Фан Клуб: Јувентус

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Ќе му го продолжват договорот уште 1 година на Алегри. На вечера бил со Ањели и наводно се е супер се договарале за засилувања. Кога сме кај истите прво ни е Марсело најверојатно.
Нема смисла сред сезона да разговараат за продолжување на договорот, и Алегри рече дека на крај сезона ќе седне со Ањели и ќе разговараат,ја мислам дека и он е веќе презаситен и на крај на сезона ќе си иде.

Како што пиша Ширеа,има инфо дека Пеп е пред договор,а изворот бил истиот како оној за Роналдо така да ќе видиме.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Pjaca baksuz ej, ista povreda na drugoto koleno 6 meseca aut ccc
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ne be pep ne e realna opcija... Zizu e realna opcija nz sto kur nejkat nego da go potpisat..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Спинаѕола е лев бек, Шиљо е десен и воопшто не беше лош назад сезонава.
Точно. Де Шиљо не беше лош сезонава. Ако тимов ни се викаше Цитадела или Киево. Тим што претендира на тронот во ЛШ, Де Шиљо може само обичен гледач на трибини да биди, друго ништо.

Спинаѕола уште во Јануари сакаа да го дадат на позајмица, Алегри спречил, ваљда ќе го игра повеќе.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353
Точно. Де Шиљо не беше лош сезонава. Ако тимов ни се викаше Цитадела или Киево. Тим што претендира на тронот во ЛШ, Де Шиљо може само обичен гледач на трибини да биди, друго ништо.

Спинаѕола уште во Јануари сакаа да го дадат на позајмица, Алегри спречил, ваљда ќе го игра повеќе.
Така нека е провери ги сите старински негови на натпреварите ќе видиш, значи зборам за одбрана во напад е срање тоа јасно е. Спинљ сие ѕверче неќам да го изгубиме. Ако нависитна иди Марсело тогаш ..
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Sredinata ni e tapa dzabe napadot ....
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Се спремате ли за утре џаци :D, имам некое чувтво дека поминуваме, дали 3-0 или 4-1 небитно ама мислам оти поминуваме. Ќе ги типувам на поголема сума па со господ напред :D. Гледам се спомнува 3-5-2 и тоа не ми се допаѓа ама ич, секогаш кога сме играле пичкарски сме губеле, две финалиња така отидоа ради 3-5-2. Некако мн мртва е темава дајте да видиме ајде некоја анализа, размислување, не е ништо изгубено ќе идеме даље :cool:. Јас од секогаш сум бил најголем скептик ама овој пат сум оптимиста :ojeaa:.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Го нема сладоледот да пише за киксот на наполи и уште колку треба да тепаме за да освоиме скудето
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Го нема сладоледот да пише за киксот на наполи и уште колку треба да тепаме за да освоиме скудето
7 утакмици имаме предност (јер бегаме 18 бода ама имаме боље скор така да им требаат 19 бода (7*3=21)) односно ако остане вака (при cetirus paribus) против Спал во гости ќе ја земеме титулата..
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.758
7 утакмици имаме предност (јер бегаме 18 бода ама имаме боље скор така да им требаат 19 бода (7*3=21)) односно ако остане вака (при cetirus paribus) против Спал во гости ќе ја земеме титулата..
Џозеф Сладоледџија Штиглиц
Сладоледџија Фити
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.928
Ја пишав онака патриотски Јуве пролаз, па што сака нека биде маме им ебам[DOUBLEPOST=1552322240][/DOUBLEPOST]П.С. Зизу у Смреал Задрид... или остануваме со Алегри, или го враќаме Перикле. Пеп Сладоледџијата кажа дека не доаѓа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom