Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.294
Поени од реакции
15.511
Од кај изникна таму Броз за да ја изблокира, браво.

За пресврт нема време, а немаме ни некоја игра, не создаваме шанси, Ериксен требаше да влезе до сега.
Виери да влезе сега ќе ги истрча 30 минути не па некој што секој ден тренира.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Некој спомна и наназад, ова е многу ГОЛЕМ пропуст од управата, значи овој мртвиот Падели е полуаматерски голман, овој е да го викаш на термин да ти брани и толку, каков труп господе боже ццц. Не ми се верува колку евтини голови примаме сезонава, тоа е страшно, страшно. Лацио освен СМС и Алберто нема играч што знае со топка и пак не можеме да воспоставиме контрола на средина.

Ериксен на клупа нека дреме, ти ебам тоа периката.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.610
Поени од реакции
21.818
Симоне Инзаги 2:1 Антонио Конте

Шкриниар и Годин убедливо најслаби.
Незнам што се чекаше толку долго на Ериксен и Санчез, особено вториов кој не извади прошли две текми.
На Падели не му се лутам. Ме учеа како мал дека треба поинаку да ги гледаме хендикепираните.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.607
Поени од реакции
7.213
Sami sme si krivi.
Eriksen mora prva da igra, toa so adaptacija se pagja u Voda. Lautaro, bled, moze trebase da pocne so Sances.
SMS ja izdominira sredina ta, pa tolku Li se mutavi da ne primetat, deka si igra takvoto so niv.
Koa kje mi tekne, Kambiaso bese lek za vakvite, kako krlezi gi brkase.
Skriniar, drugar, eden vozdusen duel ne zema so SMS.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.429
Поени од реакции
42.527
Konte ja eba so tretata izmena, mnooogu porano se praese istava, sve posle 80ta bese mnogu kasno, on 85ta.
Ama problem e ona sto e konstatirano mnogu odamna, za ekipa koja statisticki imase najbolja odbrana primaat mnogu glupi golovi sto lesno mozea da se izbegnat, denes 2 takvi, za vtoriot vesino morase da izbacuva stranicno ne centralno, so milan 1, prviot, a i vtoriot ocajno branese padeli. Cudno stvarno, da zemes da se navrakas uste 10 takvi ke najdes, za niedna ekipa od vrvot ne vazi ova.

Handanovic ni se povredi u najlos moze period, ovoj padeli e tezok mesecar, a ko kapak na sve i skriniar igra ocajno nakaj bedno.

Za konte iam samo edna golema zamerka, tretata izmena, zasto cekase do 85ta ne znam, a i ne mora da znam, ne mora da objasnuva, nema objasnuvanje tuka sto e logicno u situacija koga gubea, ne ni frlas sve na edna karta taka, samo menues formacija u 433 ili 4231.

all in all pokloneta pobeda denes, narocito so penalot, gi vratija u igra so poklon i u vakvi natprevari so vakvo znacenje toa obicno vaka si bidue, so poraz ili gubenje na bodovi, seedno dali poraz ili nereseno.

p.s. penalot bese cist, dovolno e da se vidi reakcijata na de vrij, odma se svrte nakaj padeli i skriniar, imase kontakt so imobile dovolen da go destabilizira u situacija koga mozese da sutira na nebranet gol.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.353
Поени од реакции
7.565
Konte ja eba so tretata izmena, mnooogu porano se praese istava, sve posle 80ta bese mnogu kasno, on 85ta.
Ama problem e ona sto e konstatirano mnogu odamna, za ekipa koja statisticki imase najbolja odbrana primaat mnogu glupi golovi sto lesno mozea da se izbegnat, denes 2 takvi, za vtoriot vesino morase da izbacuva stranicno ne centralno, so milan 1, prviot, a i vtoriot ocajno branese padeli. Cudno stvarno, da zemes da se navrakas uste 10 takvi ke najdes, za niedna ekipa od vrvot ne vazi ova.

Handanovic ni se povredi u najlos moze period, ovoj padeli e tezok mesecar, a ko kapak na sve i skriniar igra ocajno nakaj bedno.

Za konte iam samo edna golema zamerka, tretata izmena, zasto cekase do 85ta ne znam, a i ne mora da znam, ne mora da objasnuva, nema objasnuvanje tuka sto e logicno u situacija koga gubea, ne ni frlas sve na edna karta taka, samo menues formacija u 433 ili 4231.

all in all pokloneta pobeda denes, narocito so penalot, gi vratija u igra so poklon i u vakvi natprevari so vakvo znacenje toa obicno vaka si bidue, so poraz ili gubenje na bodovi, seedno dali poraz ili nereseno.

p.s. penalot bese cist, dovolno e da se vidi reakcijata na de vrij, odma se svrte nakaj padeli i skriniar, imase kontakt so imobile dovolen da go destabilizira u situacija koga mozese da sutira na nebranet gol.
Абе каков пенал не биди смешен види ја снимката, играчот на Лацио сака да шутне и се удира во ногата на Де Вриј, значи не го удира Де Вриј туку овој него, еве кога ќе излезе снимката ќе ја споделиме тука.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Падели да не го видам следна, инаку ќе им ебам матер а и се живо и диво.

Тоа е тој Ханда што досега не беше кредитиран како што треба.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Криво ми е што од три тешки натпревари две ги изгубија..и едната беа на работ на пораз...очигледно нешто не штима....сега се гледа колку скапо не коштаа бодовите против Лече и Каљари..не смееја да си дозволат да се вадат со Милан и Лацио...против Јувентус за две кола ќе ни ја запечатат судбината и то е то
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Ако игра Ериксен треба наместо Барела да игра. Барела и Брозович иста улога имаат на терен и не ја гледам поентата двајцата да се гушат во средина. Весино искина вечерва заедно со Брозо.

Треба Конте да оди на гол повеќе од противникот, не да калкулира и да чува измени до 75 мин. Поразов иде на сметка на Падели и целосно лошата одбрана вечерва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom