Најекономично греење и ладење

Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.606
Поени од реакции
7.412
Vlavot za mali pari sklepa “uradi sam” žican kontroler za FHto pobarajte nanazad..
Vlavot ne sklepa žican kontroler tuku go nastavi senzorot-žicata so kabel
Neka ti procita Nadvoresna T i podesi Weakly Tajmeri Vlavot so toa "istoto" koga nema nisto na zidot....ima zica u plasticna kutija i nisto poveke
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Vlavot ne sklepa žican kontroler tuku go nastavi senzorot-žicata so kabel
Neka ti procita Nadvoresna T i podesi Weakly Tajmeri Vlavot so toa "istoto" koga nema nisto na zidot....ima zica u plasticna kutija i nisto poveke
Da Da, malce preterav, go pre-narekov :) poantata e deka taka go oprai autofanot na FHto..

Inace za parite tvojov zican kontroler ima stvarno mnogu opcii i pokazuva dosta parametri.. Univerzalen e i za multi-splitovite i voda-vozduh toplotnite pumpi na gree so se prodavaat kaj nas ili razlicno sve?
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.606
Поени од реакции
7.412
Da Da, malce preterav, go pre-narekov :) poantata e deka taka go oprai autofanot na FHto..
AutoFanot na FH mora da raboti...ako ne raboti , ondak klimata e Defektna!!
klimata ne e gjaba tuku e 60.000den, zar za tie pari treba i maaani da ima?
Sto ti znaci toa go opravil AutoFanot? AutoFanot e Defekten pa treba da se oprava ?
DEFEKTO znaes sto znaci.....se vrakjas od skijannje i na +10vo soba zadavas +30 i nemrda od vtora brzina ili 384m3 na Fan, da prdnam ke izvadam 400m3, aloo Amber vo prva Fan ima 430m3.
Ete toa e Defekto druze.....sakas kupi edna pa proveri dali ne e taka...samo 60k ke te kosta.
I SCOPot i vazi za Defektni.
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
AutoFanot na FH mora da raboti...ako ne raboti , ondak klimata e Defektna!!
klimata ne e gjaba tuku e 60.000den, zar za tie pari treba i maaani da ima?
Sto ti znaci toa go opravil AutoFanot? AutoFanot e Defekten pa treba da se oprava ?
Me mrzi da baram nazad ama ako pamtam ubavo muabetot bese deka FHto koga ke o se pojaca zadadena T ili posle luftiranje koga ke padne T za nekolku stepeni dreme u ista brzina namesto da razduva ondonsno zashalta so brzinite nagore pa koga ke postigne da smali..? Toa sakav da kazam deka se resi so produzuvanje na zicata na senzorot.. na kraju kraeva ti polemizirase togas mozda i nesto ne sum zapamtil ubavo jbg..
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.606
Поени од реакции
7.412
Me mrzi da baram nazad ama ako pamtam ubavo muabetot bese deka FHto koga ke o se pojaca zadadena T ili posle luftiranje koga ke padne T za nekolku stepeni dreme u ista brzina namesto da razduva ondonsno zashalta so brzinite nagore pa koga ke postigne da smali..? Toa sakav da kazam deka se resi so produzuvanje na zicata na senzorot.. na kraju kraeva ti polemizirase togas mozda i nesto ne sum zapamtil ubavo jbg..
Ти дополнив погоре со пример.....доаѓаш од скијање после 10 дена негреење, внатре во станот е фрижидер со едвај 10C, сакаш брзо да затоплиш и ја ставаш FH на 30C ама од втора брзина појако недува ни во такви услови 20Ц рзлика ако е фанот на АутоФан...а мерена е на Еуровент со 792 кои факитчки никогаш сама не ги користи, тогаш како ке добиеш 5,1 SCOP ако едино не ја држиш постојано на Фан=4 од 792м3?
Лабараторија каже 5,1....а секој лузер ке добије максимум 2 ако незнае како да добие 5,1 и шалта брзини на фан
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
381
fh 35.jpg хаха Значи голема штета е за мене што не ви успева да ја обезвредните FH 35ve.Јас се надевав дека некој ќе се изнервира поради аутофанот или
поради нешто друго ќе сака да ја продаде,ама за жал нема таков.А добро ќе ми дојдеше уште една по пониска цена да најдев да купам.Барам и од
помалите FH 25ve ама нема ни стари ни нови за продажба.Ако некој знае кај ги има помалите нека каже.Како добро би ми дошла уште една ваква појма си немате:)
 
L

lleeoo

Гостин
Прегледај го приврзокот 201829 хаха Значи голема штета е за мене што не ви успева да ја обезвредните FH 35ve.Јас се надевав дека некој ќе се изнервира поради аутофанот или
поради нешто друго ќе сака да ја продаде,ама за жал нема таков.А добро ќе ми дојдеше уште една по пониска цена да најдев да купам.Барам и од
помалите FH 25ve ама нема ни стари ни нови за продажба.Ако некој знае кај ги има помалите нека каже.Како добро би ми дошла уште една ваква појма си немате:)
Brat nikoj ne ja obesvrednuva barem ne jas klimata e TOP. Kaj mene i kaj brat mi vo stanovite postignuva i so vtora brzina. A kamoli koga ke se razduva vo treta koja ne se ni slusa.
So.ogled.deka. gi zemavme so.10 posto popust ehehehe win win situacija koj so saka neka kaze ama odlicen izbor e steta sto gi nema veke.za maabetite deka e defektna ne bi rekol za mene e defektna ako duva ladno pred defrost ili taka nesto. Samo sakam da ja nadgradam zs da ne skapo ne skapo moj izbor
 
Последно уредено од модератор:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.606
Поени од реакции
7.412
Прегледај го приврзокот 201829 хаха Значи голема штета е за мене што не ви успева да ја обезвредните FH 35ve.Јас се надевав дека некој ќе се изнервира поради аутофанот или
поради нешто друго ќе сака да ја продаде,ама за жал нема таков.А добро ќе ми дојдеше уште една по пониска цена да најдев да купам.Барам и од
помалите FH 25ve ама нема ни стари ни нови за продажба.Ако некој знае кај ги има помалите нека каже.Како добро би ми дошла уште една ваква појма си немате:)
Има, јас ја продадов FH35VE токму заради АутоФанот !!
Жицава зошто си ја обесил со кутивчево? зашто не си имал пари да го купиш жичаниот контролер на Митсу па си ја земал жицава со пластично кутивче.
А да те прашам, зошто и си ја купил жицава, има некој Дефект па треба да се докупи и жицава ?

За во Митсу да го вградиш жичаниот треба и адаптеров од сликава да се докупи па све заедно доаѓа многу поскапо од твојот-нашиот буџет ? :)
Само немој да не јебеш дека за истите пари имаш контролер на зид....ти јадан имаш само жица a тоа не е контролер со дисплеј на зид како овој доле на сликава

Ај види на твојана жица колку е надворешна Т и испрограмирај и неделен тајмер со 8 сетинзи у денот( не со 4 мизерни).... ако можеш :D[DOUBLEPOST=1545524713][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 201829 хаха Значи голема штета е за мене што не ви успева да ја обезвредните FH 35ve.Јас се надевав дека некој ќе се изнервира поради аутофанот или
поради нешто друго ќе сака да ја продаде,ама за жал нема таков.А добро ќе ми дојдеше уште една по пониска цена да најдев да купам.Барам и од
помалите FH 25ve ама нема ни стари ни нови за продажба.Ако некој знае кај ги има помалите нека каже.Како добро би ми дошла уште една ваква појма си немате:)
Ти си во заблуда, обезвреднета е Одддамна,,,само не си бил присутен
 
Последно уредено:
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
FH што не ја бива не ја бива, него ај сеа жестоки факти од вистински кориснички искуства од комшиите за Амберот.


Ауч, најдобрите на светот со најлошо корисничко искуство


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Прегледај го приврзокот 201829 хаха Значи голема штета е за мене што не ви успева да ја обезвредните FH 35ve.Јас се надевав дека некој ќе се изнервира поради аутофанот или
поради нешто друго ќе сака да ја продаде,ама за жал нема таков.А добро ќе ми дојдеше уште една по пониска цена да најдев да купам.Барам и од
помалите FH 25ve ама нема ни стари ни нови за продажба.Ако некој знае кај ги има помалите нека каже.Како добро би ми дошла уште една ваква појма си немате:)
2019ta stigna, R32, inovacii ovo ono, 300 novi modela se izbacija mnogu modeli od niv veke ja sijat u performansi a ti vrza u krpce deka nekoj saka da ja obezvredni tvojata FH so taa vrvcata crna so barem od estetski pricini si trebal da ja kupis bela i da ja ukopas zid..
 
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
2019ta stigna, R32, inovacii ovo ono, 300 novi modela se izbacija mnogu modeli od niv veke ja sijat u performansi a ti vrza u krpce deka nekoj saka da ja obezvredni tvojata FH so taa vrvcata crna so barem od estetski pricini si trebal da ja kupis bela i da ja ukopas zid..
Посочи ми само 1 модел што ја шие?
Само 1?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.691
Поени од реакции
28.165
nemoj na 30 da ja mestis. Namesti ja na 24. I pishto ne se razbiras od klimi, vidi da ne slucajno na ladenje ja inas uklucheno. Slikni go dalinskoto i postiraj slika tuka da vidine kako e podesena.
20181223_012434.jpg [DOUBLEPOST=1545525137][/DOUBLEPOST] 20181223_012451.jpg
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.606
Поени од реакции
7.412
Посочи ми само 1 модел што ја шие?
Само 1?


Sent from my iPhone using Tapatalk
А бе докторе.....ај да неречам Хансол за 40к ја шие таа вашата од 60к.....ама ја вака ке играме.....за U-Crown би ја мењал ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom