Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

14 април 2012
31.590
62.684
Топиков е : јадење гурабии не ме бива катастрофа сме, ни требаат играчи, црни облаци над Јунајтед. 18-та минута па добро Рашфорд тиња, Погба дрво. 52-ра минута, лееј Марсијал е цар, Рашфорд и Погба дрва. 67-ма минута леле Рашфорд и Погба цареви, Марсијал дрво. 76-та минута леле најбољи сме, пуни ги до крај. Темпото со кое менувате мислења во секунда е еднакво на брзината на светлината. Некој од страна кој не е фан да чита ќе рече дека фановите на Јунајтед се благо- заостанати. Еден ден да нема јадење бубрези ќе частам кафана.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Цитирај барем 1 член што си го смени мислењето во текот на натпреварот...

16 март 2014
77
66
За разлика од лани 100 пати по добро играат.
Просечна утакмица изиграа, резултат 4:0 тоа е тоа.

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
27 мај 2009
11.478
20.371
Од мобилен сум не можам да ти цитирам се, ама доста трици се изедоа за напаѓачите биле мајмуни, црнци, Господ да ни е напомош, се плеткале итн.

2 септември 2012
320
92
Мислам дека треба да се поработи многу повеќе на пасот и поседот, имаа само 80% pass accuracy и 46% possession... сега неземаа, но затоа велам треба да се размисли за еден добар везњак во зимо

24 јануари 2015
1.742
1.170
Сите 4 гола паднаа после контра. Исто како и првите неколку утакмици на Оле лани. Разликата е во одбраната.

Денес победивме со контри и тоа убедливо. Само ме плаши против послаби тимови што ќе играат бункер како ќе играме. До лани тие ни беа најтешки утакмици. Да почекаме и да видиме.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

5 февруари 2009
7.386
3.808
Одлична одбраната денес (y). Мегвајер беше МОТМ според мене, Ван Бисака исто така одличен беше. Одлично играме на контри сите голови паднаа на тој начин. Ќе треба подобрување во средината ама за прв натпревар сум задоволен од играта и секако од одличниот резултат.

Morgan Freeman

Немодератор
23 април 2010
2.922
4.370
@Ryan Giggs критиката во првото полувреме беше заслужена. И Марсијал и Рашфорд само се плеткаа пред и во 16-те метри. Лоши беа и двајцата. Погба сакаше да изиграва Зидан и раздаваше топки наоколу како на задушница.

26 јануари 2009
7.509
6.142
Дечки да не ве лажи резултатот, лесно можеше да е и 1-3 или 2-4.

Средината ни е каша попара, Переира не е за во Јунајтед, Погба стандард 1 ќе игра 3 нема да се замара. Не носењето на везен скапо ќе не чини. Ај за десно крило ќе е помал проблем, Гринвуд може да игра дома, Џејмс или Лингард во гости. Мегваер е столб!

bobipp

Let's cook!
15 август 2008
11.705
6.643
Ајде ајде добро е. На победа од 4-0 не треба многу трици јадење. Битно самодовербата ќе оди нагоре. Ме бендисаа Мегваер и Ван-Бисака, полн погодок ќе бидат! Треба да се работи на одредени сегменти од играта али самиот пристап, пресингот...i like it (y)

21 ноември 2007
10.655
9.238
Победа како победа ни е драга, поготово против Челзи и поготово 4-0.

Неколку поенти:
1. Одбраната си одигра на највисоко ниво и се гледа колку се чувствуа сигурно и Линделоф кога до него има двајца играчи кои се топ. Сепак, поради недоволна поддршка АВБ беше оставен сам неколку наврати. А исто и Шо направи многу простор што мораше Мегваер да ја покрива неговата дупка и како резултат на тоа цела одбрана се помести налево со тоа што АВБ мораше да оди поцентрално. А тоа доведе до вишок да излезе Емерсон за стативата и Баркли при шансата, а како
2. Средината не ме импресионира, но сигурен сум дека има поголем капацитет. Пред се мислам тоа што Лингард и Переира си немаа конкретна задача. Десно многу пати беше оставен АВБ сам, па мораше Погба да се издвои десно за да му помогне.
3. Мора Рашфорд и Марсиал да се финишерски повеќе настроени. Денес имаа неколку ситуации кога можеа да одиграат многу подобро, а тие направија потег повеќе (не знам по кој пат).
4. Победава сепак психолошки ќе биде многу важна.