Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Od sabajlevo citam samo postovi po tie fan grupite na inter dokolku spqleti obezbedi LS naredna sezona ke ni ostane trener zosto na kinezite im bil skap konte koj baral 12M po sezona.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Od sabajlevo citam samo postovi po tie fan grupite na inter dokolku spqleti obezbedi LS naredna sezona ke ni ostane trener zosto na kinezite im bil skap konte koj baral 12M po sezona.
Јас уште одамна го пишав тоа, со пласнам во топ 4 работата му е скоро сигурна.

И ДИ Марцио денес потврди колкава е сумата која Интер треба да ја исплати на спалети, најверојатно е точна информацијава од една странА НА фб.

Di Marzio: "Otkaz Spaletija i njegovog osoblja Inter bi kostao 28 miliona eura. Verujem da odluka jos nije donesena".
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Не е проблем да се обештети Спалети во случај на отказ. Проблем е што нов тренер ќе повлече нови играчи, персонал, губење време (и бодови) во барање добитна формација и слично. Тоа значи пак почнување од нула наместо да се засили составот со талентирани играчи на повеќе позиции па да видиме на што сме.

Нека му дадат голем буџет да скрпи добра екипа, не само стартни 11 туку и резервен состав кој ќе биде на располагање, пошто сезоната е долга па повреди и замор кој секоја година не стига околу зимскиот период доведува Спал, Каљари и сл. екипи да ни изиграваат Барселона.

Неможе за две сезони од лузери да направиш победници, треба време и стабилна околина. Менување на тренери и на зацртаните цели на секои 6 месеци е се само не стабилност.

Не го бранам Спалети, имаше очајни потези во некои мечеви каде со право ја навлече гневта на фановите. Конте и Мурињо кои како партали беа избркани од своите екипи, со далеку подобри состави, не се решение во моментов imho.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Конте и Мурињо се класа за Спалети, тука нема дилема.

И јас сметам дека Спалети е добар тренер и за тим со вакви амбиции е ОК избор.
Проблем е хаосот кој го направи во соблекувалната.

Сега останува на раководството да проценат како добиваат најмногу во секој можен аспект, па и економски.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
И Мурињо ја изгуби соблекувалната и тоа далеку поавторитетен тренер од Спалети.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Не е проблем да се обештети Спалети во случај на отказ. Проблем е што нов тренер ќе повлече нови играчи, персонал, губење време (и бодови) во барање добитна формација и слично. Тоа значи пак почнување од нула наместо да се засили составот со талентирани играчи на повеќе позиции па да видиме на што сме.

Нека му дадат голем буџет да скрпи добра екипа, не само стартни 11 туку и резервен состав кој ќе биде на располагање, пошто сезоната е долга па повреди и замор кој секоја година не стига околу зимскиот период доведува Спал, Каљари и сл. екипи да ни изиграваат Барселона.
Дали Спалети наметна свој стил на игра во изминативе две сезони? Што наметна слепецов бе? Што наметна освен лузерски менталитет кога е најпотребно, жими Лацио што го добивме за тоа мочано 4-то место кое според играта не го ни заслуживме, не искина Лацио тој меч. Кој е бе тој тренер чиј тим секоја сезона од декември до март не знае кај тера? Кој е тој тренер што еден мочан ПСВ не може да го добие и излегува со Кандрева во прв тим а човекот 4 месеци нема стапнато на терен? Кој е тој тренер што има дома 2-2 против Торино и става напаѓач во 92 минута а има 3 продолжение? Кој е тој тренер што го става Ранокија како шпиц кога брка резултат? На овој ли да му дадат шанса следната година? За што, за да биде топ 3 до декември и после да му биде крив цел свет и да дава по 30 минутни интервјуа како он имал замисли, како сакал вака, онака, куров ми ленче? Мрш од Интер уште денес што се мене тиче, све да му ебам. На него Меси, Нејмар и Роналдо да му ги донесат ќе усере и нема титула да освои.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Бреј што способна управа имаме,само 28 милиони евра треба да се обештети СпалетоТ :coffee:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Бреј што способна управа имаме,само 28 милиони евра треба да се обештети СпалетоТ :coffee:
А зошто толку многу? Уште колку години договор има преостанато и колку плата зема?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
А зошто толку многу? Уште колку години договор има преостанато и колку плата зема?
Do 2021 mu e dogovorot, ako ne se lazam 5m zema po sezona. Pak iskacaat brojki od 28m sto za mene ne se realni, mada spomnati se Spaleti i sorabotnicite, ne samiot Spaleti. E sea koj od niv kakov dogovor ima ne znam, ama sepak i ponatamu 28m mi se apla nerealna cifra.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Do 2021 mu e dogovorot, ako ne se lazam 5m zema po sezona. Pak iskacaat brojki od 28m sto za mene ne se realni, mada spomnati se Spaleti i sorabotnicite, ne samiot Spaleti. E sea koj od niv kakov dogovor ima ne znam, ama sepak i ponatamu 28m mi se apla nerealna cifra.
Јас имам налетано на некое инфо дека оштетата е 10мил...

Во Рома тогаш не сакаше отказ да даде првиот пат, па среќа се најдр Зенит да го ангажира, онака го плаќавме мислам
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
pa ne znam sto e poloso, da trola ili da e seriozen, i dvete veze si nemaat a temava se userue.

valero do pacerskata greska imase prilicno dobra utakmica izigrano, so ogled deka igrase zadnji vezni, ali toa go usra bajagi, e sea posle taa greska pa u defanziva izigra ko stoper spreci idealna prilika za frosinone za 2-2, pa do nekade se izvadi.
Poise me iznervira vesino i opsto odnosot na timot vo napadot, kade mozese i morase da bide 0-3 barem.
Vesino e ocaen u krajnata faza od napadot i onoj finalen pas, sve dobro moze da napravi, dosta e brz koga vodi topka, golem cekor ima, ama koga ke dojde nekade pred sesnaesetnik se gubi, ne znae sto da pravi so topkata, vlaga u dambrosio moud.
Ali talismanot vesino kolku i da go nejkam, mislam deka ako eventualno dojde konte ili murinjo, i kaj dvajcata ke se iznaigra, narocito kaj vtoriot.
Океј е брат немаме сите исто мислење, не мора да значи дека сите што сме за Интер го сметаме Икарди за бог, Ханда за линијаш и Кеита за ќумбе без мозок.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Во италија има 50% данок што треба да се плати. Така да ако платата на спалети и неговите соработници е 14 милиони нето за наредни 3 години, значи вкупно ќе требаат 28 милиони бруто.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.848
Во италија има 50% данок што треба да се плати. Така да ако платата на спалети и неговите соработници е 14 милиони нето за наредни 3 години, значи вкупно ќе требаат 28 милиони бруто.
Лепи, назад у 3то одделение. Од 14 до 28М ти е 100%, не 50.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
А зошто толку многу? Уште колку години договор има преостанато и колку плата зема?
Според сите релевантни новинари и сајтови сумата е таа.На https://www.goal.com/en/lists/simeone-mourinho-and-the-20-highest-paid-football-managers/18xrar6mv1dq21lr3vof9301qd можеш да видиш дека платата годишна му е 8.3 милиона,додај ги платите на помошниците,сумата е таа.
Ние сеа само може да си кулираме и да ги чекаме смешните оправдувања за оризарите од нивните подржувачи,или како другарот стеф - да гледаме како буткаат ѕид со глава,односно тврдат дека сумата не била таа :).
Кајгана днопертизата не е од сеа,години уназад грми :D.

Туку галантноста на кинезиве во случајот со спалети и не е толку страшна,страшно е што за смешни пари се ценкаме коа купуваме играчи или коа договараме продолжување договори со најдобрите играчи у тимот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom