YouTube (официјална тема)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Последниве 20-тина дена Youtube-ов не ми ги отвара коментарите под видеата. Само тоа кругчето мота под видеото непрекинато. Во инкогнито моуд го немам тој проблем, коментарите се прикажуваат. Идеја, некој?
Кој броусер, исчистени ли се кеш/меш/кукис итн...
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
imam edno prashanje moze e off topic ama mislam dek nee povrzano e so youtube.
Gledam deka decava od skopje praaat videa imaat i gledanost i subskrajberi. mene me interesira kako gi plakjat neli paypal kaj nas nemozesh da primash pari??
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
imam edno prashanje moze e off topic ama mislam dek nee povrzano e so youtube.
Gledam deka decava od skopje praaat videa imaat i gledanost i subskrajberi. mene me interesira kako gi plakjat neli paypal kaj nas nemozesh da primash pari??
YouTube (AdSense) не исплаќа преку PayPal туку директно на сметка или преку чек. Во Македонија исплаќаат на девизна сметка која ти е поврзана со акаунтот.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
за премиум за прва активација преку впн одбирате индија за смешни пари а се добива доста.

Screenshot_20200121_213952.jpg
 
S

staycalm

Гостин
Ми избриша јутјубов видео пошто пеачка ми го пријавила за копирајт - а во видеото нема аудиовизуелни елементи од нејзината песна, само името е ставено а видеото е кавер со лична инструментална. Направив dispute пред 1 недела и си стои уште избришано. Како да го вратам?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ми избриша јутјубов видео пошто пеачка ми го пријавила за копирајт - а во видеото нема аудиовизуелни елементи од нејзината песна, само името е ставено а видеото е кавер со лична инструментална. Направив dispute пред 1 недела и си стои уште избришано. Како да го вратам?
Не се заебавај.
Мене лани Бубамара тужба ќе ми пратеа за малце за видео прикачено на youtube.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
за премиум за прва активација преку впн одбирате индија за смешни пари а се добива доста.

Прегледај го приврзокот 230107
Зошто си платил за премиум кога постои нешто што се вика YouTube Vanced.
Можеш видеата у позадина да ги пушташ, можеш HDR да форсираш на телефони кои што имаат HDR но не се детектирани од јутуб, немаш реклами, можеш да си местиш резолуција каква сакаш, пр. да не ти биде до 1080p лимит, него до 4K, а и имаш и по темна црна тема.
За компјутер имаш милион блокатори на реклами. А и на YouTube Red нема ништо посебно.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Како да си вратам видео, иако има copyrights, ми успеа неколку пати ама пак го забрануваат. Има тениски матријали на него не викам не и песната Animals - Maroon 5..
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Како да си вратам видео, иако има copyrights, ми успеа неколку пати ама пак го забрануваат. Има тениски матријали на него не викам не и песната Animals - Maroon 5..
Ти го забрануваат бидејќи прекршуваш copyrights најверојатно со песната. Смени песна, стави нешто без copyrights во видео. На јутуб напиши no copyright music и избери нешто од тие. Или пробај во дескрипција да ставиш конкретно Music: Animals - Maroon 5
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
@Jankoff
YouTube автоматски детектира прекршување на авторските права на аудио и видео содржина - https://support.google.com/youtube/answer/2797370?hl=en и сопственикот добива известување дека некој користи негов материјал и што да направи со него (бришење, мјут и сл.). Можеш да го избегнеш детектирањето со едитирање на звукот, изгуглај ќе најдеш неколку начини и што треба да измениш.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Зошто си платил за премиум кога постои нешто што се вика YouTube Vanced.
Можеш видеата у позадина да ги пушташ, можеш HDR да форсираш на телефони кои што имаат HDR но не се детектирани од јутуб, немаш реклами, можеш да си местиш резолуција каква сакаш, пр. да не ти биде до 1080p лимит, него до 4K, а и имаш и по темна црна тема.
За компјутер имаш милион блокатори на реклами. А и на YouTube Red нема ништо посебно.
Со јутуб премиум добиваш и Јутуб Мјусик и Јутуб контект гледаш, плус имаше уште една апликација. Се формира и Јутуб продукшн, нешто како Амазон продукшн или Нетфликс продукшн, пробуваат нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom