и јас го прашував истото. @Uli Hoeneß нека објасни подобро он највеќе прати.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако не се лажам ниски откупни клаузули имаат повеќето играчи, нешто имаа ваљда у тој дел од договорите, знам еднаш и јас го прашував истото. @Uli Hoeneß нека објасни подобро он највеќе прати.
Го имам испуштено тој пост :(
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
МАЛА разлика е што за секој фудбалер во Германија, играње за Баерн е пинакл на спортска кариера... од друга страна, Тотенхем...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom