Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Он е еден од нив, покрај тоа што е love guru
Затоа нашата книга ќе биде бум... инсајдерски информации... а и јас сум РХ крвна група, со Боди делам далечен предок.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Он е еден од нив, покрај тоа што е love guru
Јас сум 0+
Мене планетата Земја ми е мајка.....а Сонцето татко, иако имам подобрени гени од ванземаљците....јадрото ми е од тука. :love:
Иначе не сум гуру иако сакам да им помагам на луѓето по некад :)
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
MARKO CALASAN KOMPIJUTERSKI MOCART na samo 6 g se zdobiva so sertifikat od majkrosovt denes gi ima 12 -set ,nikola tesla , rh krvna grupa se vistinski pokazateli za nad talenti ,a ima fejk sliki deka i klintonka e reptil snimena kako isplukuva jajce , sepak stojam na moj stav ako moze prirodata da vadi hibridi zajak so macka,magare so kojn ,sto mozat naucnicite pa da ni go pustat malku da se raseta i eve ni vonzemjanec
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Како би комуницирале со вонземјаните?
Зошто повеќето мислат дека би дошле да не окупираат (колонизираат) а не да не усовршат и унапредат Како цовилизација (оти чим доаѓаат први веројатно се понапредни)?
Доколку се појават, од кај да се знае во какви услови опстојувале таму и какви се зарази можат да донесат со тоа и колку можат да бидат опасни на тој начин?
Идејата да си сам меѓу толку галакси и толкав универзум е неверојатна, но не гледам причина поголема за радост дури и да ги има.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Како би комуницирале со вонземјаните?
Зошто повеќето мислат дека би дошле да не окупираат (колонизираат) а не да не усовршат и унапредат Како цовилизација (оти чим доаѓаат први веројатно се понапредни)?
Доколку се појават, од кај да се знае во какви услови опстојувале таму и какви се зарази можат да донесат со тоа и колку можат да бидат опасни на тој начин?
Идејата да си сам меѓу толку галакси и толкав универзум е неверојатна, но не гледам причина поголема за радост дури и да ги има.
Нема да дојдат оти знаат со какви луѓе си имаат работа (зборам за повеќето во светот).
Шала на страна, во седумдесеттите, или осумдесеттите NASA има испратено една златна плоча со разноразни музики, зборови, дискусии, итн...
Некој ден се верува дека ќе стигне кон друга цивилизација, и ако у опште таа плоча стигне до ванземаљци ондак ќе знаат што да прават.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Нема да дојдат оти знаат со какви луѓе си имаат работа (зборам за повеќето во светот).
Шала на страна, во седумдесеттите, или осумдесеттите NASA има испратено една златна плоча со разноразни музики, зборови, дискусии, итн...
Некој ден се верува дека ќе стигне кон друга цивилизација, и ако у опште таа плоча стигне до ванземаљци ондак ќе знаат што да прават.
Колку и да е научна фантастика веројатно САД ,КИНА И РУСИЈА имаат некаков план за евентуална средба ако веќе не се случила, веројатно научниците би биле вклучени во сето тоа, лингвисти и се друго. Ќе им требаат 300 години еден дијалог да дешифрираат хехе
Автоматски споено мислење:

 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
kako bi reagirale vie ako pred vas se pojavi vonzemljanin ???? provereno vo amazon stavajki go na rizik svojot zivot ima video sredba so edno divo pleme koe ne videl bel covek ,zamalku ke zaginese PAZI COVEK SO COVEK razlika samo boja na koza
zosto site mislite deka se popametni od nas ???? sto ako e obratno
ima edna mini emisija dali bi se javili ,koga gledat sto se pravime
sto ako se kanibali kako bogomolkata ,lavot sto gi jade maskite da nema konkurencija ZAMISLETE EVE KAKO POGORE NA SLIKATA VI SE GADI ??? EPA MOZE I NIM IM SE GADI OD NAS ,a moze se veke i pomegu nas pogledajte go filmot ONI ZIVE ke vi dade nogu odgovori
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
kako bi reagirale vie ako pred vas se pojavi vonzemljanin ???? provereno vo amazon stavajki go na rizik svojot zivot ima video sredba so edno divo pleme koe ne videl bel covek ,zamalku ke zaginese PAZI COVEK SO COVEK razlika samo boja na koza
zosto site mislite deka se popametni od nas ???? sto ako e obratno
ima edna mini emisija dali bi se javili ,koga gledat sto se pravime
sto ako se kanibali kako bogomolkata ,lavot sto gi jade maskite da nema konkurencija ZAMISLETE EVE KAKO POGORE NA SLIKATA VI SE GADI ??? EPA MOZE I NIM IM SE GADI OD NAS ,a moze se veke i pomegu nas pogledajte go filmot ONI ZIVE ke vi dade nogu odgovori
Па замисли ти поради кои причини сакаат да го колонизираат Марс. Истиот одговор се крие и ако еден ден дојдат тие тука. Посекако ќе има луѓе што ќе мислат дека се непријатели а некои може и ќе мислат дека се пријателски настроени.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
za mars sum cital deka e kako antartik oblean so led deka pratile nekolku sateliti da go zagadat ozonot so cel da stvorat efekt staklena gradina da go pretopi ledot voedno se frla i seme taka da nikne zelenilo i se dobie fotosindeza za kislorod ,ako seto ova e tocno znaci nie odamna stvarame rezervna planeta ,a jas se prasuvam sto se krie pod mrazot na mars a najmnogu sto pod antartikot
Автоматски споено мислење:

Па замисли ти поради кои причини сакаат да го колонизираат Марс. Истиот одговор се крие и ако еден ден дојдат тие тука. Посекако ќе има луѓе што ќе мислат дека се непријатели а некои може и ќе мислат дека се пријателски настроени.
a toa eden den poveke mi stoi deka odamna e dojden sto ako matrix filmot kazuva nekoja vizija , isto i oni zive uste pred 30g snimen sto ako imaat takva sposobnos da vlijaaat vrz coveckiot um koga ke go poglednes ti go gledas kako covek sekundarno ja promenuva slikata vo mozokot na lugeto sto gi gledaat ,bidejki nepara stari sliki,natpisi se najdeni vekovi nanazad na n.l.o i vonzemljani
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
za mars sum cital deka e kako antartik oblean so led deka pratile nekolku sateliti da go zagadat ozonot so cel da stvorat efekt staklena gradina da go pretopi ledot voedno se frla i seme taka da nikne zelenilo i se dobie fotosindeza za kislorod ,ako seto ova e tocno znaci nie odamna stvarame rezervna planeta ,a jas se prasuvam sto se krie pod mrazot na mars a najmnogu sto pod antartikot
Автоматски споено мислење:


a toa eden den poveke mi stoi deka odamna e dojden sto ako matrix filmot kazuva nekoja vizija , isto i oni zive uste pred 30g snimen sto ako imaat takva sposobnos da vlijaaat vrz coveckiot um koga ke go poglednes ti go gledas kako covek sekundarno ja promenuva slikata vo mozokot na lugeto sto gi gledaat ,bidejki nepara stari sliki,natpisi se najdeni vekovi nanazad na n.l.o i vonzemljani
Тој процес може да трае илјадници години за затоплувањето и формирање на атмосвера.Се збореше дека постои како идеја начин за убрзување на тој процес со лансирање на ракети и уривање таму за да се предизвика хемиски процес. Ама и тоа ај што би чинело трилиони долари постои шанса да предизвика контра ефект или уништување на планетата. Исто така велеа за нуклеарни бомби да се лансирале на Марс за да се затоплела што може да предизвика свашта.
Имено јас би се задржал на друга работа а тоа е нашата планета и колку е таа совршена на совршено растојание од Сонцето со услови за живот, животинскиот свет, природниот круг ко да некој така убаво се испланирал.
Инаку на еден канал на јутјуб споделија снимка од НАСА во тек на пренос во живо од ИСС на кое се гледа објект како ја напушта нашата орбита и се упатува некаде , па почнаа некои шпекулации за тоа како големите веќе имаат технологија само вешто се крие.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
a toa sekako uste od vtorata svetska vojna ,sepak jas mislam deka nlo e tehnika na golemite koja se krie sigurno si cul za hakerot sto mu vleze na nasa deka veke ima kontakt i zaedno rabotat so malite sivi
 
Член од
31 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
MARKO CALASAN KOMPIJUTERSKI MOCART na samo 6 g se zdobiva so sertifikat od majkrosovt denes gi ima 12 -set ,nikola tesla , rh krvna grupa se vistinski pokazateli za nad talenti ,a ima fejk sliki deka i klintonka e reptil snimena kako isplukuva jajce , sepak stojam na moj stav ako moze prirodata da vadi hibridi zajak so macka,magare so kojn ,sto mozat naucnicite pa da ni go pustat malku da se raseta i eve ni vonzemjanec
добро бе човек нема тема да отворам а ти да не пишеш глупости у неа,дај малку стабилизире се не мора сегде да мешаш баби и жаби, расипаате го форумо шо ти има врска Марко Чаласан со Нло?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom