Навивачки групи во Македонија!

Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Ако го слушаш коментаторот да, но не е истиот, само слично е облечен.
Истиот е...бели патики, црни пантолони, темен елек, сив дукс и на двата пати ...дури и дружината му е иста, тој со бела бејзбол капа, и тој високиот со брадиче исто и на крајот се појавуваат...и ако ги читаш коментарите на ФБ нешто меѓусебе се скарале, оти има еден албанец што игра за Алтона (Лирим Елмази), па тука почнала целата фрка
 
Член од
3 март 2019
Мислења
92
Поени од реакции
396
Пиши нешто повеќе за објавата на Ултра кафана.
Ништо посебно за објасвење. Најнормален ден... Екипа собрани , му се ѕвона на еден нивни кој се претставуват ко главен во Чкембари, нормален муабет. Малце препукавање али нишчо посебно. После некое време добивме повик, кога сакате кај сакате сега одма, паднда договор 5 на 5, Буково. Во истиот момент се тргна за Буково, кј шо никој од нив не се појави. А за целиот договор , и за целиот разговор имат и снимка.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.444
Поени од реакции
6.303
Ништо посебно за објасвење. Најнормален ден... Екипа собрани , му се ѕвона на еден нивни кој се претставуват ко главен во Чкембари, нормален муабет. Малце препукавање али нишчо посебно. После некое време добивме повик, кога сакате кај сакате сега одма, паднда договор 5 на 5, Буково. Во истиот момент се тргна за Буково, кј шо никој од нив не се појави. А за целиот договор , и за целиот разговор имат и снимка.
Дете не ме интересира со кој сте праеле муабет, ама јас морам јавно да те демантирам, и гарантирам дека со тој шо сте зборале нема ни Г од главен, зошто ако имаше ќе бевме известени сите, и не Буково туку кај тебе пред куќа ќе бевме.
Името Чкембари како официјално не го мешај, понудата кај нас е отворена за сите и знајте кај да се обратите.
Фала, чао.




Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Пред некое време напишав дека кај пољаците е еден вид тренд братимење со групи од балкан и случајно ми излезе ова.
-Locosi IMR Rakovic - MW LKS Czarnylas

Invalidi Vozdovac - LKS Lomza
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Вечна слава Саздо.
Една година болка кај секој навивач и искрен и чесен Македонец
Никогаш нема да бидеш заборавен и вечно ќе се слави името твое насекаде каде што има Македонци.

Нека продолжат сите навивачки групи да го скандираат неговото име а не само Комити.
Да не биде неговата смрт залудна и безначајна нека биде симбол кој ќе не обединува за сите работи во иднина за кој ќе треба да сме заедно и сложни а нема да најдеме начин и вистинска смисла за тоа.
Тој нека биде искрата за секоја успешна приказна за обединување на навивачите кај нас како и што беше за настанот на 2 Август лани.

Ќе живееш вечно Саздо
:cujte:
ПРАВДА ЗА САЗДО
:oeoeoe:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
да сме живи и здрави, среќни и весели :D
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
Ако веќе толку те засега настанатата ситуација оди на темата Рк.Пелистер читај ги мислењата од луѓе шо се разбират и се инволвирани во ракометот и создај си една слика,не туку лупај тука смешен испаѓаш,а и бегаш од суштината.
 
Член од
13 јуни 2019
Мислења
13
Поени од реакции
28
Ne sum vise aktiven kaj forumov ,no imam edna snimka sto se sluci pred nekolku dena da gledate nastanot kako place eden vas “huligan” sto se kurci i glumi mangup po fejsbuk a koga ke go sretnes vo ulica ke pocne da place ko pi*ka , ubavo se slusa kako vika dosta viseee:pos:
slobodno pisetemi privatna poraka u forum ako sakate da go vidite snimkava
Znam ne e fer ama uzivaaam da igram kurtasak i da gi ponizavam laznite mangupi :D
Stanuva zbor za A.Z
Ајде бе другар прати ми го клипот да видам башш, и како прво кога рипате 10 на 2 со боксирачи и ланци а они празни раце биле и кога 3ца од бушони беа изместени и прашајте си го другарот како си поминал ден пред тоа на кеј и прашај го дали добро се истрчал
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
hahahahahahaha ne lazi be mrsnak ni eden stari sliki se ovie sekogas so ovie sliki se falite znam deka nemate drugi :Dvcera nit ne ste izleguvale od doma a kamu vie da napravite nekoja akcija koga nie imame nekoj natprevar ,smesno mi e so slikava so maickava na contrabanda ste go nasle kaj nasite negde ovaa slika pa vie ste go osvoile :vozbud: ostajgi ovie prikazni , a za centovci pozdravigi od contrabanda znaat tie sto im se slucilo vo zeleznicka i znaat deka imame eden kup rekviziti nivni sto im sme gi zemele pred svoji kuki
SITE ZNAETE SAMO NE PRIZNAVATE SHVERCERAT SHKUP VE UNISTELE OD VREME NA VOJNA DO 2019 I SEUSTE PRODOLZUVA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom