Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.014
Поени од реакции
1.129
Ne znam mislam 1m i kusur. Brat vrska nema Kandreva ama probuvam nekakk da ti ja dolovam logikata zaso go dadovme Perisic. Konte uvidel deka ne moze full bek da mu igra u 3 5 2, za napagac ne mu treba poso ima, narocito u slucaj Dzeko da dojde, a racunaj zamara da igra prva postava i zema solidna plata, taka da verojatno i nasive i Perisic insistirale na transfer, odnosno u slucajov pozajmica.
Перишич е измислен за оваа формација. Не е тип на крило како Политано на пример или ДиМарија, Санчез...
Перо е одличен во дефанзива, работник, играч како што треба за офанзивен бек.

Проблемот е недисциплина, донесена е одлула да се ослободат од сите проблематични играчи (Икарди, Раџа, Перишич) без разлика што тие беа нашите најдобри играчи.


За натпреварот со Валенсија повторно треба да се пофалат Сенси и Еспозито.
Многу е лош Шкриниар на подготовките, па и Барела не ми остави добар впечаток.
Бековите исто така беа лоши, Кандрева одигра одлично минатите натревари а вчера беше еден од најлошите.
Лаутаро најверојатрно не е сеуште спремен, многу покасно се приклучи на тимот.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Дечки има многу да се работи, променивме формација, донесовме нови играчи и сите пријателски ги игравме со мешан состав. Плус сега е период на припреми и имаат истоштувачки фитнес тренинзи за да се вратат во форма, затоа и делува дека се фатени во нозете и се влечат по терен. Плус не влегуваат во опасни дуели за да не дојде до несакана повреда две недели пред старт на сезоната.

Секако, слабости во екипата има и се јасни како ден. Јас не сум толку загрижен од средниот ред, туку од квалитетот на крилата лево и десно. Тие ќе ни бидат најслабата карика годинава.

Од припремите позитивно сум изненаден од Сенси, кој сериозно сметав дека е земен за ротација а веќе се наметнува како првотимец, добар е со топка и помага во таа последна фаза од нападот. По заминувањето на Наинголан таа дупка мора да ја пополни некој, мора повеќе голови да постигнуваат играчите од средниот ред сега кога веќе немаме класичен таргет мен како Икарди. Мислам дека оваа сезона ќе бидеме понепредвидливи и потешко ќе ни ја читаат играта противниците. Ми делува дека помалку голови ќе постигнуваат Лаутаро и Лукаку од Икарди но дека како екипа ќе имаме повеќе постигнати голови по натпревар од предходни сезони.

Моја желба до крај на преодниот рок е да се донесе уште еден поуниверзален напаѓач кој што ќе може да покрива неколку позиции напред и еден играч бочно по десната страна. Лево сме слаби, ама помеѓу Далберт, Асамоа и можеби Димарко (?) ќе изгураме до полусезона па ако треба може и таму да се пазари. Додека лево го имаме Кандрева кој не верувам дека ќе ја врати формата, иако имаше неколку добри потези во припремните натпревари, плус Лазаро кој се повреди и не дознавме за каков играч се работи.

Во средината Брозович, Сенси, Барела, Гаљардини, Весино и Валеро е доволно. Добро ќе беше да се испазари и плејмејкер, можеби Дибала ќе успеат да го договорат до крај. Валеро нема поента да се продава поради што не е голем терет врз буџетот на клубот и на него неможе да се заработи а може да помогне во случај на несреќна серија на повреди или за ротација. Валеро иако не е физички силен играч знае како да ја скрие топката и може да се користи во утакмици каде иамем комотно водство и сакаме да ја пимпламе топката на средина. Жоао Марио треба да си оди пошто е вишок а сеуште држи некоја вредност на пазарот, што не е случај со Валеро.

Одбраната е добра со Шкриниар, Де Фрај, Годин, Дамбросио, Ранокија. Ако се задржат и Димарко и Бастони мислам дека имаме предоволно играчи за задната тројка. Оставаме премногу дупки назад за евтини голови, треба да се работи на тоа и да се добие помош од средниот ред (задача на Брозович и Барела) и ќе треба време да се уиграат но барем на задната линија не недостасува талент.

Задоволен сум од напредокот на клубов на секое поле од кога го превзедоа од Тохир но да не се лажеме ќе требаат едно 2 до 3 трансфер лета да се испегла составот и да се доближи до оној на Јувентус и Наполи. Овој преоден рок изгубивме тројца квалитетни играчи во Икарди, Наиголан и Перишич кои што поради его, што поради недостиг на мотивација не го дадоа својот максимум а воедно и делуваа на влошената состојба во соблекувалната. Како нивното отсуство ќе се одрази врз сезоната што следи останува да се види.

Дај нека почне сезоната, не се издржува веќе. Се убивме во есеи пишување летово. :D
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.827
Поени од реакции
9.037
Дечки има многу да се работи, променивме формација, донесовме нови играчи и сите пријателски ги игравме со мешан состав. Плус сега е период на припреми и имаат истоштувачки фитнес тренинзи за да се вратат во форма, затоа и делува дека се фатени во нозете и се влечат по терен. Плус не влегуваат во опасни дуели за да не дојде до несакана повреда две недели пред старт на сезоната.

Секако, слабости во екипата има и се јасни како ден. Јас не сум толку загрижен од средниот ред, туку од квалитетот на крилата лево и десно. Тие ќе ни бидат најслабата карика годинава.

Од припремите позитивно сум изненаден од Сенси, кој сериозно сметав дека е земен за ротација а веќе се наметнува како првотимец, добар е со топка и помага во таа последна фаза од нападот. По заминувањето на Наинголан таа дупка мора да ја пополни некој, мора повеќе голови да постигнуваат играчите од средниот ред сега кога веќе немаме класичен таргет мен како Икарди. Мислам дека оваа сезона ќе бидеме понепредвидливи и потешко ќе ни ја читаат играта противниците. Ми делува дека помалку голови ќе постигнуваат Лаутаро и Лукаку од Икарди но дека како екипа ќе имаме повеќе постигнати голови по натпревар од предходни сезони.

Моја желба до крај на преодниот рок е да се донесе уште еден поуниверзален напаѓач кој што ќе може да покрива неколку позиции напред и еден играч бочно по десната страна. Лево сме слаби, ама помеѓу Далберт, Асамоа и можеби Димарко (?) ќе изгураме до полусезона па ако треба може и таму да се пазари. Додека лево го имаме Кандрева кој не верувам дека ќе ја врати формата, иако имаше неколку добри потези во припремните натпревари, плус Лазаро кој се повреди и не дознавме за каков играч се работи.

Во средината Брозович, Сенси, Барела, Гаљардини, Весино и Валеро е доволно. Добро ќе беше да се испазари и плејмејкер, можеби Дибала ќе успеат да го договорат до крај. Валеро нема поента да се продава поради што не е голем терет врз буџетот на клубот и на него неможе да се заработи а може да помогне во случај на несреќна серија на повреди или за ротација. Валеро иако не е физички силен играч знае како да ја скрие топката и може да се користи во утакмици каде иамем комотно водство и сакаме да ја пимпламе топката на средина. Жоао Марио треба да си оди пошто е вишок а сеуште држи некоја вредност на пазарот, што не е случај со Валеро.

Одбраната е добра со Шкриниар, Де Фрај, Годин, Дамбросио, Ранокија. Ако се задржат и Димарко и Бастони мислам дека имаме предоволно играчи за задната тројка. Оставаме премногу дупки назад за евтини голови, треба да се работи на тоа и да се добие помош од средниот ред (задача на Брозович и Барела) и ќе треба време да се уиграат но барем на задната линија не недостасува талент.

Задоволен сум од напредокот на клубов на секое поле од кога го превзедоа од Тохир но да не се лажеме ќе требаат едно 2 до 3 трансфер лета да се испегла составот и да се доближи до оној на Јувентус и Наполи. Овој преоден рок изгубивме тројца квалитетни играчи во Икарди, Наиголан и Перишич кои што поради его, што поради недостиг на мотивација не го дадоа својот максимум а воедно и делуваа на влошената состојба во соблекувалната. Како нивното отсуство ќе се одрази врз сезоната што следи останува да се види.

Дај нека почне сезоната, не се издржува веќе. Се убивме во есеи пишување летово. :D
Се согласувам со речиси се што пиша, освен овие 2 ствари:
  1. Валеро зима 3М плата у Интер, што е терет на буџетот.
  2. 3ца квалитетни играчи што ги спомнуваш лани не постоеја. Што по нивна вина, што не, небитно... Ама практички ние лани игравме без Наиголан едно 70% од сезоната, а и без Мауро богами. Перишич квалитетен, никако не е. Тежок просек од играч.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Се согласувам со речиси се што пиша, освен овие 2 ствари:
  1. Валеро зима 3М плата у Интер, што е терет на буџетот.
  2. 3ца квалитетни играчи што ги спомнуваш лани не постоеја. Што по нивна вина, што не, небитно... Ама практички ние лани игравме без Наиголан едно 70% од сезоната, а и без Мауро богами. Перишич квалитетен, никако не е. Тежок просек од играч.
Перишич изминатава сезона придонесе со 8 голови и 3 асистенции. Значително послаб од предходни сезони со нас но јас не гледаме кој од Асамоа и Далберт би дал близу 10 голови во сезоната што следи.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.072
Поени од реакции
12.619
Нели купат екстра квалитетен везњак и екстра квалитетен универзален напаѓач/крило ќе биде нервози и годинава.
Конте мн јак тренер ама не е магионичар, за жал.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.318
Поени од реакции
42.075
Krilo tesko, postoi verojatnost i od politano da se oslobodat, konte tuka malce zaebava, premnogu se potpira na 352 formacijata a so celzi prvata godina osvoi titula koga napred koristese krila u 343 format, sega vaka kako go kroi rosterot voopto nema da ima uslovi za bilo kakva formacija so krilni igraci, duri i perisic go dade sea za sto ja iskreno mnogu ne sum Za, bas radi ova.

Za politano se zbori deka ke se iskoristi za transferot na biragi od fiorentina, koj e lev ofanziven bek. Ama eve i da ostane politano, samo on e krilo tuka i ebaniot kandreva, plus esposito koj moze i desno i levo da pokriva, ne e klasicen napagac ali na pripremive samo toa igrase.

Sredina sigurno ke se ispazari uste edno ime samo ostanuva enigma koj, idealno bi bilo kieza da dojde ama otkako vo fiorentina se smeni sopstvenistvoto na klubot, na ovoj mu vetija i pogolema plata i deka ke bide centralna figura u toj nivni proekt taka da ova leto tesko ovoj bilo kade da ide, a rekov idealno, zaso moze da se koristi i vo 352 formacija i desno i levo, nesto nalik na onaa ideja na konte so perisic na toj del od terenot ama ete ne bil zadovolen od hrvatot.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.827
Поени од реакции
9.037
Јас ќе бидам најсреќен доколку Конте успеа да ги разбие клановите во Интер со тоа што ги одјеба и Мауро и Грозниот. Кој ми кур и асистенции и голови кога ја ебаа хемијата во тимот. Ај овој Икарди и да го разберам до негде, сам на грб не носеше 3-4 години... Ама ова копилево усташко заедно со тој другар му со основно се дрзнаа да објаснуваат. Врати ги назад у Вартекс огради да фарбаат, нек си ебат матер.
Автоматски споено мислење:

Дебелиов 4 гола денес на пријателска...

 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.161
Со оглед на тоа што има уште 20 дена до крајот на трансфер пазарот ќе речам дека до сега сум презадоволен од тоа како се одвиваат работите за нас. Дојде главната цел на Конте, Лукаку, кого го бркаше и во Јуве и во Челзи и ете конечно кај нас успеа да го добие. Лазаро исто му го донесоа, Сенси, Барела, Годин веќе си беше договорен. Припремите не ги одработивме комплетни, што поради доцни трансфери, што поради ситни повреди, што поради одмор на играчите кои имаа обврски летово. Но, и покрај тоа гледам огромна разлика во однос на лани, одма се гледа дека тимов личи на нешто и дека не сме некој башибозук. Да не водеше Спалети со овој ростер, со Еспозито и Лонго во напад сите пријателски ќе ги изгубевме, гарантирам.

Највеќе од се ми се допаѓа притисокот на противничкиот играч со топка, како пирани се нашиве одма по двајца одат и не даваат да се организира акција. Гарантирам дека со таков пристап ќе ги маваме од земја малите екипи. Факт е дека треба уште да се воигруваат, пример со Валенсија 2 3 пати назад голема дупка оставија, али не се сомневам дека тоа ќе се среди.

Проблем е левата страна според мене, ако останеме на Далберт и Азамоа не ми се допаѓа тоа ич, па затоа се надевам дека ќе го земат Бираги. Десно сме тенки исто, Кандрева е измена за Лазаро кој се надевам дека нема да е флоп оти го ебавме ежот. Одбраната и нападот се океј, нарочито Џеко ако дојде ќе биде бомба.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.357
Поени од реакции
58.030
Проблем е левата страна според мене, ако останеме на Далберт и Азамоа не ми се допаѓа тоа ич, па затоа се надевам дека ќе го земат Бираги.
Знам дека е од младинска ама никогаш не сум го гледал. Подобрување е во однос на тие двајцата?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.161
Знам дека е од младинска ама никогаш не сум го гледал. Подобрување е во однос на тие двајцата?
Da i toa kade kade. Dobro igrase vo Viola od toa sto go imam gledano, probiven e, SO DOBAR centarsut, a dobro pokriva i nazad. Za ovie dvajcata e Marselo i Karlos vo edno. Namerno naglasiv dobar centarsut zatoa sto ovie dvajcata go nemaat toa, narocito Dalbert mrtviot sto sekoja mu e nad reflektori.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.318
Поени од реакции
42.075
Moze i nisto od biragi vo pogled na muabetot od pogore, radi toa ke go stavat dimarco vo ekipava.
Vo 352 formacijata na konte, eden od bekovite e poofanziven kade-kade, drugiot podefanziven, nisto cudno i na kraj da ostaneme na dalbert i asamoa, plus di marco .... :confused:
A ke treba da se krstime deka Lazaro mu e pogoden igrac, so ogled deka bese i seuste e anonimus i dosta go platija ko za takov, eventualno i asamoa da si ja vrati formata od pred 2-3 godini, stoznam, zaso lani bese los realni da bideme, dobro pocna ali umre so tek na vreme nisto ne igrase.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.827
Поени од реакции
9.037
Ве потсеќа првиов гол на Еспозито на некој?

Хинт:

Ќе биде малиот пеколен играч, само да го остават сезонава да тренира и по можност да поигра во куп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom