Најстрашна игра

Најстрашна???

  • F.E.A.R.

    Гласови: 95 34,1%
  • Doom 3

    Гласови: 38 13,6%
  • Quake 4

    Гласови: 3 1,1%
  • Некоја друга...

    Гласови: 75 26,9%
  • Silent Hill 4

    Гласови: 42 15,1%
  • Resident Evil 4

    Гласови: 26 9,3%

  • Вкупно гласачи
    279
Член од
20 јануари 2011
Мислења
46
Поени од реакции
1
ја највеќе сум се исплашил од F.E.A.R бев помал и дека навечер ми ја донесоа ја радосен се умочав после бегај тоа многу језива игра
 

TheMartin

Нутриционист
Член од
26 јануари 2011
Мислења
17
Поени од реакции
2
За страшна игра може да се смета DEAD SPACE!! Јас лично имам играно мн игри ( страшни ) тие ми се омилени ама оваа игра има некаков посебен шмек онака да те гони тоа чувство на неизвесносто во текот на целата игра и кога ќе видис некаде каде што можеш да направиш SAVE GAME да се израдуваш :D. Инаку креатори на играта се Јапонци така да затоа е толку језива да им е*ам народот. Плус сега треба да искочи и двојката што викаат дека ќе била појезива. И да спомнам нешто за Resident Evil игрицата порано ми беше најјака игра особено 2 и 3 но после ја посраа со 4 и 5 :\
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Aко ја играш играта (било која малку страшна) во 3 поручек, осветлена соба, музика од негде, ТВ уклучен.... џабе патот.

Играј ја навечер накај 2-3, сам во соба, изгасени сите светла (само мониторот дава светлина), слушалки на уши ставени на гласно.... играј тогаш. ВАКА СЕ ИГРА!
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Прв пат кога купив PS кец ми ја дадоа играта BIOHAZARD aka Resident Evil 3 од тогаш се заразив со тој жанр и ги изиграв сите делови сташни се и супер се ама кога ја игав Silent Hill кец тогаш дознав што значи игра да те извади од такт поготово кога ќе навлезеш длабоко во приказната лудило кој ја изиграл до крај знае за што зборам...... гледав трејлер од нов продолжеток на Silent Hill од конами изјавуваат дека ќе биде нешто невидено едвај чекам да излезе....
 

TheMartin

Нутриционист
Член од
26 јануари 2011
Мислења
17
Поени од реакции
2
Aко ја играш играта (било која малку страшна) во 3 поручек, осветлена соба, музика од негде, ТВ уклучен.... џабе патот.

Играј ја навечер накај 2-3, сам во соба, изгасени сите светла (само мониторот дава светлина), слушалки на уши ставени на гласно.... играј тогаш. ВАКА СЕ ИГРА!

Многу вистинито и а за врвно доживување и сам да си дома :vozbud:

--- надополнето ---

Прв пат кога купив PS кец ми ја дадоа играта BIOHAZARD aka Resident Evil 3 од тогаш се заразив со тој жанр и ги изиграв сите делови сташни се и супер се ама кога ја игав Silent Hill кец тогаш дознав што значи игра да те извади од такт поготово кога ќе навлезеш длабоко во приказната лудило кој ја изиграл до крај знае за што зборам...... гледав трејлер од нов продолжеток на Silent Hill од конами изјавуваат дека ќе биде нешто невидено едвај чекам да излезе....
Исто така и јас прва игра страшна која сум ја изиграл беше Resident Evil 1 aka BIOHAZARD и после првото мое соочување со зомбите јас буквално полудев ( мал бев тогаш не знам кое одделеније мислам 3 ) но се соочив со тоа ко мало маже и од тогаш овој жарн на игри ми стана омилен
 
F

Frankie Yale

Гостин
За сите фанови на хорор игри: Играјте ја Amnesia Dark Descent!!! Значи играва ја препорачувам на секој фан на хорор игри, како мене, ги имам свртено Doom 3, Sillent Hill 3 и 4, Resident Evil 4, Dead Space 1 и 2 (вчера двојката ја завршив), FEAR 1 и 2, Penumbra Black Plague и Оverture и верувајте најстрашна е Аmnesia... Најдобрата работа е што немаш оружје низ целата игра така да твојата беспомошност ја прави играта уште пострашна.

 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
За сите фанови на хорор игри: Играјте ја Amnesia Dark Descent!!! Значи играва ја препорачувам на секој фан на хорор игри, како мене, ги имам свртено Doom 3, Sillent Hill 3 и 4, Resident Evil 4, Dead Space 1 и 2 (вчера двојката ја завршив), FEAR 1 и 2, Penumbra Black Plague и Оverture и верувајте најстрашна е Аmnesia... Најдобрата работа е што немаш оружје низ целата игра така да твојата беспомошност ја прави играта уште пострашна.

Дефинитивно ,сајлент хил може вода да и носи...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.893
Пошо имам многу мало искуство со некои од наведените игри гласав за Resident Evil 4. Играта ми беше премногу creepy и никогаш после првото играње не ја вклучив повторно.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Најјезива игра што сум ја играл ми била Clive Baker's: Undying. Кога ја играв пред 7-8 години ептен се сечев :D
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Најјезива игра што сум ја играл ми била Clive Baker's: Undying. Кога ја играв пред 7-8 години ептен се сечев :D
Да да на играва и јас сум се мочал само што сега има многу подобри, доста време помина...
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Да да на играва и јас сум се мочал само што сега има многу подобри, доста време помина...
Да ама за тоа време беше врв :) Сега не играм мн такви игри, до душа и тогаш не издржав да ја изиграм ни таа : ))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom