Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.893
Поени од реакции
17.512
u pravo si i jas sum za da se prekinat veke ovie filmovi bidejki zavrsuvaat so tragicen kraj ko posledniot slucaj so Sazdo kade sto edniot bese zavrsi tragicno a drugite ja izgubija mladosta u zatvor, ama veruvajmi dodeka ima gomnojadci ko ovoj vasiot glumec nikad nema da prekinat
И кај вас има такви и тоа многу повеќе само проблемот е што нема кој да ги нападне а верувам дека и они ќе молат да не јадат ќотек ако повеќе луѓе ги нападнат.Пак ќе кажам не ја знам точно ситуацијата со А... колку луѓе и како го нападнале ама ретко кое дете и од $ и од Комити би имало муда да остане на своите ставови и да не се "покори" пред напаѓачите зошто знае како ќе заврши."Гомнојадци" имало и ќе има тоа е нормално ама сега со социјалните мрежи се повеќе ги гледаме.Во суштина и нашите и вашите многу повеќе на социјалните мрежи се курчат со тој навивачки опасен стил за да да се палат пичиња а не дека се стварно толку големи навивачи.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
И кај вас има такви и тоа многу повеќе само проблемот е што нема кој да ги нападне а верувам дека и они ќе молат да не јадат ќотек ако повеќе луѓе ги нападнат.Пак ќе кажам не ја знам точно ситуацијата со А... колку луѓе и како го нападнале ама ретко кое дете и од $ и од Комити би имало муда да остане на своите ставови и да не се "покори" пред напаѓачите зошто знае како ќе заврши."Гомнојадци" имало и ќе има тоа е нормално ама сега со социјалните мрежи се повеќе ги гледаме.Во суштина и нашите и вашите многу повеќе на социјалните мрежи се курчат со тој навивачки опасен стил за да да се палат пичиња а не дека се стварно толку големи навивачи.
Доколку не знаеш каква е ситуацијата не јади гомна мочко еден, ти знаеш дали се напаѓа или не.
Иначе, а М. И. од Контрабанда како прошол на Жабар во петокот? И зошто плачел?
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.274
Ne sum vise aktiven kaj forumov ,no imam edna snimka sto se sluci pred nekolku dena da gledate nastanot kako place eden vas “huligan” sto se kurci i glumi mangup po fejsbuk a koga ke go sretnes vo ulica ke pocne da place ko pi*ka , ubavo se slusa kako vika dosta viseee:pos:
slobodno pisetemi privatna poraka u forum ako sakate da go vidite snimkava
Znam ne e fer ama uzivaaam da igram kurtasak i da gi ponizavam laznite mangupi :D
Stanuva zbor za A.Z
Дадаа и шипптарската химна ја пеел...На прославата исто 3 ваши ама буквално липтеа на Рекорд.Ама ние не снимаме и не ги кажуваме со име презиме како ова ти што го напиша,иако е лага.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Тури им кур, они што се индијанци се, ама овие нашиве што немаат поврзаност со Скопје кога ќе почнат да мудруваат како е во нашиот град, тоа ми е најјако.[DOUBLEPOST=1561480231][/DOUBLEPOST]
Доколку не знаеш каква е ситуацијата не јади гомна мочко еден, ти знаеш дали се напаѓа или не.
Иначе, а М. И. од Контрабанда како прошол на Жабар во петокот? И зошто плачел?
И како пројдоа оние 3-ца исто кај Жабар во саботата кога РК Вардар тепаше против Барса, и како пројдоа Чаир Кру и зошто пишаа никад пораз само лекција, и како пројде Ф на Камени Мост во неделата?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.893
Поени од реакции
17.512
Доколку не знаеш каква е ситуацијата не јади гомна мочко еден, ти знаеш дали се напаѓа или не.
Иначе, а М. И. од Контрабанда како прошол на Жабар во петокот? И зошто плачел?
Кај виде дека изедов гомна за нешто?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Дадаа и шипптарската химна ја пеел...На прославата исто 3 ваши ама буквално липтеа на Рекорд.Ама ние не снимаме и не ги кажуваме со име презиме како ова ти што го напиша,иако е лага.
prasajgo on
Доколку не знаеш каква е ситуацијата не јади гомна мочко еден, ти знаеш дали се напаѓа или не.
Иначе, а М. И. од Контрабанда како прошол на Жабар во петокот? И зошто плачел?
Ako pocnuvam da ve brojam kolku dusi imate jadeno kotek od vasa strana ke izleguva pola tribina .Kratko i jasno CONTRABANDA vi ja ebel komplet generacijata pocnuvajki od stajkovci do gjorce site imate jadeno kotek i toa pred svoji kuki , ko da dojdete da ne tepate sred cair sto nemoze da se sluci nikogas toa , ako vie ste tepale 1 nas nie sme tepale 40 vasi i sve sto zboruvam realno e znaete i vie sami samo ne sakate da priznavate.Kratko i jasno nemate muda ni nemate srce ,ne ste brat za brat samo se nafurate megu sebe a koga ke dojde rabotava begate ko picki go ostavate drugarot vo ogan , ve znam veke site sum ve videl sred vas stadion u gradski park sme ve sramile 50 dusi se tepate megusebe koj da bega prv , pa isto taka i vo zeleznicka stanica koga ke im otidese transot kurban na cento pa od 5 dusi begate 20 dusi pa kakva dusa imate da sum ko vas nikogas ne bi zboruval za tepacki koga ste maksimalni ponizeni.Sum vi vlegol i vo privatna grupa tolku ste glupi ne ste zabelezale deka imate SHVERCER vo grupa dodeka sum vi kazal samiot.

Ne si prav komit ako nemas jadeno kotek od Shvercer , ne se zamaram veke so vas ni ne zboruvam zivejte si vo svoji bajki
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Како прво, ликот кој го споменуваш сте го фатиле додека сте биле во чопор, а они биле двајца и тоа во Капан Ан, клуб кој се наоѓа во Чаршија.
Како второ, prtsc што го праќаш, е стар и е групен чет кои го направиле деца од 14 до 18 години и кои немаат никаква врска со некој фактор у Комити.
И како трето, 21-ви век сме, знаеме дека сте уназадени, ама од кога стана фора да се фалиш со тепачки на поединци, кои се секојдневие речиси во Скопје помеѓу нас и вас. Тоа другото 40 за 1, уживај дека е така, можеби некои сељаци од провинција ќе ти поверуваат на муабетот.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
815
Поени од реакции
1.202
Како прво, ликот кој го споменуваш сте го фатиле додека сте биле во чопор, а они биле двајца и тоа во Капан Ан, клуб кој се наоѓа во Чаршија.
Како второ, prtsc што го праќаш, е стар и е групен чет кои го направиле деца од 14 до 18 години и кои немаат никаква врска со некој фактор у Комити.
И како трето, 21-ви век сме, знаеме дека сте уназадени, ама од кога стана фора да се фалиш со тепачки на поединци, кои се секојдневие речиси во Скопје помеѓу нас и вас. Тоа другото 40 за 1, уживај дека е така, можеби некои сељаци од провинција ќе ти поверуваат на муабетот.

Да да точно е друже,еве ние затуцаните сељаци од провинција поверувавме,и се тресеме веќе 3 дена од шверцери.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Altona Magic (Македонци) vs. Dandenong Thunder (Албанци)

При водство од 3:2 за Алтона Меџик, неколку Албанци од публика истрчаа да ги плукаат играчите на Алтона, ама незнаеа дека има доста симпатизери на Алтона на трибините, па завршија неславно, а потоа нивните играчи беа плукани и пцуени.

 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Немам намера да им завршувам пола работа на полиција, ниту пак да пеглам спирали за работи каде не сум учествувал . Ниту сум бил дел од исти во последниве 4-5 години ,што не сум адекватен да зборувам . Али не би нарекувл ниту еден жител на македонски град провинцијалец , сељак , чобан итн... Мораме да воспоставиме меѓусебна нормана комуникација што кога тогаш мора да ја воспоставиме ова е форум не е фејзбук страна каде се пцуе до 7 колено подобар немаме
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Altona Magic (Македонци) vs. Dandenong Thunder (Албанци)

При водство од 3:2 за Алтона Меџик, неколку Албанци од публика истрчаа да ги плукаат играчите на Алтона, ама незнаеа дека има доста симпатизери на Алтона на трибините, па завршија неславно, а потоа нивните играчи беа плукани и пцуени.

Истиот идиот што плукаше на почеток, плука и на крајот...идиотот останува идиот!!!
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Истиот идиот што плукаше на почеток, плука и на крајот...идиотот останува идиот!!!
Ако го слушаш коментаторот да, но не е истиот, само слично е облечен.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
815
Поени од реакции
1.202
Немам намера да им завршувам пола работа на полиција, ниту пак да пеглам спирали за работи каде не сум учествувал . Ниту сум бил дел од исти во последниве 4-5 години ,што не сум адекватен да зборувам . Али не би нарекувл ниту еден жител на македонски град провинцијалец , сељак , чобан итн... Мораме да воспоставиме меѓусебна нормана комуникација што кога тогаш мора да ја воспоставиме ова е форум не е фејзбук страна каде се пцуе до 7 колено подобар немаме
Па насекаден низ светот,провинцијалец не е некој навредлив збор,само кај нас има некоја тежина добиено,како мислиш едни живеат во лондон,а другите во колиби.Додека за сељаци нормално секаден ги има,еве јас 5 години живеам во Дебаар Маало,поради студии и работа,па јас такви работи како што имам видено овде,во најзатуцаното село во Мкд ги немам видено.Поентата ми е сите во оваа земја сме во истите гомнарии,па уште и овие поделби на главен град,провинции и селаци ни фалат.
 
Член од
3 март 2019
Мислења
98
Поени од реакции
426
Сте направиле акаунти пред 1 месец бе пријателе се гледа колку сте имале континуитет виде членови на Чкембари од кога се тука.Пак ќе кажам феноманална бројка имате млади дечки кои многу ветуваат а и освен бројка во скоро сите работи се комплетни.Непотребни ви се курчењата тука на форумот.Многу подсетувате на Мајмуни пред 3 сезони а знаеме сега кај се така да држете се на земја далеку сте од Чкембари сеуште.
Се држиме на земја, а шо прајме со необразованиве џупци од баиро?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom