Најстрашна игра

Најстрашна???

  • F.E.A.R.

    Гласови: 95 34,1%
  • Doom 3

    Гласови: 38 13,6%
  • Quake 4

    Гласови: 3 1,1%
  • Некоја друга...

    Гласови: 75 26,9%
  • Silent Hill 4

    Гласови: 42 15,1%
  • Resident Evil 4

    Гласови: 26 9,3%

  • Вкупно гласачи
    279
Член од
20 ноември 2008
Мислења
53
Поени од реакции
1
ами и L4D е страшна игра можело да се наведе тука:toe:
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
234
Поени од реакции
9
има една игричка ја играв како мал.. за тоа време дури и сеа е ногу страшна
Shivers
пробајте ја
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Return to castle Wolfenstain ima edna misija vo katakombi abe me mrdna igrata znam nokj bese se temno vufer do kraj pojacan i koga ke izleze zombi od pamet me vadese.:jaj:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
DOOM 3,Resident evil 4,silent hill 4, se na se se vadam od pamet ko ce mi ripni nekoe cudo nakaj mene
 
Член од
7 август 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
abe ovaa resident evil 4 epten strasna koj ja igral znae koga u taa kukickata nma pocetokot e obeseno devojce togas stanav od kompjuter
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
идеме кај другар и овој PC у пизду матер јако... и седнувам... F.E.A.R ке да беше играта... тогаш беше нова... и седнувам да играм и си мислам само 2-3 ме глеаат... по 10 минути се вртам ЦЕЛА СОБА ФУЛ И ОНАКВИ СЕ СКРИЛЕ ЕДЕН ПОЗАДИ ДРУГ и пазат шо ке се едси... у собата имаше едно 10-12 души... и нема везе... играм играм и шо има онакви избацувачки моменти има.. ама идам и од еднаш од десно на едно стакло се улетува жена и се мава и она акрв се распрскува и ондак сите онака 1 метро назад од шо се упрпаа... јака игра за кревање адреналин...
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
22.313
F.E.A.R...Најстрашна до сега...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Painkiller 3.Koga ke si vo edno mesta ke so e polno so groboj i ti izlegvat edni kako vitezi duhoj ne se sekavam tocno.Nekolku dena odvaj da zaspijam samo mi se motaa pred mene
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.666
Мислам дека имаше слична тема и дека имав пост таму. Сепак, не можам да одолеам :)
Clive Barker`s Undying застрашувачка атмосфера и на времето одлична графика. Имаше и добра приказна. Штета што играва нема продолжение.



Silent Hill 1,2,3 врвни хорор остварувања. Лошо 4 и 5 продолжение (се губи впечатокот дека ja играш Silent Hill франшизата.

Resident Evil 3 (не ги играв 1 и 2:nesum:). Феноменална игра.

Не се лоши, иако сите не претедендираат да бидат дел од хорор жанрот Return to castle wolfenstein и Half Life 2.

А Doom 3, F.E.A.R. се за некои генерации што ги плаши некаков бу! ефект или пак тоа се првите и единствени хорор игри што ги заиграле

А Call of Ctulhu: The dark... добра приказна, но слабата графика, лошите котроли, и тоа вртоглавицата си го направија своето. Се на се лоша игра и големо разочарување за мене.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
а дали некој има слушнато за Fatal Frame 1,2,3 ? се другото е гола вода...

е ова се луди јапонци...мајке им га спалим
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Doom 3 ja igrav koga imav 7 i pol godini i duri ja igrav mi se tresea racete i ne mozhev do doma da si pojdam posho bev vo internet cafe :vozbud:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Singularity

--- надополнето ---

Alien VS Predator првиот дел
 

Kajgana Shop

На врв Bottom