Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Глеј сеа ипак е 50ка да не си праиме бајрам на паметот, али ќе иде убаво.
Мојата пунеше 95 и имаше многу моќен старт. Се јадев со 125ки (дури и брзинци) до кај 70-80
Па со 6 грамски нема ли да го успори стартот? мојот е со рекорд ауспух е сеа нз кој ролни ги имам пошто знам тие што идеа со ауспухот не ги ставив земав малоси нз колку грамски се иначе да 95мах мислам иде што е доволно.
за кратко време си еб. м.тер ауспухот потемне ко да е стар 20години и тоа пластиката напред на издувот се распага а го користам 2години, многу пари а квалитет 0.
 
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
Па со 6 грамски нема ли да го успори стартот? мојот е со рекорд ауспух е сеа нз кој ролни ги имам пошто знам тие што идеа со ауспухот не ги ставив земав малоси нз колку грамски се иначе да 95мах мислам иде што е доволно.
за кратко време си еб. м.тер ауспухот потемне ко да е стар 20години и тоа пластиката напред на издувот се распага а го користам 2години, многу пари а квалитет 0.
И јас го земав рекорд, со причина да помлку брмчи, што е и потивок од риврс. И ги ставив ролните што дојдоа со него кои се 4.3 грамски, и моторот е експлозивен ептен. Ама се мислам за малоси 5 грамски или па и 6 грамски, иако мене не ми е битен топ спид туку забрзување и сила на угорничево.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Па со 6 грамски нема ли да го успори стартот? мојот е со рекорд ауспух е сеа нз кој ролни ги имам пошто знам тие што идеа со ауспухот не ги ставив земав малоси нз колку грамски се иначе да 95мах мислам иде што е доволно.
за кратко време си еб. м.тер ауспухот потемне ко да е стар 20години и тоа пластиката напред на издувот се распага а го користам 2години, многу пари а квалитет 0.
Добро сеа имаше моќен старт али со 4 грамски има уште помоќен
Не се замарајте мн со брзина ова она, глрј да те однесе кај шо треба и назад. Ако сакаш брзо купи поголемо.
 
Член од
9 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo decki imam Garelli gsp 50 od 2018 god. I momentalno imam problem, odkako ke go izvozam posle nekoe vreme dodavam gas ama kako da se gusi i kako da trokira. Dali nekoj znae sto se slucuva?
Fala
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Zdravo znae lu nekoj sa mi kaze stavam svekica i odma pali motorot vozu normalno potoa drugiden ne saka da zapali samo vergla sto moze da gi gori svekicite
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Момци абе визиров на кацигава некако ми е зашмрљан, нормално не се брише со влажно марамче.. Дајте совет како бе да го избришам да имам убав преглед.. ???
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Момци абе визиров на кацигава некако ми е зашмрљан, нормално не се брише со влажно марамче.. Дајте совет како бе да го избришам да имам убав преглед.. ???

Како зашмрљан ? Извалкан е или изгребан од бришење со нешто па матирал ? Ако е извалкан извади го и под чешма со вода и сапун испери го , но триење само со гола рака , никако со синѓери, крпи и слично. Испери и остави да се исуши. А ако е оштетен , тогаш само нов ...
 
Член од
31 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Здраво сакам да прашам дали повеке ке ми се исплати да продатам/заменам hamachi fighter rs 50cc (2019) за некоја gilera 125 или слично или да и ставам Hamachi рејсинг кит кој ке го направи 90cc и да му ставам ауспух.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Супер моторче, сум немал прилика да го возам али како што викаат супер си е, може да се мери со Aprilia тука се
Далеку се од априлија
Тука се со кинезите подобри како кивеј
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
161
Поени од реакции
69
Имам скутерче 50 кубика регистрирано и возено до пред некое лето.Од тогаш наваму само палено и работа во место.Прашањето ми е имало некој нов закон или незнам што точно,морало да се менува сообраќајна и нова таблица и да се регистрира секоја година.Може ли некој да го прати тој закон да се прочита тука или од лично искуство да објасни за што точно станува збор? фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom