Најекономично греење и ладење

Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Така е фнучко! Га онадеа главнио град! :rolleyes:
А вистината е дека Скопје си беше загадено и пред 40-45 години, само беше помало и никој не мереше загаденост. А и да се откриеше дека е загадено, смееше ли некој да гукне?
По дело да ве прашам! Има ли некој искуство кога надворешната единица е монтирана во затворена просторија, во голема гаража на половина вкопана во земја? Има движење на воздух, не е сосема затворено.
Stom e malku otvoreno...Moze da ja stavis,podobro e za nadvoresnata,pomalku ke vlaga vo digrost

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.685
Поени од реакции
28.149
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Ти @Strelec да си земеш за дома и по гости да си ги носиш од тие галичките клими што имаат многу јак ''izduv''. се додека не се извади релевантен сертификат ''Eurovent'' за мене е се ова мачка во вреќа.И немој пак да пафташ со тие финските норвешките сајтови од типови како тебе што зимаат процент. сигурно е некој Југословен што му текнало кинеско да нуди за цена од Јапонец и замисли бољи да бил. :))))
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Ти @Strelec да си земеш за дома и по гости да си ги носиш од тие галичките клими што имаат многу јак ''izduv''. се додека не се извади релевантен сертификат ''Eurovent'' за мене е се ова мачка во вреќа.И немој пак да пафташ со тие финските норвешките сајтови од типови како тебе што зимаат процент. сигурно е некој Југословен што му текнало кинеско да нуди за цена од Јапонец и замисли бољи да бил. :))))
Izgleda go zaborail passwordot od drugive profili, ne pisuva od tie, i odma ima fina razmena na mislenja
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Дека е Vivax....сигурен 102.3%??? :LOL:
Веројатно до толку разбра дека те прашуваат кој модел на Vivax...едноставно да прочиташ и препишеш од налепницата која е на внатрешната (ако неможеш од надворешната единица)... интересно е да знаеме кој модел грее толку добро!? Иако и тоа е релативно... на колку е зададена температура и на колку ја грее дневната... ако е 23 и над тогаш секоја чест!
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.685
Поени од реакции
28.149
D

Deleted member 95595

Гостин
definitvno imas golemi zagubi...!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mozda, ama snoshti beshe mnogu ladno. Sigurno i na nekoj drug snoshti 900w mu lapala. Ama vo pravo si, spalnata mi e mizerna i e neshto shto ke moram da go sredam za naredna godina.

Se kachivme so tatko mi na tavan pred edna nedela, delot nad klimata e knauf i majstorite nemale kapka izolacija staveno. Ne znam kako, ke se iskichmam, ama jas toa ke go pravam. Mnogu e nepristapen delot, ke moram maska da kupam koga ke stavam tervol zoshto ke se ugusham vnatre. Ili kraj kraeva, imam dvajca komshii, spremni za pari da mi go napravat toa. Ke frlam edno 500che ama barem ke se spasam od neprijatnosta.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom