Game of Thrones

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.328
Поени од реакции
79.078
Не знаеме дали му успеа, но јако е како си дојде со самострелот, си прашал кај се Тирион и Џејми, му кажале, си влезе без проблем и можеше онака да ги убие.
.
Замалку ги уби, им се закани, изненадно претворајќи во тежок кретен кон нив (како скроз да е друг лик*), си излезе, а овие си продужија да си седат, пошто нема шанси да викнат тука стража или некого да известат и да го најдат (со група стражари или кои и да се) ин ноу тајм.


* Најголемиот проблем на оваа сезона сметам дека е lazy writing - лоши плитки дијалози, нелогичности и други глупости поврзани со сценариото. Ми се чини дека немале доволно време да ја подготват сезоната.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.450
Замалку ги уби, им се закани, изненадно претворајќи во тежок кретен кон нив (како скроз да е друг лик*), си излезе, а овие си продужија да си седат, пошто нема шанси да викнат тука стража или некого да известат и да го најдат (со група стражари или кои и да се) ин ноу тајм.


* Најголемиот проблем на оваа сезона сметам дека е lazy writing - лоши плитки дијалози, нелогичности и други глупости поврзани со сценариото. Ми се чини дека немале доволно време да ја подготват сезоната.
Пошто на човек кој и на двајцата им го спасил животот и му се благодарни ќе му викнат стража. Оооо боже на многуте лица помагај... Толку не разбравте дека ова беше само едно потсетување да не заборават на стариот добар другар Брон кога се ќе заврши...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Пошто на човек кој и на двајцата им го спасил животот и му се благодарни ќе му викнат стража. Оооо боже на многуте лица помагај... Толку не разбравте дека ова беше само едно потсетување да не заборават на стариот добар другар Брон кога се ќе заврши...
Д&Д или ти се чичковци или вујковци, друго објаснување нема.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.450
Д&Д или ти се чичковци или вујковци, друго објаснување нема.
Добро зарем стварно се фаќате за Брон кој во последен момент си го ризикувал животот да го спаси Џејми а пред тоа неколку пати и на Тирион зашто не му викнале стражари?!?!? Па по пасив агресив другарска средба немам видено у стил ќе ве рогам ако тепате и после неми дадете ништо, немој да го заборавите старото другарче. :facepalm:

Претходно се чудевте како Арја го убила Најт Кингот од каде толку стелт му дошла а она 6 ебени сезони е во тренинг со магии, слепила пичке материне...
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Добро зарем стварно се фаќате за Брон кој во последен момент си го ризикувал животот да го спаси Џејми а пред тоа неколку пати и на Тирион зашто не му викнале стражари?!?!? Па по пасив агресив другарска средба немам видено у стил ќе ве рогам ако тепате и после неми дадете ништо, немој да го заборавите старото другарче. :facepalm:

Претходно се чудевте како Арја го убила Најт Кингот од каде толку стелт му дошла а она 6 ебени сезони е во тренинг со магии, слепила пичке материне...
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
* Најголемиот проблем на оваа сезона сметам дека е lazy writing - лоши плитки дијалози, нелогичности и други глупости поврзани со сценариото. Ми се чини дека немале доволно време да ја подготват сезоната.
Затоа чекавме две години?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.450
Тоа кога ќе ви ги побијат плачките што ги слушате од 'инфлуенсерите' и ги читате по Редит и Твитер па после си ги препишувате на себе. Некој кога ќе ви ги побие отскокнувате на глупи мемиња и лични навреди. Што е доста чудно однесување за некој хиперинтелегентен критичар кај кого не поминува лоша кинематографија и поготово слаби и опаднати дијалози. Брале не знам што уште барате на темава после тие КЕЦОВИ за вас ГОТ е завршена не знам како може да гледаш толку глупа серија, остајте на нас глупите што не се разбираме да си ја догледаме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.328
Поени од реакции
79.078
Затоа чекавме две години?
Сарказам беше тоа дека ми се чини оти немале време.[DOUBLEPOST=1557577556][/DOUBLEPOST]
Пошто на човек кој и на двајцата им го спасил животот и му се благодарни ќе му викнат стража.
Апсолутно би му викнале и цел текст можам да ти напишам зашто.[DOUBLEPOST=1557577875][/DOUBLEPOST]
Тоа кога ќе ви ги побијат плачките што ги слушате од 'инфлуенсерите' и ги читате по Редит и Твитер па после си ги препишувате на себе. Некој кога ќе ви ги побие отскокнувате на глупи мемиња и лични навреди. Што е доста чудно однесување за некој хиперинтелегентен критичар кај кого не поминува лоша кинематографија и поготово слаби и опаднати дијалози. Брале не знам што уште барате на темава после тие КЕЦОВИ за вас ГОТ е завршена не знам како може да гледаш толку глупа серија, остајте на нас глупите што не се разбираме да си ја догледаме.
Си извади све што имаш по џебовите и си направи манџа.
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
.
Тоа кога ќе ви ги побијат плачките што ги слушате од 'инфлуенсерите' и ги читате по Редит и Твитер па после си ги препишувате на себе. Некој кога ќе ви ги побие отскокнувате на глупи мемиња и лични навреди. Што е доста чудно однесување за некој хиперинтелегентен критичар кај кого не поминува лоша кинематографија и поготово слаби и опаднати дијалози. Брале не знам што уште барате на темава после тие КЕЦОВИ за вас ГОТ е завршена не знам како може да гледаш толку глупа серија, остајте на нас глупите што не се разбираме да си ја догледаме.
Многу хистеришаш, дај олабави.

Никој од нас тука не и' дава кец од десет на серијава. 5-6/10 е отприлика.
 
B

Beginner

Гостин
@Trolejbus како мозочен удар да имаш добиено со 6.5 рејтингот стално исто редит твитер кецови редит твитер кецови. Кога ке разбереш дека од форумот никој и нема ставено 1 рејтинг на било која епизода. Ама продолжи да спамаш на темата и стварно ке почнат кецови да и стават на епизодите заради тебе. Редит немам никогаш отворено и твитер не користам. Што е толку тешко да прифатиш дека на крајта ја посраа не е за кец ама не е ни за 10ка како претходните сезони.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.328
Поени од реакции
79.078
плачките што ги слушате од 'инфлуенсерите' и ги читате по Редит и Твитер па после си ги препишувате на себе.
Кај си го видел ова на темава? Цитирај нешто вакво.[DOUBLEPOST=1557582231][/DOUBLEPOST]
Некој кога ќе ви ги побие отскокнувате на глупи мемиња и лични навреди.
Еве за мене. Кај си видел некој да ми побил нешто, па уште отпосле да сум навредувал (оти ми побил)? Цитирај.[DOUBLEPOST=1557582364][/DOUBLEPOST]
Брале не знам што уште барате на темава после тие КЕЦОВИ за вас ГОТ е завршена .
Миљон пути ти рекоа дека не давале кецови. Мене лично ме боли кур за рејтинзи и оценки, лајкови, сускрајбови или што кур и да кликате тамо безвезно по цел ден.[DOUBLEPOST=1557582590][/DOUBLEPOST]
остајте на нас глупите што не се разбираме да си ја догледаме.
Дека никој неќе да ја глеа само вие сироти што си ја сакате серијата, сакате да ја глеате, или пак некој ви доаѓа дома и ви го гаси телевизорот коа ќе глеате, па ај нека прекине више....


Мешеш баби и жаби, не разликуваш суптилни концепти, употребуваш фалични аргументи.....
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.450
@Trolejbus како мозочен удар да имаш добиено со 6.5 рејтингот стално исто редит твитер кецови редит твитер кецови. Кога ке разбереш дека од форумот никој и нема ставено 1 рејтинг на било која епизода. Ама продолжи да спамаш на темата и стварно ке почнат кецови да и стават на епизодите заради тебе. Редит немам никогаш отворено и твитер не користам. Што е толку тешко да прифатиш дека на крајта ја посраа не е за кец ама не е ни за 10ка како претходните сезони.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
:eek::eek::eek::eek::eek: Don't you dare do that!!! Please

За мене е за чиста 9,6 последнава сезона!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom