Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  • Креатор на темата deli
  • Време на започнување

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
mydan lounge bar не е лош мене ми се допаѓа
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кажете ми како сте задоволни од The Loft, Hybrid Bar (новиот, карши Веро 2) и Urban Jungle?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Едино елитно, ако може така да се нарече, место што го знам у Ск е ресторан Еквилибриум во Аеродром. Јас случајно отидов таму зошто ми е во комшии, али се изненадив од тоа што имаше некој што свири пијано, од добрата услуга, и храната беше топ. Особено ми остави впечаток тоа со пијаното, мислам дека е релативно едноставно да се направи во било кој ресторан, само треба да се има идеја. И иако не би го сврстила како елитно, Еквестриан во Скопјанка ми се свиѓа што секогаш ја носат храната навреме, многу е вкусна, имаат некои несекојдневни јадења и секогаш се точни со услуга. Во цело Ск инаку тоа е главниот проблем, услугата е премногу бавна, има многу места каде што јадењето и атмосферата се супер, ама услугата е неефикасна.
 
Член од
30 април 2019
Мислења
17
Поени од реакции
11
Па елитно во права смисла на зборот кај нас не знам дали постои.
Постојат поскапи ресторани да, меѓутоа пак можат да отидат повеќето.
Некое место каде што не може да влезе секој.. баш и нема.
Од поелитните ваљда име си држат Пелистер и Воденица.
Сега во последно време нешто Дистрикт и Four као демек елитни.
The Loft проба да биде елитен, и пропадна.
Камник, Матка... не баш евтино. :)
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Може да ви кажам да си идете во Chilli in карши дм кафаната во дебармално чил лугје топ музика и цените се ефтини што е чудно за во дебар маало :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Едино елитно, ако може така да се нарече, место што го знам у Ск е ресторан Еквилибриум во Аеродром. Јас случајно отидов таму зошто ми е во комшии, али се изненадив од тоа што имаше некој што свири пијано, од добрата услуга, и храната беше топ. Особено ми остави впечаток тоа со пијаното, мислам дека е релативно едноставно да се направи во било кој ресторан, само треба да се има идеја. И иако не би го сврстила како елитно, Еквестриан во Скопјанка ми се свиѓа што секогаш ја носат храната навреме, многу е вкусна, имаат некои несекојдневни јадења и секогаш се точни со услуга. Во цело Ск инаку тоа е главниот проблем, услугата е премногу бавна, има многу места каде што јадењето и атмосферата се супер, ама услугата е неефикасна.
На ниедно од овие места не сум бил, баш ќе идам следниот пат. (ако ми текне)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Може да ви кажам да си идете во Chilli in карши дм кафаната во дебармално чил лугје топ музика и цените се ефтини што е чудно за во дебар маало :)
Chillin e oкеј кафич, ама не е за во темава, далеку е од елитно место :)

Ај малку да ја живнеме темава, со моменталната ситуација низ градов.

Intermezzo е сега најактуелно како најелитно за искачање навечер. Целосно е реновирано местото и се гледа дека не штеделе на внатрешното уредување. А и клиентелата не е шпараџиска.

Tribeca и Three Kitchen Bar уште се држат како места за искачање на елитата.

Мosh некако спласна многу брзо по отварањето.

Еквилибриум е добар, ама не би го сместил во елитни. Повеќе е како место за пауза од работа и за доручек, локалци од Аеродром и луѓе кои работат во околината. Го посетувам најчесто за доручек, ама не ме привлекол да отидам навечер.

Во Дукат немав отидено одамна бидејќи ја укењаа храната и услугата, ама минатата недела пријатно ме изненадија и со услугата и со храната.

Воденица нема промашување.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
....

Воденица нема промашување.
Освен ако имаш другари шиткачи да закажат место, а после да откажат присуство. :D
Местово е во права смисла елитно, и по цена и по услуга и по уреденост. Бев пред нова година на мезе и вино, сјебав пола к15, храната беше надпросечна (пилешките прсти не се давеа у фритеза), белото вино го чуваа во фрижидер (ретко каде на друго место сум го нашол ова), даските не беа бучкуруш.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Освен ако имаш другари шиткачи да закажат место, а после да откажат присуство. :D
Местово е во права смисла елитно, и по цена и по услуга и по уреденост. Бев пред нова година на мезе и вино, сјебав пола к15, храната беше надпросечна (пилешките прсти не се давеа у фритеза), белото вино го чуваа во фрижидер (ретко каде на друго место сум го нашол ова), даските не беа бучкуруш.
Не се иде у кафана со било кого :)

Да, цените се повисоки од просекот, но сосема оправдано, квалитетот на храната и услугата се врвни.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.948
Може ли Боними да се рачуна како елитно место (освен по цените нормално :icon_mrgr: ) ?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
предлог за кафуле/расторан за прослава на матура во Скопје
(кетеринг) со нивна пијачка
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
предлог за кафуле/расторан за прослава на матура во Скопје
(кетеринг) со нивна пијачка
Кафани: Ла Тана, Канцона, Дојрана, Макесонска Куќа, Љуц.
Ресторани: Џовани, Костарика, Пелистер, Џино, Енрико, Бургер Кинг, Дежа Ву, Ѕвезден Океан.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Кафани: Ла Тана, Канцона, Дојрана, Макесонска Куќа, Љуц.
Ресторани: Џовани, Костарика, Пелистер, Џино, Енрико, Бургер Кинг, Дежа Ву, Ѕвезден Океан.
Матура во Бургер Кинг :vozbud: :vozbud: :vozbud: :pos: :pos: :pos:

Најјак еј! Бургер Кинг!!!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom