Бодибилдинг суплементи

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Период на интересни промоции во Херкулес :vozbud:
Да ве разбудам од зимскиот сон.

hiper super nova gjoroski dedo mraz.jpg
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
За сите оние кои премногу калорично прославуаа за празнициве и намераваат да продолжат до нивно конечно завршување :) пакет по ОК цена.
akcija.jpg
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
114
Поени од реакции
37
Почетник сум околу со боди билдинг и по две недели земав протеин Blade Whey 2270 со вкус на јагода, но имам нагон на гадење после пиењето.. Како да го преминам ова?
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Почетник сум околу со боди билдинг и по две недели земав протеин Blade Whey 2270 со вкус на јагода, но имам нагон на гадење после пиењето.. Како да го преминам ова?
не земај повеќе суплементи во животот.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.365
Почетник сум околу со боди билдинг и по две недели земав протеин Blade Whey 2270 со вкус на јагода, но имам нагон на гадење после пиењето.. Како да го преминам ова?
Pijajgo so mleko pred spienje. Odma posle trening nepijaj whey oti ke te zasiti. Ti se losi oti ima vonego stevia zasladuvac.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Pijajgo so mleko pred spienje. Odma posle trening nepijaj whey oti ke te zasiti. Ti se losi oti ima vonego stevia zasladuvac.
Оти во него има се освен протеин... Најчест проблем на ефтини протеини, штета што луѓето најпрво што прават е купуваат протеини, креатини, стимуланси а не инвестираат во знаење... Важно протеин да се има, да се пија и да се закачи на инстаграм кај што клати шејк, манга да се биди оти то чупината го сака знајш билдерите големи се а уште шејкови после тренинг пијаат :masa:.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Ајде ќе научат со тек на време дека ништо посебно нема да постигнат со суплементите, особено како што сите се залетуваат бап-буп во теретана 5 месеци и мисли Сталоне ќе стани.
Еден убав муабет му се испушти на Петар Челик, од 7:08 до 7:24 на видеово, а тие другите пак ефикасните се и нож со две острици, или ќе постигнете се, или ќе си го заебите здравјето.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.365
Оти во него има се освен протеин... Најчест проблем на ефтини протеини, штета што луѓето најпрво што прават е купуваат протеини, креатини, стимуланси а не инвестираат во знаење... Важно протеин да се има, да се пија и да се закачи на инстаграм кај што клати шејк, манга да се биди оти то чупината го сака знајш билдерите големи се а уште шејкови после тренинг пијаат :masa:.
Уште е кајнас тој муабет дека со веј се клават мускули и дека е хемија и сите почетници трчат по веј за брзо "градење на маса." И кога ке се увери дека нема резултат,евети разочарување :D
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.365
А јас прашав само најдобро намерно но...
blade ne e kvaliteten protein. Zemisi od trec nutrition go imas vo hardcoreshop stranicata mozes i da si naracas. Koga kupuvas whey gledaj da e 100% cist whey da nema mesavina na proteini od drugi izvori. Gledaj da e od firma kako trec, biotech, gaspari, muscle teck, optium nurrition, dymatize, my protein, scitec nutrition. Ovie firmi ti se pokvalitetni. Ti se losi od taja stevijata so ja klavat kako zasladuvac, premnogu mava na aroma. Probaj so mleko da go pies i ako imas pak nagoni za povrajkanje negopijaj. Isto imav maka od FA whey proteinot.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
@Кеплер , не се сложувам со твојот заклучок, ниту пак со тврдењето на Петар.
За било што да се примени, потребно е тоа да се направи на правилен начин. Никаков лек нема да те доведе до целта, доколку не се направи се на начин како што е потребно. Исто е и со додатоците во исхраната. Доколку се следат протоколи, резултати ќе има и ќе се поголеми од резултатие кај оние кои не користат додатоци во исхрана.
Истово е и во случајот на употреба (правилен назив е злоупотреба) на лекови.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
@Кеплер , не се сложувам со твојот заклучок, ниту пак со тврдењето на Петар.
За било што да се примени, потребно е тоа да се направи на правилен начин. Никаков лек нема да те доведе до целта, доколку не се направи се на начин како што е потребно. Исто е и со додатоците во исхраната. Доколку се следат протоколи, резултати ќе има и ќе се поголеми од резултатие кај оние кои не користат додатоци во исхрана.
Истово е и во случајот на употреба (правилен назив е злоупотреба) на лекови.
Овие што земаат од прв месец суплементи ако продолжат со вежбање, ретко остануваат после одреден период само на суплементи, да бидиме искрени суплементи нема да ги направат како нивните идоли што се на хормон за раст.
Правилно вежбање+правилна исхрана+одмор+ време се основните и најбитните фактори, ама се ова е доволно за да се достигне некој „природен изглед“ што максимум на секој му е генетски предодреден, 50ка рака на низок процент на масти не се постигнува со овие работи, а и сам знаеш по што летаат деците денес.
Инаку знам дека ти е во интерес да се трошат суплементите и ај со среќа годинава да продадеш повеќе од лани, али тоа што не се сложуваш со мене и не е толку страшно, повеќе ме интересира како би успеал ти да го побиеш Петар Челик во тврдењето, човекот е икона на овој спорт на просторите на СФРЈ и формата што ја вади на 70години е подобра од многу луѓе што се на 25 години и на хормонска терапија?
Дај некој натурален од тие што ги тренираш кој успеал само со вежбање и суплементи да се направи планина од мускули на низок процент на масти (под 10%).
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Прочитај повторно убаво што имам напишано, на што се должи моето не согласување, па после ќе дискутираме. Мене, воопшто немаш потреба да ми објаснуваш кој е Петар Челик. А ти дај ми пример каде јас сум кажал или промоворал дека со користење на додатоци во исхраната се станува Петар Челик или достигнува обем на рака 50 цм кој обем ни Челик не го достигнал во својата кариера, а како бројка во ББ воопшто не игра улога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom