Најекономично греење и ладење

Член од
25 февруари 2018
Мислења
209
Поени од реакции
200
Mi se sviga sto mu pisa na covekov na Facebook i si dobi odgovor deka klimata e ok, Simon Kudijan.
Sega bi bilo dobro uste da potvrdis deka covekov ja prodava klimata od druga pricina.

nemam prasano a i ne sum zainteresiran da kupuvam polovna gree klima...
i ne se sekiraj nemam nisto protiv toa da se kazam javno koj sum i shto sum...
p.s svaka ti chast, izgleda se zamarase 3 saati da go najdes postot i da iskomentiras deka ja imas klimata i e super hahha



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
209
Поени од реакции
200
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.483
Поени од реакции
2.773
epa istoto i jas ti go slikav de, ne znam shto sakas da dokazes...ako ne e zadovolen cvekot od klimata kje pise deka ja prodava zasto ne e zadovolen od istata? samo toa odgovorimi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pogledni malce podobro, covekov prodava se sto ima, klima/pecka na peleti/uredi za domakinstvo....SE SELI COVEKOT....ALOOOOO.
Sto e tolku tesko da se si ja priznaes greskata....a ne da manipuliras.
Zosto se ismejuvas na tugata maka ne mi e jasno.
Covekot prodava nesto zatoa sto ima finansijska maka.
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
209
Поени од реакции
200
Pogledni malce podobro, covekov prodava se sto ima, klima/pecka na peleti/uredi za domakinstvo....SE SELI COVEKOT....ALOOOOO.
Sto e tolku tesko da se si ja priznaes greskata....a ne da manipuliras.

kolku shto mozam da procitam samo klimata ja prodava, i pak kje ti kazam ne me zanima covekot dali se seli ili stavil gradsko parno ili mu dale gratis dr klima... samo edno te prasav odgovorimi dali ako ne e zadovolen od klimata kje pise na oglasot deka ne e zadovolen?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.483
Поени од реакции
2.773

kolku shto mozam da procitam samo klimata ja prodava, i pak kje ti kazam ne me zanima covekot dali se seli ili stavil gradsko parno ili mu dale gratis dr klima... samo edno te prasav odgovorimi dali ako ne e zadovolen od klimata kje pise na oglasot deka ne e zadovolen?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako sto dojde do covekot, taka pogledni sto se prodava i togas ke ti stane jasno.
Ti ako si naucen da prodavas i lazes koga prodavas, togas imas golem problem so sebe.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.585
Поени од реакции
7.375
Gree Амбер Модулација!!!
да се прекрстат и Јапанциве и Ејровент заедно :)
Грее со само 168W, ово ниџе нема :)
22зададена АутоФан внатре 23Ц надвор нешто над нулата .
Има уште некоја на лагер, побрзајте :)
1.jpg
 

Attachments

Член од
25 февруари 2018
Мислења
209
Поени од реакции
200
Kako sto dojde do covekot, taka pogledni sto se prodava i togas ke ti stane jasno.
Ti ako si naucen da prodavas i lazes koga prodavas, togas imas golem problem so sebe.
go cisti gjubreto od doma... shto
drugo
da prodava
i jas ne go barav covekot, mi izleze na fb, za razlika od tebe da baras po fb postovi i da siris nevistini


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Kuka,so izolacija,pvc prozori.Imam parno greenje,od ovaa grejna sezona.Problemot mi e za ne tolku ladnive meseci koga ke bide potoplo,da ne lozam parno_Okolu 40-45kvadrati e prostorot za koj prasuvam,odnosno kujna so trpezarija.[DOUBLEPOST=1548105722][/DOUBLEPOST]
Odgovorov do nekade e i za meneBudzetot e do kaj negde 35000-40000den.I uste edno prasanje kaj da gledam,preporaka na firmi,i slicno e dobredojdena.
@Simonkud веќе ти одговорил, ама пошто те прашав да не испадне те игнорирам.
Тундрата 18 е некако најдобар избор за таа квадратура и со таков буџет. Не се малку 45 м2, плус во куќа, така да ако ја најдеш слободно пазари. Мислам на клими.мк ја има или во Енергија.
Пошто грејната сезона е во втората половина, може и да исценкаш некаков попуст.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom