Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.748
Поени од реакции
7.363
Како backup опција е добро да се има за ротација само да не му удри спермата у глава на Оле па да го лимитира развојот на Greenwood
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Како backup опција е добро да се има за ротација само да не му удри спермата у глава на Оле па да го лимитира развојот на Greenwood
Тројца играчи имаме во напад, ќе има доволно натпревари за сите.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Енди Митен од Атлетик напишал дека е одличен напаѓач. Според некои статистики што ги гледам за него Игало е прилично брз, снажен и одличен финишер, плус дриблер т.е. техничар.

 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Од денеска уште повише го сакам клубов. Аууууу еј, го донесоа Игало. Ја мислев дека е некоја зафрканција ама свака част. Богови. Настрана зафрканција овој од нигде и никаде може да се погоди.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Од тоа што памтам, супер си беше човеков! Е сега не е Агуеро ама не е тапа џонсон, да не биде изненаѓење и увреѓење за некои разгалени ѕвезди, може да се деси они да му бидат бекап!
Мене Игало ми прави повеќе ќејф од трансферот на Фернандеш. За овој вториот уште ми летаат прашалници, да боже да се угоде :D
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Од тоа што памтам, супер си беше човеков! Е сега не е Агуеро ама не е тапа џонсон, да не биде изненаѓење и увреѓење за некои разгалени ѕвезди, може да се деси они да му бидат бекап!
Мене Игало ми прави повеќе ќејф од трансферот на Фернандеш. За овој вториот уште ми летаат прашалници, да боже да се угоде :D
И мене ми се чини ке му земе место на марсијал кога Рашфорд ке се врати,додека беше во Вотфорд беше солиден,сега не знам во кина како играл и колку бил озбилен
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
И мене ми се чини ке му земе место на марсијал кога Рашфорд ке се врати,додека беше во Вотфорд беше солиден,сега не знам во кина како играл и колку бил озбилен
Имајќи во предвид дека напаѓачи ни се Марсијал и Гринвуд, колку и да е озбилен, ќе биде поозбилен од двајцата! Може налето Марсијал да им го пратиме на кинезите, да појаде скакулци, мож ќе живне малку, многу ми е слоумоушн у последно време. А малиов е зелен за прва постава, да не ја утнеме со форсирање!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
1580518406667.png

Вчера сабајле Оле на прес рече никој немало да дојде :D За да биде уште појако, после пресот имал средба со управата и барал напаѓач да му донесат.Ми се свиѓа ваков политички пристап, а реално не прави вака првпат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.748
Поени од реакции
7.363
Тројца играчи имаме во напад, ќе има доволно натпревари за сите.
Мислам кога Рашфорд ќе се врати а ги ротира Марсиал и Игало ќе прави крило од Гринвуд а тоа не е ок детето е шпиц
P.S. Овој потег требаше уште летоска да се заврши или да се донесеше десно крило сега ќе бевме во подобра положба и на табелата и помалку повреди ќе имавме
 
Последно уредено:
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Мислам кога Рашфорд ќе се врати а ги ротира Марсиал и Игало ќе прави крило од Гринвуд а тоа не е ок детето е шпиц
P.S. Овој потег требаше уште летоска да се заврши или да се донесеше десно крило сега ќе бевме во подобра положба и на табелата и помалку повреди ќе имавме
Зашто не е океј,не му оди лошо на десен крилен напаѓач,уште е млад и не му е дефинирана позицијата,ако се сеќаваш и Рашфорд го форсираа напред,па увидоа дека не е за 9ка
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Муабетов со Игало дека ќе се лимитирал Гринвуд е подеднакво смешен со оној кога дојде Ибра, дека ќе се лимитирал Рашфорд.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.643
У каква изненадувачка вест сабајлево :) Браво, потег на место за Игало. Има ПЛ искуство, нема да биде од небо паднат. Се надевам ќе се погоди. Ако направи и повеќе, ништо чудно да си добие и перманентен договор. Фернандес ќе го гледаме денес? :vozbud: Се надевам ќе ги плеснат лесно тие Волвс веќе преку тасета ми се како стално против нас играат добри партии.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.689
Поени од реакции
35.058
Играше во Вотфорд лани,а имаше и една изјава за тоа време дека е голем фан на Манчестер Јунајтед,иначе не губиме ништо позајмица е,може да заврши работа
И јас сум голем фан на Манчестер Јунајтед, не е лошо да пуштам сиви, за позади гол можам и прва постава да бидам :D


Инаку треба да си одврзат кесето и да фрлат некој грош повеќе за играч кој е веќе докажан во и против големи клубови, вакви како овој може ќе се погодат, а може и да му стане конкуренција на лингурот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom