Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ми се допаѓа последниот дел од песната

Голема многу не е
но за неа секој песна пее


*Никој не пее песна за нејзе, а нит постои песна за СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА (со Caps Lock :icon_mrgr: )
Е така од мали ќе им всадат на децата Северна и за две генерации ќе остане. Нависитна се претерува, грциве неможеа ни да сонуваат вакви ТОРКОВЦИ кои ќе го ја користат придавката северна и кај што не треба.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
Е така од мали ќе им всадат на децата Северна и за две генерации ќе остане. Нависитна се претерува, грциве неможеа ни да сонуваат вакви ТОРКОВЦИ кои ќе го ја користат придавката северна и кај што не треба.
ако веќе беше нож под грло за Придавка, ни нудеа самите грци Вардарска Македонија, а кое пак е многу подобро од ова...
а и самата Грција нема да дозволи да остане овака бидејќи сепак асоцира на поделен народ, како Северна Ирска и Ирска, па ќе го смени во Северно ОД Македонија, а таму кај нив кога ќе одиме ке испадне и Северна Мајмундонија
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Не е тоа битно; битно е дека Маќедонето го полни циганскиот буџет ем секој викенд, ем секој летен одмор. Дур‘ е така, за јужниот цигојне нема зима.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
еве кај е октомври ,и за чудо добиваме датум за европејскиот сојуз што понатаму,или ако не паѓа влада,мицковски доаѓа и опет изпочетка
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
еве кај е октомври ,и за чудо добиваме датум за европејскиот сојуз што понатаму,или ако не паѓа влада,мицковски доаѓа и опет изпочетка
Датум тешко

Франција ќе биде против, а може и Италија

Башка комесарот сега е од Маџарска
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не е тоа битно; битно е дека Маќедонето го полни циганскиот буџет ем секој викенд, ем секој летен одмор. Дур‘ е така, за јужниот цигојне нема зима.
Види нема ништо погрешно тука..погрешно што ние не умееме да ги привлечеме за да си ги вратиме парите. Логичен след е јужниот дел да подобри меѓудржавна соработка со помош на државата. Забните ординации, еден куп услужни дејности, извоз на земјоделски производи, трговијата мора за заживее и да биде поорганизирана.
Во принцип треба до го смениме менталниот склоп. Да не ние важно кој каде троши пари, да ни стане важно другите кој кај нас ги троши парите.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
(y)
Груевски треба да се избрише од аналите, како да никогаш не постоел. Најголем штетник до сега. Неговиот товар може комотно да се каже, дека ќе му попречи на Мицковски да дојде на власт.
(зборам исклучиво во внатрепартиски контекст)
Абе Грујо, Лубчо и Бране заедно со Џемо Хаса немаат направено штета за државава колку твојов лидер Командант Муртињо.А знаеш шо е најако.Шо ве убеди дека Гујо избегал со Пунтото скриен во багаж!:tapp:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Абе Грујо, Лубчо и Бране заедно со Џемо Хаса немаат направено штета за државава колку твојов лидер Командант Муртињо.А знаеш шо е најако.Шо ве убеди дека Гујо избегал со Пунтото скриен во багаж!:tapp:
Нит ме убедил, нит ми бил лидер, ама сигурно не направил повеќе штета од Груевски или од Бранко. (сеуште)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Нит ме убедил, нит ми бил лидер, ама сигурно не направил повеќе штета од Груевски или од Бранко. (сеуште)
Како бре не направил штета сеуште?Абе во најжестоките судири со терористите во Диво Насеље,кога имаше веќе жртви кај македонските специјалци црепов се сликаше со подржувачите на терористиве.Кај се снимките за смиловско,убиецот на Мартин на слобода,повисоки плати, пензии?Абе не знам шо чипови ви имаат вградено ама алал да им е на програмерите,јака работа завршиле.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Како бре не направил штета сеуште?Абе во најжестоките судири со терористите во Диво Насеље,кога имаше веќе жртви кај македонските специјалци црепов се сликаше со подржувачите на терористиве.Кај се снимките за смиловско,убиецот на Мартин на слобода,повисоки плати, пензии?Абе не знам шо чипови ви имаат вградено ама алал да им е на програмерите,јака работа завршиле.
Може дури и беше со терористите кога пукаана нашите.
Има време он и простор да се искупи делимично за срањата, сеуште е на власт. Не ми се чини дека ќе му успее, ама има време.
Ако добие датум и влез у НАТО, пак ќе ги добие изборите.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Секој со својата тежина...Бранко-приватизација, сива зона до ден денешен, нејасни договори до последно, ТАТ, да не ги редиме... Грујо-тоталитаризам, огромна сума на фрлени пари за промашени проекти наместо паметно вложување во рестартирање на фабрики.. факт е дека за разлика од сегашните се работеше нешто сега не гледам ништо освен неуспешни средби. Јас сум од оние што не можев да дочекам да се тргне цел еден октопод на Грујо и како многу други што ги познавам гласав за СДСМ и покрај тоа што Заев не беше лик за Премиер. Интелектуалните капацитети беа јасни секогаш, ама немање елементарен сенс за било каква организација и управување е дури чудно за еден „бизнисмен“.
Печат на оваа Влада е немање капацитет за елементарно функционирање.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ако добие датум и влез у НАТО, пак ќе ги добие изборите.
IQ33 игра токму на таа „карта„: смета дека влезот во ОТАН и датумот за преговори со ЕУропска ќе му бидат главни причини за да ќари уште еден мандат.

На секое друго поле, комуњарата е жива пропаст.

Лично, се надевам дека на наредните избори ќе нема доволно лабави у глаата за да го изгласаат пак па дури и да влеземе во НАТО, од што ќе имаме само штета...
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
Секој со својата тежина...Бранко-приватизација, сива зона до ден денешен, нејасни договори до последно, ТАТ, да не ги редиме... Грујо-тоталитаризам, огромна сума на фрлени пари за промашени проекти наместо паметно вложување во рестартирање на фабрики.. факт е дека за разлика од сегашните се работеше нешто сега не гледам ништо освен неуспешни средби. Јас сум од оние што не можев да дочекам да се тргне цел еден октопод на Грујо и како многу други што ги познавам гласав за СДСМ и покрај тоа што Заев не беше лик за Премиер. Интелектуалните капацитети беа јасни секогаш, ама немање елементарен сенс за било каква организација и управување е дури чудно за еден „бизнисмен“.
Печат на оваа Влада е немање капацитет за елементарно функционирање.
Бизнисмен? Градоначалникот Заев доделувал тендери на бизнисменот Заев и тоа бил бизнисмен?

Да не праиме муабет за моделот евро за Вицето. Колку ли донирале ув менувачниц’та!

Тој е све само не бизнисмен. Мафијаш најточно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom