Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
ne mozam da prostam neverstvo ne sum takov karakter,toa ne se prostuva i da resam da prostam toa sigurno ne go mislam od dusa i od srce NE MOZAM
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
едно од најтешките прашања........би можела да простам, доколку вреди да биде простено и заслужува, но мислам дека никогаш нема да заборавам.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
165
Поени од реакции
3
јас никогас не би простила неверство. мислам ако некој те сака вистински нема да си дозволи да те повреди
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Сум простил на два пати мислејќи ќе има полза од тоа,но сум се зафркнал...првпат беше тоа и последен...нема полза од простувањето бар јас така мислам оти се ќе падни пак во вода....
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ма нема абер од простуење... шо сеа да се научи деја и попуштам и на глаа да ми се качи? добро би простил за НЕКОЈ ствари!ама неверство не! :nenene:
 
Член од
15 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Zavisi na koj nacin e zloupotrebena doverbata be lugje!
Ako me zezne nesho znachi kaj mene nesho ne e u red...ako posle toa vidam deka iskreno saka da mi se vrati bi go prifatila nazad ako silno go sakam...a go sakam:) Ova zboram za ako ne e bil intimen so nekoja inace:) ova e za dr tipovi na izneveruvanje! i ne mi se prajte mn fakmeni , ne prostuvale tintiri mintiri :baeh: ako go/ja sakas ke prostish...normalno deka nema da bide kako porano, ama vreme ke pomine, ta ne sme u brak:) znaci, ako se saka se se moze! a ako se prais gord ili ke se samozadovoluvash ili ke se fuck around so koj stignesh od inat. ete toa jas go mislam.aj cao
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ova e za dr tipovi na izneveruvanje! i ne mi se prajte mn fakmeni , ne prostuvale tintiri mintiri :baeh: !
Па појасни де за каков тип на изневерување се работи. И не знам што ти е со муабетов. Јас на пример - нема да простам.

ako go/ja sakas ke prostish...normalno deka nema da bide kako porano, ama vreme ke pomine, ta ne sme u brak:)
Ако ме сака - нема да ме изневери, како прво. Како второ, и самата велиш дека нема да биде како порано, а ако нема да биде како порано, која е поентата да замижам очи пред изневерувањето, кога веќе нема да имам доверба во него. А тоа што не сум во брак е уште поолеснителна околност да му речам - ЧАО и да си барам некој друг кој ќе ме сака и ќе ме почитува. Затоа што факт е дека изневерувањето е непочитување на другата особа.

znaci, ako se saka se se moze
Па фала Богу, ама поентата е дали се сака да се премине преку тоа.

a ako se prais gord ili ke se samozadovoluvash ili ke se fuck around so koj stignesh od inat. ete toa jas go mislam.aj cao
Не се правиш горд, си го чуваш достоинството. Подобро да се самозадоволувам него да бидам со некој кој се мува наоколу и ме изневерува. На крај, не се сведува целата врска само на секс, битни се и други работи. А ако раскинам со него, затоа што ме изневерил, сигурно дека по некое време ќе најдам друг што ќе го сакам, така што не ја гледам поентата. ај чао.
 
Член од
15 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Izlgea povekje sakas da kazesh sho mislish otkolku da me kritikuvash.
Zborot mi beshe deka ako posle zeznuvanjeto mi pokaze deka se kae i gleam deka se maci poradi toa, gleam deka so meseci posle toa ne bara nova i deka mi kazuva sekoj den deka me saka -ke prostam.
I ako samo sexot e cin narecen izneveruvanje, togash draga moja edna od nas ima greshka pretstava za shto vsushnost e ljubovta. treba da znaesh i da prostish zosho nikoj ne e bezgreshen. ne sum romanticar, samo kazuvam od koja gledna tochka gi gledam rabotite...i nemoj ti so moeto 'aj cao' :):smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Izlgea povekje sakas da kazesh sho mislish otkolku da me kritikuvash.
Zborot mi beshe deka ako posle zeznuvanjeto mi pokaze deka se kae i gleam deka se maci poradi toa, gleam deka so meseci posle toa ne bara nova i deka mi kazuva sekoj den deka me saka -ke prostam.
I ako samo sexot e cin narecen izneveruvanje, togash draga moja edna od nas ima greshka pretstava za shto vsushnost e ljubovta. treba da znaesh i da prostish zosho nikoj ne e bezgreshen. ne sum romanticar, samo kazuvam od koja gledna tochka gi gledam rabotite...i nemoj ti so moeto 'aj cao' :):smir:
Па не ми ни беше поентата да те критикувам. :) Секој си има право на свое мислење и тука ние само разменуваме различни мислења. Не можам да те критикувам затоа што имаш свое гледиште на работите.:)

Јас не реков дека само сексот е чин наречен изневерување, фала Богу дека можеш да изневериш на повеќе начини, но јас те прашав според тебе кои се останатите. Јас можам да простам, ама ќе раскинам. Значи ќе прифатам извинување, но нема да продолжам со врската, затоа што ќе се измачувам и себе, а и него, затоа што ќе станам параноична, нема да имам доверба, а според мене ако нема доверба во врската, таа кога тогаш ќе пропадне.

А зашто мислиш дека тој што ти кажува секој ден те сака, те сака повеќе од оној кој поретко го кажува тоа?
 
Член од
15 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
lele bukvalistaa:) abe ako gleam deka sekoj den me bara, mi se javuva, mi dava na znaenje deka saka da e kako porano i takvi mi ti raboti toas ke prostaid, a ne posle prvata korpa da vidam deka odma nashol nova....znachi vreme da pomine za da mi dokaze i mene a da si dokaze i samiot deka pogresil...i ne me maci mene koj me saka najvekje, me maci so sakam da sum so toj so go sakam najvekje a mi zgresil i treba da mu prostam...abe mi se spie, zboram nesvrzano ama se nadevam me sFati do negde:) pozz i aj ne ti se lutam;)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
a koga bi bilo obratno??

neznam zosto bi prostila...dokolku e obratna situacijata vo nikoj slucaj nema da bidam postedena (od urlanja vristenja i slicni navredlivi pikanterii od nasiov bogami bogat jazik) i da mi bide prosteno
 
Член од
15 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
neznam zosto bi prostila...dokolku e obratna situacijata vo nikoj slucaj nema da bidam postedena (od urlanja vristenja i slicni navredlivi pikanterii od nasiov bogami bogat jazik) i da mi bide prosteno
Pa koga bi bilo obratno sigurno bi sakala i on da mi prosti. znaci ako sum neso zeznala, poradi bilo koja pricina i posle toa mi e tesko i svakjam deka sum pogresila, normalno deka ke sakam da mi prosti...molam nekoj samo togash koga premnogu go sakam...ama toa sum samo jas:) site sme razlicni neli?:salut:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Би простила ... Ако Ептен Некого Сакам .. Али Ипак од внатре нешо ќе ме кочи и никад више не би ми бил односот ист со таа особа .. Ама па ако тој еднаш ме изварал.. пак ќе ме извара .. затоа не глеам зашо да му простам .. Ќе си продужиме секој по сво пат и толку .. Така мислам дека е најдобро :)
 
Член од
25 март 2008
Мислења
28
Поени од реакции
2
Би простила ... Ако Ептен Некого Сакам .. Али Ипак од внатре нешо ќе ме кочи и никад више не би ми бил односот ист со таа особа .. Ама па ако тој еднаш ме изварал.. пак ќе ме извара .. затоа не глеам зашо да му простам .. Ќе си продужиме секој по сво пат и толку .. Така мислам дека е најдобро :)
истово нешто ми го рече девојката ...:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom