Најекономично греење (затоплување)

D

Deleted member 95595

Гостин
Жив ви све немојте пак за гаранциите да се фаќате.
3год пута 800ден се 2400ден плус и такс кажи ако сакаш реално да споредуваш Билдер. А после ако нејкеш не продужувај гаранцијата..
A ti da nauchish matematika malku, ne ke e losho pred da skokash, Shturec. 42000 e konzolna na Gree na klimi.mk, 47000 e od Haier, toa se 5000 denari razlika od start (a ne 10 000 kako sho kaza Strelec). Prvata godina e bez pari garancijata vo Gree, znaci do 3 godini garancija treba da se doplatat ushte 2 godini, toa se 1600 denari, PLUS 42000 = 43600, razlikata od 5000 padna na 3400 denari, a ne 10000 kako shto kaza Strelec. Toa sakav jas da go kazam. A mesto da skokash i da koristish iminja za nas clenovite, mozeshe na komentarot na Strelec, ti (ili nedaj Boze nekoj od adminite) da reagirate negativno i da go prashate zashto na obichen komentar kaj shto nekoj chlen napishal za nekoj nov proizvod na pazarot, reagira odma so napaganje na istiot proizvod i prezentiranje na svojot proizvod, posebno koga nitu spomnav za Gree, nitu spomnav bilo koj od prodavachite na Gree.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
A ti da nauchish matematika malku, ne ke e losho pred da skokash, Shturec. 42000 e konzolna na Gree na klimi.mk, 47000 e od Haier, toa se 5000 denari razlika od start (a ne 10 000 kako sho kaza Strelec). Prvata godina e bez pari garancijata vo Gree, znaci do 3 godini garancija treba da se doplatat ushte 2 godini, toa se 1600 denari, PLUS 42000 = 43600, razlikata od 5000 padna na 3400 denari, a ne 10000 kako shto kaza Strelec. Toa sakav jas da go kazam. A mesto da skokash i da koristish iminja za nas clenovite, mozeshe na komentarot na Strelec, ti (ili nedaj Boze nekoj od adminite) da reagirate negativno i da go prashate zashto na obichen komentar kaj shto nekoj chlen napishal za nekoj nov proizvod na pazarot, reagira odma so napaganje na istiot proizvod i prezentiranje na svojot proizvod, posebno koga nitu spomnav za Gree, nitu spomnav bilo koj od prodavachite na Gree.
Toa sto cenata na klimi.mk ne e smeneta e drug problem.
Cenata na konzolna e 37'990 + 1600 = 39'590, so wi-fi.
Koga ke dodades wi-fi na Haier, razlikata e 10'000.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
11 мај 2013
Мислења
53
Поени од реакции
150
Ете погоре има еуровент од климава. Треба да е многу добра за парите
Ако ова „има еуровент“ се однесува на линкот јас што го поставив, тогаш не е точно бидејќи еуровентот кој јас го постирав е за AS50TDBHRA/1U50ЈEFFRA а членот прашува за AS50TAAHRA/1U50BEFFRA и за која не знаеме дали има еуровент.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
9
Алал бе Дечко поконцизно и потемелно прашање се нема поставено на темава.
Нека иде у sticky notes одма за да им се линка на блеачи од калибарот "Абе шо клима да земам кажете" и точка

Иначе 5.5ка ти е превише за тој простор дневна + кујна што го имаш, ке имаш многу струење на воздух. Позицијата за климата е катастрофа, ако е можно идеална позиција би била карши детските соби ако е изводливо (со зелено обележано) нема да дува директно ни кон гарнитурата нит накај трпезата а ке бутка и накај детските. Мојот избор во моментов би била Круната (U-Crown) за 40 бона без размислување. Ке имаш јака 3.5ка со ултра модерен дизајн и со сите нишани на неа.. Постоечката клима во спална ко што рече ставај (со зелено обележано) и 30 бона остај си у джеп. Немој ни да помислиш дека ке останеш незагреан со оваа констелација во твојата добро изолирана се грее од доле се грее од горе новоградба. Прегледај го приврзокот 222826
Фала за советот, за жал не можам да го отворам атачментот :I
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Добро Лади хаха...на ладење си ја пуштил сред ноември шапшал еден
Ова е мое последно видео да залади под 0 ќе ставам други.

Четвтата опција е Heat Mode на дајлинското од Vivax
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Da prasam nikoj bas ne zema U-Crown od clenovite na forumot , i posle top cenata (dzabe, poklon .... rasprodadeni .....) za da pise prvicno iskustvo , ova go pisuvam zosto denes kaj moj drugar montiraa U-Crown 3.5ka , nekako ne mi ostavi woow vpecatok od temperaturata na izduv podesena T 30 , nemav poveka vreme ama za pola saat dodeka bev ne ja pokaci temperaturata na izduv , mozebi poradi relativno visoka nadvoresna T okolu 8 stepeni .
Utre ke merime potrosuvacka i temperatura na izduv pa ke vidime , nadvoresnata deluva mokjno a vnatresnata elegantna stylish .
Jas sakam Da zemam Ucrown AMA cekam Da go sitnam LG to od potpis itaka mi e odmontirano zaradi nadvoresni zafati na zgradata .Da ne si zaintetesiran?
P_20191105_214503_1.jpg
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
A ti da nauchish matematika malku, ne ke e losho pred da skokash, Shturec. 42000 e konzolna na Gree na klimi.mk, 47000 e od Haier, toa se 5000 denari razlika od start (a ne 10 000 kako sho kaza Strelec). Prvata godina e bez pari garancijata vo Gree, znaci do 3 godini garancija treba da se doplatat ushte 2 godini, toa se 1600 denari, PLUS 42000 = 43600, razlikata od 5000 padna na 3400 denari, a ne 10000 kako shto kaza Strelec. Toa sakav jas da go kazam. A mesto da skokash i da koristish iminja za nas clenovite, mozeshe na komentarot na Strelec, ti (ili nedaj Boze nekoj od adminite) da reagirate negativno i da go prashate zashto na obichen komentar kaj shto nekoj chlen napishal za nekoj nov proizvod na pazarot, reagira odma so napaganje na istiot proizvod i prezentiranje na svojot proizvod, posebno koga nitu spomnav za Gree, nitu spomnav bilo koj od prodavachite na Gree.
Се обратив генерално на сите конкретно да не се фаќаме пак 10 страни за гаранциите рекла казала и уопште не ме интересираше конзолната ама ти од простотилак тоа не го гледаш и ќе ја тераш причата како што ти одговара и ќе ме вадиш од контекст и невешто ќе ме претставуваш демек усојузен со некого и некритичен.
Математиката неможе да ми е грешна ако не ја поседувам таа информација дека првата година не се плаќало ама еве ти кажа и сега уште поголем плус за продавачот, значи не се 2400 туку 1600ден за 3год.
Даље, Билдер ти реков зашто ти самиот за себе го пишуваш во постовите и контам ќе ти ласка и беше другарски пишано ама пак од простотилак ти се најде погоден. А штурецот пошто си билдер знаеш кај ти е и во иднина размишљај прво со глава наместо со него пред да нарипаш безвезе и без потреба...
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Аха си бил во Кина
Дали во Кина беше на сметка на Грее поточно во градот Zhuhai седиштето на Грее а пратен на обука како сервисер за Грее ?
Нормално дека не!
Не се врти се околу Gree
Автоматски споено мислење:

Ова е мое последно видео да залади под 0 ќе ставам други.
Абре што му се правдате јас ви се чудам?
Ќе му ставам видеа за да прави будали од вас па да најдува мани.

Де имала капилара, па цената не чинела дека капилара, немало да грее на - 10, изборот бил единствено и само Gree.

Глеј си таму колку имаш просек по час дневно и ајт.
Битно е да си ти задоволен а не Стрелец
Минатата зима видовме капиларите како "не греат" и како Амберите трошат по 4 киловати (колку рерна од шпрет)
Истото така видовме како шугавиот бренд уклучува греач на +20 степени.
И којзнае колку ги има што не знаар за тоа.

И на крај краева и да не чини Виваксот не е крај на светот. Ќе купиш друга клима а таа ќе си најде своја примена по салони или шта год.

Им ја видовме големината.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Toa sto cenata na klimi.mk ne e smeneta e drug problem.
Cenata na konzolna e 37'990 + 1600 = 39'590, so wi-fi.
Koga ke dodades wi-fi na Haier, razlikata e 10'000.
Druze dali imas informacija kako se gasat greacite na kompresor i kondez preku dalecinskoto na Gree prasuvam bidejki nekoj spomna deka ima takva moznost.
 
Член од
9 ноември 2019
Мислења
22
Поени од реакции
24
Druze dali imas informacija kako se gasat greacite na kompresor i kondez preku dalecinskoto na Gree prasuvam bidejki nekoj spomna deka ima takva moznost.
има - пиши офф на далечинското... ова не е форум некој нешто да научи само дупење по цел ден од член на член, катастрофа,
Се моли админот да ми го избриши профилот од овој форум НЕПОТРЕБНО е да се учествува. Поздрав
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Нормално дека не!
Не се врти се околу Gree
Автоматски споено мислење:


Абре што му се правдате јас ви се чудам?
Ќе му ставам видеа за да прави будали од вас па да најдува мани.

Де имала капилара, па цената не чинела дека капилара, немало да грее на - 10, изборот бил единствено и само Gree.

Глеј си таму колку имаш просек по час дневно и ајт.
Битно е да си ти задоволен а не Стрелец
Минатата зима видовме капиларите како "не греат" и како Амберите трошат по 4 киловати (колку рерна од шпрет)
Истото така видовме како шугавиот бренд уклучува греач на +20 степени.
И којзнае колку ги има што не знаар за тоа.

И на крај краева и да не чини Виваксот не е крај на светот. Ќе купиш друга клима а таа ќе си најде своја примена по салони или шта год.

Им ја видовме големината.
+1 Али мора да ја разбираме разочаноста на Стрелчо учекуваше новата серија да ја крстат Gree Arrow испадна Gree G-Tech :)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Нормално дека не!
Не се врти се околу Gree
Автоматски споено мислење:


Абре што му се правдате јас ви се чудам?
Ќе му ставам видеа за да прави будали од вас па да најдува мани.

Де имала капилара, па цената не чинела дека капилара, немало да грее на - 10, изборот бил единствено и само Gree.

Глеј си таму колку имаш просек по час дневно и ајт.
Битно е да си ти задоволен а не Стрелец
Минатата зима видовме капиларите како "не греат" и како Амберите трошат по 4 киловати (колку рерна од шпрет)
Истото така видовме како шугавиот бренд уклучува греач на +20 степени.
И којзнае колку ги има што не знаар за тоа.

И на крај краева и да не чини Виваксот не е крај на светот. Ќе купиш друга клима а таа ќе си најде своја примена по салони или шта год.

Им ја видовме големината.
Im se cudam na lugevo kolku mozat da padnat nisko.
Sto ne si kazes, KAKO STO E, deka si bil vo Kina, deka GREE te odnele tamo. Bidi maz i kazi go toa.
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Im se cudam na lugevo kolku mozat da padnat nisko.
Sto ne si kazes, KAKO STO E, deka si bil vo Kina, deka GREE te odnele tamo. Bidi maz i kazi go toa.
Полека со фантазиите дечко.
Навистина не сакате да знаете кој сум, добро?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom