Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Да не испадне замарам (бидејќи пред некоја недела отворив тема) но да пишам и тука, дека сепак се работи за одреден круг на луѓе. За тие што не прочитале, до крајов на неделава ќе биде пуштена во употреба нова платформа за сите типови на домашни миленици - pedigre.mk Се надевам дека ќе добие позитивен фидбек.

Ќе биде на почеток, како огласник со 4 категории: вдомување, подарување, продавање и пронаоѓање на соодветно педигре. Ќе има листи од одгледувачници, за кој ќе се потрудиме да бидат со упдејтувани информаии доколку некои згаснат, ќе има инфо бази од пет-шопови, вет. амбуланти, организации, производи, како храна за миленици или додатоци(аксесоари-куќари на пр.) итн итн.

Во план е и изработка на една мапа на цела територија на Македонија каде ќе може да се лоцираат некои критични точки како фрлени отрови или сл.

Некаде во Јуни/Јули ќе се изработи и дел за примање на донации за одредени животни, небитно дали се улични или домашни, за кој имаат потреба од операции.

Како што пишав и предходно, отворен сум за секавки сугестии.
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
28
Да не испадне замарам (бидејќи пред некоја недела отворив тема) но да пишам и тука, дека сепак се работи за одреден круг на луѓе. За тие што не прочитале, до крајов на неделава ќе биде пуштена во употреба нова платформа за сите типови на домашни миленици - pedigre.mk Се надевам дека ќе добие позитивен фидбек.

Ќе биде на почеток, како огласник со 4 категории: вдомување, подарување, продавање и пронаоѓање на соодветно педигре. Ќе има листи од одгледувачници, за кој ќе се потрудиме да бидат со упдејтувани информаии доколку некои згаснат, ќе има инфо бази од пет-шопови, вет. амбуланти, организации, производи, како храна за миленици или додатоци(аксесоари-куќари на пр.) итн итн.

Во план е и изработка на една мапа на цела територија на Македонија каде ќе може да се лоцираат некои критични точки како фрлени отрови или сл.

Некаде во Јуни/Јули ќе се изработи и дел за примање на донации за одредени животни, небитно дали се улични или домашни, за кој имаат потреба од операции.

Како што пишав и предходно, отворен сум за секавки сугестии.
Ја разгледав, супер е изработена.
Требаше такво нешто.

Ке биде од голема корист за кинолозоте и општо за љубителите на миленичиња.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
62
Поени од реакции
29
Да не испадне замарам (бидејќи пред некоја недела отворив тема) но да пишам и тука, дека сепак се работи за одреден круг на луѓе. За тие што не прочитале, до крајов на неделава ќе биде пуштена во употреба нова платформа за сите типови на домашни миленици - pedigre.mk Се надевам дека ќе добие позитивен фидбек.

Ќе биде на почеток, како огласник со 4 категории: вдомување, подарување, продавање и пронаоѓање на соодветно педигре. Ќе има листи од одгледувачници, за кој ќе се потрудиме да бидат со упдејтувани информаии доколку некои згаснат, ќе има инфо бази од пет-шопови, вет. амбуланти, организации, производи, како храна за миленици или додатоци(аксесоари-куќари на пр.) итн итн.

Во план е и изработка на една мапа на цела територија на Македонија каде ќе може да се лоцираат некои критични точки како фрлени отрови или сл.

Некаде во Јуни/Јули ќе се изработи и дел за примање на донации за одредени животни, небитно дали се улични или домашни, за кој имаат потреба од операции.

Како што пишав и предходно, отворен сум за секавки сугестии.
Ставете квиз со прашања со краен резултат кое куче му одговара на твојот карактер и услови кои ги нудиш. Погледнете ги квизовите на педигре, пурина, дог адвајсор, дог тајм итн.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Ставете квиз со прашања со краен резултат кое куче му одговара на твојот карактер и услови кои ги нудиш. Погледнете ги квизовите на педигре, пурина, дог адвајсор, дог тајм итн.
Интересно е но тие квизови се пред време веќе одговорени од тој што ги креирал па некако не ми изгледаат некоја новост. Али па од друга страна може да биде лесен маркетинг за промоција на самиот веб. Може да се реализира, ќе разгледаме.. Фала :D
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Дечки вебот е активен. После празнициве, ќе се прави маркетинг за да се рашири дополнително.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Како ја одржувате тревата во дворот кога имате куче?
Со таа киселата мочка негова ја суши, ја прави сено...
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Како ја одржувате тревата во дворот кога имате куче?
Со таа киселата мочка негова ја суши, ја прави сено...
Тоа не е ништо, а кога ќе почне да се препелка по тревата и да трча со цела брзина, ништо нема да остане од неа. Само ограда му е спасот.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
86
Поени од реакции
28
Искуства со сурутка има некој? Колкава количина се дава и други информации?
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Некој да не продава или познава некого кој продава кутриња јоркширски териер (стандардна големина, не teacup), по можност женчиња?
 
Член од
15 февруари 2015
Мислења
16
Поени од реакции
7
Kako se spravuvate vie sto imate mala rasa na kucinja? Konkretno cuvam maltezer nemozam nadvor da iskocam od golemive kucinja sopstvenicite bez kais gi setaat, ima li smisla? Vcera smrznav od strav :-*(
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Kako se spravuvate vie sto imate mala rasa na kucinja? Konkretno cuvam maltezer nemozam nadvor da iskocam od golemive kucinja sopstvenicite bez kais gi setaat, ima li smisla? Vcera smrznav od strav :-*(
Еј извини жити се, а тоа вашите од пеколот што џавкаат на сѐ? Што се фрлаат на сѐ? Од нив кој да се плаши?
Малите се предизвикувачи број 1.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
Дали имат некој пансион за кучиња во Охрид или Битола, Прилеп, нешо накај патот за накај Дојран?
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ve molam za mislenje!!!Imam maltezer zenska stara 11 godini.Pred dva dena doznavme deka ima tumor na mlecnite zlezdi.Ve molam za sovet dali da se nafatime za operacija ili....?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom