Фан Клуб: Вардар

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
:cuc:

Одамна со волкава еуфорија и желба не сум отишол на стадион, и со уште поголемо задоволство да си отидам од истиот. Мислам дека имавме целосна контрола, Пандевци скоро и да немаа шанса за гол, бевме сигурни во играта и само се чекаше на гол, после се знаеше дека ќе биде полесно. Man of the match апсолутно Тошевски денес, ги искина по таа страна, а баш таму беше најголемата опасност од Дориев. Штета што Матејчо се повреди, се надевам не е сериозно, далеку подобар е од Попзлатанов и доколку беше на негово место во тие 2-3 ситуации лесно можеше да дојдеме до втор погодок. Секоја чест и за играчите и за Тетовче, срце ми се исполни на крај, огромна среќа и кај нив и кај нас на трибина. Одлична атмосфера денес, поготово во последните 20-тина минути!
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Шо не е јасно секое ставање рака на противник е фаул !!! Човекот скока овој лакт му става нормално дека неможе да стигне до топката..Чист пенал како солза.Влековски е голем талент одличен техничар.. Ова дете треба да добива шанса и местото му е во нападот.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Тетовче е најдоброто нешто што му се случи на Вардар, се осеќа одличната атмосфера во екипава, се создава супер врска и со навивачите што и не беше многу типично во поново време, дечкиве заслужуваат голема поддршка од нас, на трибина одлично, со голем мерак идам, уживање се утакмициве на Градски, ако се случи некое чудо сезонава тоа ќе биде најслатко и најдобро нешто што може да ни се случи :D
Да се искористи еуфоријава кај нас и да ги плеснеме во Тетово ако отидеме на 12+ ќе завршиме огромна работа иако разликата би била и те како достижна, мислам дека би можеле скроз да почнат да тонат ако такво нешто им се случи. Напред Вардаре! :vozbud:
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Не смее да се залетуваме и да бараме победа во тетово, и бод би било добро т.е. екстра супер, само не смееме да изгубиме и да се намали разликата на САМО +6 и моментумот да го свртиме на страна на искра. Има време да се спремат и да се постави игра да се одигра на бод таму па после идеме понатаму...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Исклучително битна победа пред гостувањето во Тетово. Во вториот дел се гледаше дека недостастува свежина кај играчите поради распоредот среда-недела, како што и самиот Васоски изјави дека биле емоционално испразнети и истрошени поради бркањето на негативата против Шкендија. Затоа и потенцирав секој тежок натпревар за овој ростер на Вардар во моментов е дополнителен терет. Проблемите со картони и повреди почнаа да се појавуваат: Прво Мицевски црвен, па сега и Цветаноски повреда. Се плашам само од најлошото сценарио, појавување на незадолството кај играчите од долговите према нив, засега одличните резултати и играчи го прикриваат она што не си го сработува знаеме многу добро кој! До кога само ќе трае тоа не сум сигурен. Како и да е, они докажаа дека се срцето и душата на Вардар во моментов.
Академија Пандев колку и да е безопасна во офанзива, генерално е доста цврст противник и тешко е да се разбие, впрочем бев уверен дека еден гол ќе го реши мечот.
Од играчите мора да се издвои дека Тошевски е се подобар и подобар, Најдовски, Новак и Жуниор стандардно добри, Аврамовски полека израснува во лидер на овој тим. Ме разочара единствено Колевски со своето индолентно понашање и Тетовка правилно постапи што го извади од игра. Дефинитивно не заслужува првотимски статус во моментов.
Mи се допаѓа жестоката и правовремена реакција на Тетовка на онаа пичкарска изјава од противничкиот тренер. Едноставно треба да им се стави до знаење дека има граници до каде смеат да одат. Кога би имале нормален клуб, истото ќе го очекував и од раководството за оној безобразен и тенденциозен наслов на Спортмедиа за вчерашниот меч.
Сега пред дуелот со Шкендија, притисокот е на нивна страна што поради лошите резултати, што поради големото заостанување зад нас. Треба да се постави паметна тактика и да се чека шансата за против удар, која верувам дека ќе ја имаме. Само да одиграме лавовск храбро како досега и верувам дека позитивниот резултат нема да изостане...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Мицевски се враќа со Шкендија?
Ако е така ја би со 3-5-2 со шкендија.
Ќе ги чекаме на контри од Жуниор и Брда, и некој индивидуален потег на Аврамовски.

Ако не игра Цветановски, ептен ќе сме тенки.
Боље средина Мицевски-Најдоски-Адем и во напад Колевски и Аврамовски. Попзлатанов да се чува за второ, доколку губиме и да смениме во 3-4-3...

Јас сум позитивно изненаден од Адем, ќе ни треба во Тетово, дечкото ора по терен, клиза како луд. Мицевски да добие малку повеќе слобода пошо помлитав е, од него да чекаме некој добар пас..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Мене Адем ми е омилен играч, играч за трета лига, косилка :D
Само да му ја истрижат тоа живата ограда, затоа што ништо не гледа. Слаб е со топка, мора да подобри техника и ќе биде одличен играч.
Уште не се согласувам со @nsan дека нема да го биде во иднина :D

Туку, одамна не сум бил волку во исчекување на нов натпревар за фудбал. Ептен сме хајпнати некако од успесиве.
Само да нема повреди и суспензии, затоа што клупата ни е ептен детска градинка.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Мене Адем ми е омилен играч, играч за трета лига, косилка :D
Само да му ја истрижат тоа живата ограда, затоа што ништо не гледа. Слаб е со топка, мора да подобри техника и ќе биде одличен играч.
Уште не се согласувам со @nsan дека нема да го биде во иднина :D

Туку, одамна не сум бил волку во исчекување на нов натпревар за фудбал. Ептен сме хајпнати некако од успесиве.
Само да нема повреди и суспензии, затоа што клупата ни е ептен детска градинка.

ke pokaze vremeto, ama samiot kaza, igrac za treta liga, kosilka :p iako na shega ti bese i moze da se kaze za vo 1. MFL, no bas toa mi e zborot, tipceto osven sto e borben i sto trca nema sto mnogu da ponudi, a so toa e limitiran talent. vo denesno vreme od veznite se ocekuva i "fudbal", znaci da imaat odreden level na tehnika, pregled, koordinacija i pas igra. deckoto vo 2. liga da go stavis nema mnogu da dvoi bidejki tamu imas kup vezni so negovite karakteristiki. on samo ja ima srekata sto e kaj vardar i sto klubot ima zabrana za transferi, znaci za tocno vreme e na tocno mesto. vo 1. MFL ima barem 15 vezni ispod 25 godini koi se osetlivo podobri i potalentirani od nego i realno ne vredi da se forsira takov igrac. koga ke ima dobar natprevar ke dobie nekoi dueli i ke trca ko lud, na mnogu natprevari e handicap bidejki ke useri kup akcii zaradi limitiranosta.

navivacite vo makedonija previse se fakaat za poedinecni natprevari ili za poslednoto sto go gledale. nekoj ke odigra 5 pati slabo pa ednas dobro i odma e "talent", a serafimov kako za primer odigra nekolku dobri naptrevari i eden slab protiv shkendija pa posle toj za nekoi "ne e dorasnat", ko demek nekoj postar igrac nema izmegu slab natprevar (baska eden natprevar ne e avtomaticno slab zaradi edna greska). treba da se sudi po kapacitetot koj se pokazuva preku podolg period bez vrska kolku losi ili dobri poedinecni natprevari imalo izmegu. toa ako se gleda adem e maksimum prosek. duri i koga ke odigra solidno preocigledno e kolku limitirano tipce e. duri igraci kako najdovski i micevski koi se vezni destruktivci pokraj nego preterano kazano izgledaat kako xavi. normalno tuka i iskustvoto pravi razlika, no tie dvajca gi poznavam uste od vremeto koga bile na vozrast kako sega sto e adem i realno i togas bea podobri od nego. najdovski na primer koga imase 19-20 veke igrase standardno vo 1. MFL (iako togas kako desen bek) i bese izmislen za adem. kaj najdovski togas od 5 natprevari 3-4 mu bea na mesto, nego samo nekolku teski povredi go izvadija od takt, inace on vo toa vreme fizicki bese uste pojak (pokraj toa sto e cvrst bese i prilicno atleticen) i orase po terenot, a dodatno i igrase fudbal. samo zaradi povredite i igranjeto za slabi klubovi fizicki ne se razvi/zadrza najdobro pa sega igra samo centralno bidejki se pretvori vo malku tromav fudbaler. on da imase prilika od mladi godini da igra za pokvaliteten klub sega ke bese barem za edna klasa podobar i verojatno nemase poveke da igra vo 1. MFL.

btw da ne ima negde link za MRT 1 koj se faka i vo stranstvo? edinstveniot koj funkcionirase ne rabotese vikendot i ne mozev da najdam alternativa...
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
458
Поени од реакции
1.391
Знае некој кои се луѓево?
На јужна беa, и претпоследниот постојано запишуваше забелешки у тефтер.
Новинари? Некој од шкендија? Или најлошото скаути???
Сите сме среќни што ова условно кажано е бајка, ама неможе некој од Тошевски, Жуниор и Аврамовски да остане незабележан...
 

Attachments

Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Знае некој кои се луѓево?
На јужна беa, и претпоследниот постојано запишуваше забелешки у тефтер.
Новинари? Некој од шкендија? Или најлошото скаути???
Сите сме среќни што ова условно кажано е бајка, ама неможе некој од Тошевски, Жуниор и Аврамовски да остане незабележан...
Onoj vo bela maica sho pomazuva neshto so rakana e Bajevski..i on e menager , a drugite do nego ne gi znam...ama najverojatno se skauti!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom