Коронавирус (COVID-19)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Како може бе ваква непрофесионалност од самото министерство? Како може да го броиш во починати лица двајца со тест кој не е готов ? Страшно, жими се делува како новинар да пушта кликбејт наслов.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
https://www.worldometers.info/coronavirus/
ваму се уште 11, нема нови смртни случаи од коронавирус ... а има +46 нови заразени
Тестирани 389;
Заразани 46;
Смртни случаи 2;
Излечени 3.

11 здравствени работници од Куманово заразени.
Тоа се официјални податоци.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Како може бе ваква непрофесионалност од самото министерство? Како може да го броиш во починати лица двајца со тест кој не е готов ? Страшно, жими се делува како новинар да пушта кликбејт наслов.
Незнам кој кого копира и кој кого треба да копира повеќе,
Значи вчера излегува Филипче и вика земајте ги нашиве информации од министерство дека се нај точни и нај релевантни, и после некој од таму вработените да пиши шпекулација на нинвиот сајт. значи ако не стигнат денеска резулатати, ќе го кажите утре. Си играме жута штампа вака ,мајка му стара.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Незнам кој кого копира и кој кого треба да копира повеќе,
Значи вчера излегува Филипче и вика земајте ги нашиве информации од министерство дека се нај точни и нај релевантни, и после некој од таму вработените да пиши шпекулација на нинвиот сајт. значи ако не стигнат денеска резулатати, ќе го кажите утре. Си играме жута штампа вака ,мајка му стара.
Тоа ми е муабетот, ако не се сигурни нека почекаат уште еден ден. Се надевам некој од новинариве ќе праша зошто се вади ваква информација.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
https://www.worldometers.info/coronavirus/
ваму се уште 11, нема нови смртни случаи од коронавирус ... а има +46 нови заразени
Ете министерството и сите портали така имат објавено. Уште не ми е јасно како можи да го припишат на ковид а резултатите не се готови. Претпоставувам дека вакви случаи има во цел свет и откако ќе пријават после не е ни битен резултатот од тестот.
Се е ретардирано :)

Се поубеден сум дека страшна игра игра некој :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.519
Поени од реакции
20.623
Некако многу починати имаме во сооднос на број на жители/број на заразен во споредба со соседите. А и починативе некако лесно им препишуваат дека починале од корона,, покрај тоа што имале 123123 други болести, дури ми делува како да јачаме намерно бројка на починати.
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Некако многу починати имаме во сооднос на број на жители/број на заразен во споредба со соседите. А и починативе некако лесно им препишуваат дека починале од корона,, покрај тоа што имале 123123 други болести, дури ми делува како да јачаме намерно бројка на починати.
Да се одвлекува внимание од педгето брату.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.500
Поени од реакции
2.627
Мене ме загрижува и многу малиот број на оздравени...Дали е тоа поради што не ги тестираат на време веќе болните кој оздравеле и да им покаже два негативни теста.Или премногу време држи ова вирусот племето негово гадно :mad:

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Мене ме загрижува и многу малиот број на оздравени...Дали е тоа поради што не ги тестираат на време веќе болните кој оздравеле и да им покаже два негативни теста.Или премногу време држи ова вирусот племето негово гадно :mad:

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Долго време клетките се задржуваат во организамот.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Мене ме загрижува и многу малиот број на оздравени...Дали е тоа поради што не ги тестираат на време веќе болните кој оздравеле и да им покаже два негативни теста.Или премногу време држи ова вирусот племето негово гадно :mad:

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Многу време треба, затоа.

Инаку, на 6 април ќе биде хуманитарниот лет од Лондон за Скопје
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Мене ме загрижува и многу малиот број на оздравени...Дали е тоа поради што не ги тестираат на време веќе болните кој оздравеле и да им покаже два негативни теста.Или премногу време држи ова вирусот племето негово гадно :mad:

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Таман е бројот на оздравени. Времето на оздравување мислам дека беше до 5 недели така да океј е. И секој организам различно се бори и го победва вирусот.
Инаку онај бушава азбука има нешто објавено плус?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Како може бе ваква непрофесионалност од самото министерство? Како може да го броиш во починати лица двајца со тест кој не е готов ? Страшно, жими се делува како новинар да пушта кликбејт наслов.
Јас цело време се обидувам тоа да го кажам. Секој смртен случај почнаа да го припишуваат на короната. Смрт од инфаркт, постхумно утврдуваат корона, го припишуваат на корона. Сеуште не утврдена причина за смрт, ја припишуваат на корона...
грешка си , Тотал деадтхс 11, Нев деатхс нема, Тотал рецоверу 17
https://www.worldometers.info/coronavirus/
Ти ги гледаш светските резултати. Денешниве, објавени кај нас уште не пристигнале таму.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Јас цело време се обидувам тоа да го кажам. Секој смртен случај почнаа да го припишуваат на короната. Смрт од инфаркт, постхумно утврдуваат корона, го припишуваат на корона. Сеуште не утврдена причина за смрт, ја припишуваат на корона...

Ти ги гледаш светските резултати. Денешниве, објавени кај нас уште не пристигнале таму.
За други земји од стилот на Германија, Италија, не знам а и искрено не ни пратам - но во МК, сите починати досега на инфективна имаа позитивни резултати на корона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom