Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Boom-Boom,

до сега невидениот македонски пораз, и тоа не од турците туку од домашниот какол, го извртуеш у победа?

Како ли ти успева, мојш да ни кажиш?
Цел свет се испотепа да го поздравува договорот за добрососедство ама ти како да го сфатиш тоа кога ти недостасува ширина на мислата. Сите велат таков историски чекор немат видено во изминатиот период на Балканот. Инаку Турците да ги преживеш и тоа не е ситна работа.
 
Член од
30 јануари 2019
Мислења
82
Поени од реакции
107
Komunjarski hipnozi i kurton revolucii. Detence od 5god nema taka lesno da padne na komunjarskite lizafcinja, a gledaj so se desi...
Во право си дека паднав на комуњарските лижавчиња, имено го гласав Заев и не сум горд на тоа што следуваше. А за тоа што се деси, изгледа дека било планирано и потпомогнато и од комуњари и од тврдокорните ;)
Судијата свира крај за жал, готово е !
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
а до каде стигнавме со нашиот патриотски инает ?
Зависи кон каде и кон што сме тргнале...

Патритоизмот е трајна и позитивна човекова особина, додека издајниците никој не ги поднесува и брзо паѓаат во заборав. Токму тоа го очекувам и за црпантиот.[DOUBLEPOST=1548968275][/DOUBLEPOST]
Цел свет се испотепа да го поздравува договорот за добрососедство ама ти како да го сфатиш тоа кога ти недостасува ширина на мислата. Сите велат таков историски чекор немат видено во изминатиот период на Балканот. Инаку Турците да ги преживеш и тоа не е ситна работа.
„Цел свет„?...

Не ќе да е цел свет, туку само оние белосветски малоумници, кои не‘ посетуваат и му ласкаат само на црпнатиот, по начелото „Слично се препознава со слично„.
 
Член од
30 јануари 2019
Мислења
82
Поени од реакции
107
Зависи кон каде и кон што сме тргнале...

Патритоизмот е трајна и позитивна човекова особина, додека издајниците никој не ги поднесува и брзо паѓаат во заборав. Токму тоа го очекувам и за црпантиот.
И на каде одиме ? Дека Солун ќе биде главен град на Македонија ли ?
Пријателе провери си го календарот 2019 година сме, единствена опција за Македонија е ЕУ и НАТО!
Јас сум за интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО, сум против начинот на кој е изведена таа интеграција, а за предавството: Македонците сме биле, сме и ќе бидеме предавници !
Самите ние им ги дадовме 5те минути и на Грција, Бугарија и Албанија ;)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
И на каде одиме ? Дека Солун ќе биде главен град на Македонија ли ?
Пријателе провери си го календарот 2019 година сме, единствена опција за Македонија е ЕУ и НАТО!
Јас сум за интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО, сум против начинот на кој е изведена таа интеграција, а за предавството: Македонците сме биле, сме и ќе бидеме предавници !
Самите ние им ги дадовме 5те минути и на Грција, Бугарија и Албанија ;)
А што ако бевме 14 јули 2568-мата? Ќе бевме на Плутон?

НАТО У ЕУ единствена опција? Размишљаш лузерски. Има и други можности, а проблемот е во тоа што самата држава Севердонија, сама себе, независно која партија е на власт, без никој да ја покани, се гледа како дел од ЕУ и НАТО, ѓоамити, безалтерантивно, што би рекол Ќиро.

Има, има и други можности, но некои од овде нејќат да ги видат, ниту сакаат да создадат пријатели од потенцијално пријателските земји, туку непоканети, им седнуваат у скут на нашите најголеми крвници.

Така чинеа и евреите, влегувајќи на „туширање„.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
А што ако бевме 14 јули 2568-мата? Ќе бевме на Плутон?

НАТО У ЕУ единствена опција? Размишљаш лузерски. Има и други можности, а проблемот е во тоа што самата држава Севердонија, сама себе, независно која партија е на власт, без никој да ја покани, се гледа како дел од ЕУ и НАТО, ѓоамити, безалтерантивно, што би рекол Ќиро.

Има, има и други можности, но некои од овде нејќат да ги видат, ниту сакаат да создадат пријатели од потенцијално пријателските земји, туку непоканети, им седнуваат у скут на нашите најголеми крвници.

Така чинеа и евреите, влегувајќи на „туширање„.
како ИРСКА не е во НАТО и не и се бара ( само соработува со Нато)
како Србија не е во НАТО и не и се бара, пред нас во ЕУ ќе влезе...
Треба да избереме или НАТО/Унитарна држава или Кантонална /федеративна држава а такви НЕ СЕ ВО НАТО.... ете кантонална Швицарска не е во НАТО, неутрална држава е...
 
Последно уредено:

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Член од
30 јануари 2019
Мислења
82
Поени од реакции
107
А што ако бевме 14 јули 2568-мата? Ќе бевме на Плутон?

НАТО У ЕУ единствена опција? Размишљаш лузерски. Има и други можности, а проблемот е во тоа што самата држава Севердонија, сама себе, независно која партија е на власт, без никој да ја покани, се гледа како дел од ЕУ и НАТО, ѓоамити, безалтерантивно, што би рекол Ќиро.

Има, има и други можности, но некои од овде нејќат да ги видат, ниту сакаат да создадат пријатели од потенцијално пријателските земји, туку непоканети, им седнуваат у скут на нашите најголеми крвници.

Така чинеа и евреите, влегувајќи на „туширање„.
И според тебе какви други можности имаме ? И најбитно дали имаме доволно ресурси да разгледуваме можности ?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
И според тебе какви други можности имаме ? И најбитно дали имаме доволно ресурси да разгледуваме можности ?
Ме прашуваш или априорно си поставуваш самооправдување?...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
И на каде одиме ? Дека Солун ќе биде главен град на Македонија ли ?
Пријателе провери си го календарот 2019 година сме, единствена опција за Македонија е ЕУ и НАТО!
Јас сум за интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО, сум против начинот на кој е изведена таа интеграција, а за предавството: Македонците сме биле, сме и ќе бидеме предавници !
Самите ние им ги дадовме 5те минути и на Грција, Бугарија и Албанија ;)
Испран ти е и на тебе мозокот... :pos::pos::pos:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
Скопското јавно обвинителство за случувањата во ПИОМ се информираше од медиумите. :facepalm:
Очекуваме Министерството за труд и социјална политика да достави релевантна документација, како што најави, за да ги провериме по службена должност тие наоди“, изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК јавниот обвинител на Скопје Сашо Рајчев.
 
Член од
30 јануари 2019
Мислења
82
Поени од реакции
107
Ме прашуваш или априорно си поставуваш самооправдување?...
Сериозно те прашувам за можности ( кога веќе ти реков дека судијата свиреше крај на утакмицата, NO MORE BETS ).
И самиот рече дека самата држава од нејзиното постоење сама си се кани кон ЕУ и НАТО.
После 28 години ние ќе градиме пријателства со трети страни така ли ?:(:(:(:(

Испран ти е и на тебе мозокот... :pos::pos::pos:
Јас сум добар со мојот мозок, ако се има барем малку МОРАЛ и ГРАЃАНСКА ОДГОВОРНОСТ во оваа држава, да единствена опција е ЕУ и НАТО.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Сериозно те прашувам за можности ( кога веќе ти реков дека судијата свиреше крај на утакмицата, NO MORE BETS ).
И самиот рече дека самата држава од нејзиното постоење сама си се кани кон ЕУ и НАТО.
После 28 години ние ќе градиме пријателства со трети страни така ли ?:(:(:(:(
Токму така!

Македонија практично нема пријатели, оти не ги ни создаде. Вештачкото создавање пријатели, како што црпнатиот ја нарече Грција, небаре Грција штотуку почна да постои (од „преспанскиот„ наваму...), е ништо друго туку пред се‘ лажење сам себе, а после самопрелажувањето, следува лажењето и на другите.

Да, и не само после (дури!) 28 години, туку и после било колку години, треба да си створиме пријатели, а не лигуши кои ни велат дека многу не сакаат, ама само под услов да не‘ нема!

Да ти одговорам; Севердонија може и мора да створи свои пријатели, барајќи ги кај државите со кои имаме некоја сличност и блискост, по одреден основ, а не со држави во кои содомијата, наркоманијата и педерастијата се озаконети начини на битисување, односно со држави чии „вредности„ сакаат да ни ги донесат црпанитот и шеќердисаната.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom