невина невеста

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Идиот, педер, сељак, вол, имбецил, дебил, дибек. Тука и сега ти ги упатив овие навреди, сега што правиме? Тебе 100% не те сакаат женските од што си грд, гаден смрдеж па тука најде да збориш. Мајка ти прашај ја дали не се ебела пред да те напраи тебе, копиле смрдено.
Majka ti so sigurnost ne bila nevina, toa se gleda po tebe, koj znae kolku crnci ja ebele dodeka rodila vakov imbecil, i retardiran lik, koj se pravi jak na testatura.
По три месеци бан од форум, останатите, продолжете со он топик дискусија. Ако начекам уште едно вакво или слично неартикулисано мислење во темава, членот кој го напишал ќе биде баниран 6 месеци.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.117
Поени од реакции
16.098
Рука у огин ставам дека типот беше муслиман. Видовте како се тргна од дискусија кога му ја спомнав религијата?
Да, Албанец е, 99 посто е и Ал Каеда. У Дубаи негде работеше.
@interlove не замерај што те искодошив :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Тоа објаснува многу работи освен тоа што не бил невин и тој кога имал односи со сегашната сопруга. Типично стереотипно муслиманско однесување, реков стереотипно, да не ме цитира некој јас вака, јас онака.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Белиот невестински фустан симболизира чистота,невиност,безгрешност... Да современото време си го прави своето,ама доколку невиноста е смешна и незамислива нели е смешна и невестата и свадбата и бракот.
Се изебала решето се направила и влага у бел фустан у црква се колне дека ке биде со него до крај на животот,а тој јадниот сите девојки ке ги буљи у тангата на свабата и ке отидат вечер прва брачна нок.
Ретко има невини невести се разбира со исклучок...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па што тогаш во црквата венчаат трудни?
Некои цркви порано имаа забрането, ама за пари веќе не гледаат ништо.
Не венчале они трудни и за време на пост, ама пак може да венчаат ако платиш.

Да белата боја е симбол на совршенство, нов почеток, чистота и невиност. Белиот фустан почна да се носи од венчавката на кралицата Викторија и принцот Алберт, а пред тоа носеле секакви бои, највеќе црвена.
И од тоа дека ако е во бел фустан жената еднаш во животот треба да се почувствува како кралица и да изгледа богато и луксузно.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Стоив 5-6 нови часни сестри, пред игуменију и овај и вика, демек, тија кои са имале секс пред доваѓање у манастир, да идев у ќош, там има леѓен с'с свету воду, да га заплакнев место три пути и бог ќе ѓи опрости, после мош да почнев с'с монашки живот.
И туј една с'с молбу до началничку: сестро може ли ја прва?
Да заплакну уста, пред некоја да измие гузицу!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.808
Поени од реакции
21.267
Jas mislam deka prvo treba da se utvrdi kolkav broj na partneri vo edinica vreme se presudni za nekoja da bidi klasificirana kako postena ili orospivce. Onaka primer ako vo rok od 5 godini imala 5 razlicni seksualni partneri (pa makar 4 od niv bile vo vremenski period od edna nedela) da se racuna za postena a se nad toa orospivce. Ima i kvaka tuka. Sto ako 3 od tie cetvorica i pravele redenka vo edna vecer, so cetvrtiot se seksala po tri dena, posle pravela nekoe vreme pauza pa se slucil i pettiot. Dali redenkata ke se broi kako eden seksualen cin ili ke se racuna kako tri razlicni i dali voopsto treba da se zemi vo predvid samata redenka kako olesnitelna ili otezitelna okolnost pri broenjeto. Isto ako nemala redenka i imala samo tri seksualni partneri vo tie pet godini(onaka primer) no dva od niv i plakjale za uslugata, dali i toa treba da se zemi vo predvid. I tret moment sto ete vo momentot se setiv e dali na nekoj od seksualnite partneri mu bila samo svalerka(zenet, direktorot, sefot, postarot ili i samata bila vo megjuvreme vo seriozna vrska ili brak).
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.078
Поени од реакции
11.462
Многу добар твит:
Со респект спрема тебе колешке, ама твитов е многу глуп. Невиноста е еволуциски конструкт, со се химен со се сфе, независен од мислењето на мажите за сопственот полов орган.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.472
Поени од реакции
2.519
Со респект спрема тебе колешке, ама твитов е многу глуп. Невиноста е еволуциски конструкт, со се химен со се сфе, независен од мислењето на мажите за сопственот полов орган.
Мора да се внесе феминизмот во секоја дискусија.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.753
Поени од реакции
24.443
Со респект спрема тебе колешке, ама твитов е многу глуп. Невиноста е еволуциски конструкт, со се химен со се сфе, независен од мислењето на мажите за сопственот полов орган.
Мислам дека ликот не зборува за химен и дефлорација, туку за „невиност“ и „чистота“ кај девојките кои немале секс. Тој аспект е наметнат.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Мислам дека ликот не зборува за химен и дефлорација, туку за „невиност“ и „чистота“ кај девојките кои немале секс. Тој аспект е наметнат.
Точно, па и улогата на ловец и заштитник на семејството му е наметната на мажот! Мислиш он сам избрал да се бори со мамути и крвожедни соседи?
Знам дека тие еволуциски постулати, од денешен аспект изгледаат троа назадно. Но не толку забегано како истополови бракови и можностите педери да посвојуваат деца!
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.753
Поени од реакции
24.443
Точно, па и улогата на ловец и заштитник на семејството му е наметната на мажот! Мислиш он сам избрал да се бори со мамути и крвожедни соседи?
Знам дека тие еволуциски постулати, од денешен аспект изгледаат троа назадно. Но не толку забегано како истополови бракови и можностите педери да посвојуваат деца!
Вежбаш сарказам на мене? :)
Зошто мешаш нешто што е факт и дел од историјата на еволутивниот процес кај човекот со етикета за жената наметната од религиозни фанатици?
Истополовите бракови се тотално надвор од тема, но добро што ги спомна, да знам со кој правам муабет. :)
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
347
Поени од реакции
429
Точно, па и улогата на ловец и заштитник на семејството му е наметната на мажот! Мислиш он сам избрал да се бори со мамути и крвожедни соседи?
Знам дека тие еволуциски постулати, од денешен аспект изгледаат троа назадно. Но не толку забегано како истополови бракови и можностите педери да посвојуваат деца!
Не се бори повеќе со мамути и крвожедни соседи, а денес лесно може и да заработува помалку од жената. А за чистота, па и тој е преносител на полови болести.
Тоа за чистоата изгледа е останато само како метафора, може и мажот да и пренесе полова болест и за истото да и наметне вина на жената.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom