Android Tv vs Smart Tv

Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
Netflix can be installed on any system.Пред стануваше да се направи виртуелна кредитна картичка за Нетфликс,па гледав една година бесплатно.Сега некој да каже начин за продолжување на пробниот период ако знае :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Телевизориве што имаат можност да снимаш дали може да снимаш од тв каналите на ресивер што се (пример Телеком MaxTV) или од aпликација со тв канали (пример Kodi) ? Или сепак тоа важи само за дигитално тв канали преку антена ? Каков формат ги ваѓа и дали потоа може да си ги гледаш на компјутер ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Мој предлог за оние кој се љубител на добар Smart Android tv, имаат буџет и пред се сакаат да дадат за таков телевизор покрај главното избор процесор, слика, звук, инчи нека гледаат и Android-от да е што е можно приближно понова верзија затоа што ќе имаат и повеќе можности при инсталирање апликации, повеќе апликации во Play store, Youtube има и повеќе опции за разлика од постарите верзии на Android за телевизори.
Android 8.0 Оreo e ептен добар не дека Аndroid 7.0 Nougat нема да ви врши работа но предностите со 8.0 Oreo се поголеми.
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
Imam rodnina vo italija ima smart tv i koristi smrat iptv app i ima kupeno lista so programi mn e ubava listata so nAd 38000 kanali site balkanski i od dr drzavi gi imalo, ama ima straf od policija dan go gonet dali nekoe znae dali mozit da odgovrat za krivicno delo
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Imam rodnina vo italija ima smart tv i koristi smrat iptv app i ima kupeno lista so programi mn e ubava listata so nAd 38000 kanali site balkanski i od dr drzavi gi imalo, ama ima straf od policija dan go gonet dali nekoe znae dali mozit da odgovrat za krivicno delo
Такви продавачи има неколку што ги крадат каналите, сум пробал неколку во Македонија но во државава нема спроведено закон за вакво нешто. Не сум некој што се разбира од вакви работи па можеби ќе пишам глупост но мое мислење би требало и тој да одговара што продава крадени канали. Знам дека во Германија е казниво користење пиратерија, па сум читал дека на некој што симнувале од интернет филмови, серии, софтвер, игри торенти им стигало писмо казна најверојатно да се иде на суд и што ти ја знам како идат тие работи.

Најдобро е да пише некој што се разбира подобро.[DOUBLEPOST=1550691335][/DOUBLEPOST]
Мој предлог за оние кој се љубител на добар Smart Android tv, имаат буџет и пред се сакаат да дадат за таков телевизор покрај главното избор процесор, слика, звук, инчи нека гледаат и Android-от да е што е можно приближно понова верзија затоа што ќе имаат и повеќе можности при инсталирање апликации, повеќе апликации во Play store, Youtube има и повеќе опции за разлика од постарите верзии на Android за телевизори.
Android 8.0 Оreo e ептен добар не дека Аndroid 7.0 Nougat нема да ви врши работа но предностите со 8.0 Oreo се поголеми.
Јас да се поправам за овој пост. Проверив пред некој ден сепак мојот телевизор бил 7.0 но бидејќи е понов модел на телевизор нуди и некој плус опции. Не знам зошто на официјалниот сајт кога ќе одбереш некој од европските држави во спецификациите пишува дека има 8.0 Oreo
https://www.philips.ie/c-p/43PUS7303_12/7300-series-ultra-slim-4k-uhd-led-android-tv-with-ambilight-3-sided/specifications

Телевизорот е стварно добар, амбиенталното светло е нешто што е многу добро на телевизорот посебно да се користи навечер за гледање филмови или спорт каде што преовладува најчесто зелената боја која одмара очи.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Се планира годинава да има промени во Аndroid tv. Beќе од наназад неколку месеци знаеме дека е сменета целосно нова верзија на некој телевизори со Android tv во Android Oreo 8.0 но сега ќе има највеќе видливи промени и на Google play store кој ќе добие нов дизајн.




 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Дали ова значи дека кога тогаш Android tv ќе стане Google tv?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom