Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Појадок овес и јајца, пред тренинг ориз и јајца, после тренинг ориз и мед/шеќер, вечера компир и месо, пред спиење казеин.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Појадок овес и јајца, пред тренинг ориз и јајца, после тренинг ориз и мед/шеќер, вечера компир и месо, пред спиење казеин.
После тренинг додај прптеин кој се брзо апсорбира како белки од јајца, риба или пилешко и добар си.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Појадок овес и јајца, пред тренинг ориз и јајца, после тренинг ориз и мед/шеќер, вечера компир и месо, пред спиење казеин.
Dorucek-8belki,edna casa jogurd, 100gr. ovez izmesan so banana i zamrznati jagotki i delkaj.
Sleden obrok neka bide doza whey.
Rucek ili tako zvani obrok pred trening- kompir batat ili makaroni so 250gr telesko i svinsko meso i vnesi povejke natrium.
Posle dva sati fakticki pred trening pijaj cista voda.
Odma posle trening-dextroza so bcaa ako imas, ako nemas mozi i obicna voda i dextroza ili smokvi ako nemozis dekstroza. I posle pola sat stegni belo pilesko meso ili jajca vareni so zlatna mesavina ili mini pani testeninite, lesni se za praenje. Pred spienje edna raka kikiri, edna tableta omega 3 i eden magnezium i toe to. Klasicna ishrana i lesna za gotvenje i em najaden. Vnesot na proteini si go pravis sprema tvoj potrebi i isto taka i hidratite. Nemora da e 250gr meso, mozi da e i 150gr,se zavisi do potrebite.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
За парите само ако е на промоција за 1500денари, инаку се наоѓаат подобри протеини од по 2.3кг за 2000ки на акции.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
За парите само ако е на промоција за 1500денари, инаку се наоѓаат подобри протеини од по 2.3кг за 2000ки на акции.
Овој е 60 дози за 1400 денари. Досега немам видено доза поефтина од 36 денари. А овој е 23 денари.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Овој е 60 дози за 1400 денари. Досега немам видено доза поефтина од 36 денари. А овој е 23 денари.
Јас зедов мајПротеин 5кг за 4800 пред неколку денови, од Софија ми го донесе познаник и рачунај за услугата сигурно ми има наплатено барем 3300ден.
П. С 1490 не 1400 да не си го гледал 6пак,јас толку го зедов од хардшоп.
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
17
Јас имам земено неколку пати од мајпротеин, може се ефтини али вкусот им е мн силен - ептен благ, не ми се ок воопшто.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Јас зедов мајПротеин 5кг за 4800 пред неколку денови, од Софија ми го донесе познаник и рачунај за услугата сигурно ми има наплатено барем 3300ден.
П. С 1490 не 1400 да не си го гледал 6пак,јас толку го зедов од хардшоп.
29 денари ти излегло од доза.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Последните 2 недели од кцал дефицит (вкупно 12 до сега), дали да земам топач за масти за сабајле пред кардио на гладно за последново "тврдоглаво" сало околу долниот дел на стомакот и грбот? Некој препораки за топач на масти? Thermo Speed Hardcore на олимп?
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Последните 2 недели од кцал дефицит (вкупно 12 до сега), дали да земам топач за масти за сабајле пред кардио на гладно за последново "тврдоглаво" сало околу долниот дел на стомакот и грбот? Некој препораки за топач на масти? Thermo Speed Hardcore на олимп?
Моја препорака ти е да прво прочиташ на кој начин се одвива процесот на топење на масти. Ако се одлучш за брнер , зами л-карнитин, ама од квалитетна фирма со поголема концентрација. Во Џеркулес беа добри и мислам во Д-стронгест.

Пробај ХИТ тренинг за да го достопиш тој дел во комбинација со тежински.

Мое мислење и кое го практикувам е, дека телото треба да го направиш топач на масти, а не да земаш суплементација бидејќи тоа е голем маркетиншки трик.;):D
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Пченични никулци изгледа на супер храна за бодибилдинг, јаде некој редовно?
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Дечки желатин има ли некој пиено да ми препорача производител и од каде да го набавам колку пати на ден и сл. Имам проблем со колено на спуштање планина ме боли ? Некој ако има сличен проблем да сподели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom