Counter Strike - Quarantine

Дали ке присуствувате на собирот на цс играчите?


  • Вкупно гласачи
    31
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.585
Поени од реакции
3.598
Не е лошо екипи да се состават и еден турнир да се направи 5v5 :unsure:
 
Ф

Флеш

Гостин
Не е лошо екипи да се состават и еден турнир да се направи 5v5 :unsure:
Добра идеја .... Сум за ....
Автоматски споено мислење:

Абе најголема тапа е снајперот ....Со еден куршум,те кине,а 30 души на сервер .... Башка лагира многу кога сме....Боље игра ќе има со 2 бомби по чоек,им џиткаш ,ќе гинат ко чафки :pos: Исто со штит и пиштол,абе попедерска оргија ќе нема:LOL: Тапа е бе чоек,пак стојам на мој збор,гаси тоа јакиот снајпер,утепуе игра и се .... Сакам зезање,а не нервоза,еден куршум од снајпер и ми сјеба игра,па вие лутете се ...
 
Последно уредено:
Член од
1 април 2009
Мислења
654
Поени од реакции
557
Добра идеја .... Сум за ....
Автоматски споено мислење:

Абе најголема тапа е снајперот ....Со еден куршум,те кине,а 30 души на сервер .... Башка лагира многу кога сме....Боље игра ќе има со 2 бомби по чоек,им џиткаш ,ќе гинат ко чафки :pos: Исто со штит и пиштол,абе попедерска оргија ќе нема:LOL: Тапа е бе чоек,пак стојам на мој збор,гаси тоа јакиот снајпер,утепуе игра и се .... Сакам зезање,а не нервоза,еден куршум од снајпер и ми сјеба игра,па вие лутете се ...
Замисли купуваш емка, панцир + шлем + 2 рачни бомби + 2 флаш + 1 смоук и те тепа со еден куршум, а ти си дал ~5000 пари :D
 
B

Beginner

Гостин
Не е лошо екипи да се состават и еден турнир да се направи 5v5 :unsure:
Ова е добра идеја и не е тешко за изведување може да почнеме со 20 играчи тоа се 4 тима. Дури може и со повеќе со 30 играчи ама еве како би изгледало со 20.
Тим1, Тим2,Тим3,Тим4, ќе се игра Тим1-Тим2 и Тим3-Тим4 од 2ата дуели победниците ќе се во финале. Лидерите на овие 4 тима можат да бидат од Топ15 првите 4ца. И при бирање на тимот нормално да гледат колку повеќе да биде балансиран со послаби/појаки играјачи. Ќе се игра исто како на цв кој прв ќе стигне до 16 рунда тој тим е победник. При што на вкупно 16 рунда се мени мапата. 2 мапи на што ќе се одиге еден дуел ги одбираат 2та тимови. Пример Тим1 ја одбира дд2 и дд2 се игра до вкупно 16 рунди па се продолжува на другата мапа што ја одбрал Тим2. Терминот ќе биде како и до сега во 9 часот 1виот дуел а за другиот може одма после тоа или па утревечерта во 9. И за да не им биде досдно на тие што сакат да играт но нивниот тим не им игра вечерта може да играт на 12 слотниот. Или па ние турнирот да го одиграме на 12слотниот сеисто. Ако има повеќе заинтересираност може да направиме вака за поинтересно да биде.
(И нормално на секој крај на мапа ќе се прави слика па таа слика ќе биде објавена овде како доказ :D)

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Замисли купуваш емка, панцир + шлем + 2 рачни бомби + 2 флаш + 1 смоук и те тепа со еден куршум, а ти си дал ~5000 пари :D
Пари нема проблем,лотаријава шо ја стаи Агда ,врши голема работа ... Стаи се против Саша Матич и сигурни пари имаш секад .... :pos:
 
M

Macedon1um

Гостин
Абе најголема тапа е снајперот ....Со еден куршум,те кине,а 30 души на сервер .... Башка лагира многу кога сме....Боље игра ќе има со 2 бомби по чоек,им џиткаш ,ќе гинат ко чафки :pos: Исто со штит и пиштол,абе попедерска оргија ќе нема:LOL: Тапа е бе чоек,пак стојам на мој збор,гаси тоа јакиот снајпер,утепуе игра и се .... Сакам зезање,а не нервоза,еден куршум од снајпер и ми сјеба игра,па вие лутете се ...
Да бе во теорија така е еден куршум и те кине, ама во пракса не е баш така лесно. Еве земи ти снајпер па тепај не сите со по 1 куршум да те видиме :D

И не се заебавајте за турнир, пола од тука ни команди пратат ни ништо ти им пушташ need backup во B пишуваш ц4 дека е таму они дремат во А
 
Ф

Флеш

Гостин
И не се заебавајте за турнир, пола од тука ни команди пратат ни ништо ти им пушташ need backup во B пишуваш ц4 дека е таму они дремат во А
Па као да пратат,кога доле лево,полето за известувања е циркус .... На секоја секунда ти мења реченица ....Што не користиш војс ?!
 
M

Macedon1um

Гостин
Па као да пратат,кога доле лево,полето за известувања е циркус .... На секоја секунда ти мења реченица ....Што не користиш војс ?!
Има доста играчи и што знаат и пратат такви команди, огромна е разликата помеѓу автоматското fire in hole (или како беше) што го дава до 2-3 пати последователна команда need backup кога некој прави. Башка не само на пишување туку и горе на мапата (трепка) тие што разбираат ја следат и делуваат според неа

Еден куп ни walk не (знаат) да користат трчаат како коњи затоа баталете 5vs5 пукајте се за заебанција и тоа е тоа, не комплицирајте :)
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
Има доста играчи и што знаат и пратат такви команди, огромна е разликата помеѓу автоматското fire in hole (или како беше) што го дава до 2-3 пати последователна команда need backup кога некој прави. Башка не само на пишување туку и горе на мапата (трепка) тие што разбираат ја следат и делуваат според неа

Еден куп ни walk не (знаат) да користат трчаат како коњи затоа баталете 5vs5 пукајте се за заебанција и тоа е тоа, не комплицирајте :)
:bravobe:taka e pukanje za zezancija ja znam sve walk malk , i tako dalje , ali ne mi e interesno ako go pravam toa , ne e poentata kako na nekoj turnir da igrame pa da zimame pari do tolku da zabeguvame , ednostavno e igraj za zaebancija pravi nepromisleni potezi , zabavata e okrugla na bidi kockast :brlav::ајнапиво:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.774
Поени од реакции
24.531
со кантеров само ќе се напне човек, го пукаш у тело пола саат не можеш да го погодиш, он у ѕид пука и те утепуе.
Истото ми се случува. Како кинев луѓе на времето со хедшат само господ знае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom