Огласи за цимер/ка

Член од
21 декември 2017
Мислења
12
Поени од реакции
0
Барам цимерка за во Љубљана за следната година. Ако некој планира да се запишува сега за 2017/2018 нека ми пише!!
 
Член од
1 јуни 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Барам цимерки или цимерка за во Скопје
 
Член од
1 јуни 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Барам цимерка за од септември во скопје, или ако на некоја и треба нека ми пише!!!
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Барам цимер/цимерка (исто ми е) за у Штип по можност блиско до Кампус 2 (по можност),планирам информатика.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Дечки некој да не издава соба/гарсоњера или стан со една спална до кај 150 евра во Кисела Вода или пак Центар или Капиштец во близина на Државна? Добредојдени се понуди и од др општини, но предност им давам на овие за да ми биде близу медицински.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Дали некој во Скопје бара цимер или издава соба од стан ? Имам другар кој најде работа во Скопје, па бара сместување - соба е доволно . Ако може да биде близу Рамстор
 
Член од
14 март 2012
Мислења
3
Поени од реакции
1
Барам цимерка за двособен нов стан целосно опремен кај Веро Џамбо во Скопје, на трети спрат со лифт и сопствено парно. Контакт: 072 225 203
 
Член од
13 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Барам цимер/цимерка да најдеме заедно стан, од 1 Јули. У инбокс ако сте заинтересирани.
 
Член од
22 август 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ние сме две и бараме трета цимерка за во двокреветна соба, во стан карши хотел Карпош за од август или од септември. Заинтересираните, доколку ги има, може да ми пишат во инбокс
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Ние сме две и бараме трета цимерка за во двокреветна соба, во стан карши хотел Карпош за од август или од септември. Заинтересираните, доколку ги има, може да ми пишат во инбокс
Wait wait wait.... Каде ќе спие третата цимерка во двокреветна соба? :)
 
Член од
14 март 2012
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво.Барам цимерка по можност вработена,а можи и студентка од 1ви јуни.Станот е кај веро Џамбо на трети кат со лифт,во нова зграда комплетно наместен со индивидуално парно на струја.Цена 90 евра + сметки.Контакт 076/679-969.
 
Член од
9 август 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Барам цимерки за во Битола од октомври
Автоматски споено мислење:

Барам цимерки за во Битола од октомври
Автоматски споено мислење:

Барам цимерки за во Битола од октомври
Автоматски споено мислење:

Baram cimerki za vo Bitola
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom