Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Леле,у реду е.
Доста со убедувања кога секој со свој памет си тера.Треба некој да е морон за да си ги смени мислењата ради некој што не го ни знае...
Мислам,стварно...Некој би простил,некој не.Нити едниот,нити другиот нема право да попува и да продава памет и да тврди како е он у право,зашто СЕКОЈ ќе каже се само за да го одбрани својот став.
Се извинувам за овој :eek:ftopic:,ама страшно ме револтира тоа што се препуцаваат луѓево и секој пробува да го "наметне" своето мислење...
Јас би простила,нека бидам будалата после,ама битно сум простила зашто јас сум сакала и мене ми одговарало тоа...
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Еднаш простив, бидејќи го сакав повеќе од себе. Работата беше- изневери ме само не ме оставај, изневери ме само не кажувај дека е крај... Ама ништо. Сега, мислам дека нема да имам сила да простам пак...
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Еднаш простив, бидејќи го сакав повеќе од себе. Работата беше- изневери ме само не ме оставај, изневери ме само не кажувај дека е крај... Ама ништо. Сега, мислам дека нема да имам сила да простам пак...
Да имаше 7 години повеќе ќе помислев дека си мојата бивша девојка. btw лоша работа е неверството. Добро е што сватив на време и престанав со тие ср*ња.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Еднаш простив, бидејќи го сакав повеќе од себе. Работата беше- изневери ме само не ме оставај, изневери ме само не кажувај дека е крај... Ама ништо. Сега, мислам дека нема да имам сила да простам пак...
И немој!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Да, зависи какво... ако спие со некој не... ако само онака се пољуби да... која е разликата ни јас не знам, ама првото ми е крајно неприфатливо...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
U nikoj slucaj ako ona me izneveri znaci ne i bilo ubavo so mene,togas sto bara so mene pak neli?Casa sto ce se skrsi kolku i da ja lepis nema da bide ista
 
Член од
1 април 2007
Мислења
132
Поени од реакции
3
Ako go sakam ke prostam....nema za sto da se zalazuvam jas samata sebe deka nema da prostam koga so seto srce ke sakam poftorno da bideme zaedno..:wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub:
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
ааааа не не не сак'н(викат по струмички)...:nenene:..какво простување какви бакрачи :pogaz:....никогаш нема да простам неверство :hello:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Прочитав доста мислења од типот: Ако го сакам искрено, ќе му простам. А добро бе луѓе, не ми е јасно, типот ако ме сакал искрено, воопшто немало ни да му падне на памет да ме изневери.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Прочитав доста мислења од типот: Ако го сакам искрено,ќе му простам.А добро бе луѓе не ми е јасно,типот ако ме сакал искрено,воопшто немало ни да му падне на памет да ме изневери.
Тоа се трудев и јас да го објаснам во неколку постови ама кој да сфати..?
Не може некој да те сака и да те изневери...па потоа затоа што ти искрено го сакаш да му простиш. Непочитување кон себеси е тоа и ништо повеќе.:helou:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А и тоа со солзи во очите не ми е убедливо. Знаете ли вие колку има добри глумци?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Па тој едноставно така си ја постигнува целта. Знае дека може да ја задржи на тој начин, и потоа пак стара песна. Оној кој еднаш изневерил некого ќе го направи тоа пак затоа што сигурно има нешто кое му недостига во таа веќе постоечка врска.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Точно.

И да додадам: Кој колку сака нека ме нарекува застарена, старомодна и дека ова е 21 век (ваууу какво откритие), јас не би простила неверство и точка.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
мислам дека сите,дури и оние кои се изјаснија дека не би простиле неверство го кажуваат тоа само за да си го задоволат своето его!јас сум сигурен дека би направиле многу повеќе доколку некого сакаме повеќе од себе!не велам дека би простиле неверство на било кој партнер-но секогаш ќе се погоди една личност без која во одреден момент ќе помислиме дека не можеме!
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
мислам дека сите,дури и оние кои се изјаснија дека не би простиле неверство го кажуваат тоа само за да си го задоволат своето его!јас сум сигурен дека би направиле многу повеќе доколку некого сакаме повеќе од себе!не велам дека би простиле неверство на било кој партнер-но секогаш ќе се погоди една личност без која во одреден момент ќе помислиме дека не можеме!
ауууу ме дирна ќе заплачев за малку :pos: шала на страна никад не би простил неверство,ма колку и да ми значи и да ја сакам,ќе ја замразам во рок од еден ден,нема сила што ќе ме натера да и простам,чим дошло до неверство е*би ти љубов нема повеќе љубов таму
Ти би простил,и како ќе живееш жити бога милога,да му ја мислам јас кога ќе ми рече ќе искочам со другарките на кафе на пример дали стварно отишла со другарките да си тупам глава,не бе раскрстувам и крај па кај сака нек оди нека крши глава,ни и верувам ни ништо после тоа:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom