Македонски филмови

Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Моментот што Аполо11 не доби номинација во документарните беше клучен, доколку тој имаше номинација тоа ќе му значеше и оскар, покрај сите амерички критичари и прогнозери што ги изнаслушав. Вака еден оскар веќе имаме резервирано, а тоа е за документарец. За интернационален ќе лапа Паразитот, евентуално ако не се деси некоја каша па да напраат комбинации за сите страсти да ги задоволат, макар што Паразитов 6 номинации има, така да има повеќе простор па да ни дадат и нас 2 и тие да му земат од лебот на американците.

Во секој случај за документарен иаме заслужено и тоа повеќе од тоа.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ништо не е сигурно. За документарен има јака конкуренција. Се` си мислам дека за документарен лапа сирискион For Sama. Дај боже да грешам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Се прашувам само дали ќе го изеде тој "паметњакович" или ќе му го избришат само каналот.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Можете да го изнајмите Ханиленд ако имате плеј стор и Андроид телефон.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.553
Некој да бе знае во кое село е снимен "Македонска Сага" на Бранко Гапо од 1993 г. Вчера прв пат го ѕирнав, и ми се виде ептен добар, посебно оние мудрости што ги даваа оџата и попот.

Извинете за Off, гледам сте се зазборувале за Honeyland :coffee:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.153
Некој да бе знае во кое село е снимен "Македонска Сага" на Бранко Гапо од 1993 г. Вчера прв пат го ѕирнав, и ми се виде ептен добар, посебно оние мудрости што ги даваа оџата и попот.

Извинете за Off, гледам сте се зазборувале за Honeyland :coffee:
Не знам каде е сниман точно ама најверојатно е некаде по селата во западна Македонија, некаде кај Река.

Одличен филм е со добра приказна.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Контекст за прска, те молам :D
Квалитетна слика во споредба кога го изнајмив филмот кога беше Октомври ?
Да ти дадам усер и пасс види самиот,не е од крадениве.лично мој е ама ти треба впн
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Квалитетна слика во споредба кога го изнајмив филмот кога беше Октомври ?
Да ти дадам усер и пасс види самиот,не е од крадениве.лично мој е ама ти треба впн
Да, верувам, не само што верувам, знам, го симнав кога излезе пред недела две недели.
Honeyland.2019.1080p.HULU.WEB-DL.DDP5.1.H.264-KamiKaze.mkv
и 3.6 гига е, не е како тоа снименото тогаш :D
срча е :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Татко ми не е по филмови и секогаш кога гледам некој филм на тв ќе рече гаси тие глупости, пушти нешто музика.

Вчера листаше некој весник, гледа статија за Медена земја и ми вика, овој филм е добар, пуштаа инсерти на телевизија некни.

Да сум од Скопје би им платил карти за кино да го изгледаат, ама не сум, па ме интересира дали има македонски титл, да им го пуштам на моите?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
ама не сум, па ме интересира дали има македонски титл
Не.
Уствари има на титлови точка ком. За постарата верзија е од YTS ама сигурно може да се намести.
Само знаеш, има залепен англиски превод и вака ќе има двоен малку тиња ќе изгледа.
1579450344117.png
Сеа проверив, 16 секунди порано треба да се намести.
Евентуално да се смени бојата на преводот или да се стави црна позадина на преводот ако се гледа на компјутер.

Ате вака, мх, мх
1579450488158.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom