Најекономично греење (затоплување)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Само Gree ги бива, а другите го лажат народот.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.432
Поени од реакции
2.718
Pocnaa i fudbalerive da razbiraat nesto poveke od kladilnici, sekoja cest.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.541
Поени од реакции
7.297
Само Gree ги бива, а другите го лажат народот.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Ако клима лаже ќумбе нелаже ете кај Климе имаш 2 за 1 :D
Со сертификат ке ти го намонтира чомбето :D
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Него слушам некој проблем имале со клима Carrier и со електроника деновиве, цркнала 2 или 3месеца откако истекла гаранцијата, 200евра наплатиле за нова, наплатиле си отишле, АМА искочило дека не била одакватна таа електроника и требало да се чека дополнително 3недели за соодветната што ке пасува...на оштетениот ем 200евра му земале, ем на панелки ке се грее у следниве 3 недели.....мизерија, 3 недели ееееј, од Aliexpress да го порачаа побрзо ке стигнеше :)
Ете ви го сертификатот за Квалитет :)
Ostaj ti Carrier tuku kazi sto mu bese na defekniot Hansol kojznae kade ste go montirale
Ne ste gi opravile vasite tezgarinja a zborite za dokazani brendovi kako Carrier.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.541
Поени од реакции
7.297
Ostaj ti Carrier tuku kazi sto mu bese na defekniot Hansol kojznae kade ste go montirale
Ne ste gi opravile vasite tezgarinja a zborite za dokazani brendovi kako Carrier.
Па ти не си у тек, ние цела клима заменивме за нова, не порачавме ко овие "сертифицираниве" 3 недели да ја чекаат по пошта :D
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.432
Поени од реакции
2.718
Eeeeeee, zini da ti kazam. Na sigurno e, raboti top, ne se sekiraj ...kaj mene e.
A za Carrier, Carierata mu zamina....bil nekogas brend , sega e samo spomen za brend.[DOUBLEPOST=1542402603][/DOUBLEPOST]Ako najde nekoj pacient da plati za ime, ne za kvalitet, uste e dobro...ama vremeto go jade veke....i informaciite sto se dostapni.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.432
Поени од реакции
2.718
Namesto da kazat sekoja cest za podrskata i reakcijata od Gree, oni uste mjaukaat. Plakajte vie lazni elekroniki po 200 evra, i cekajte nova od China za da platite uste 200 evra. Kakvi pacienti imaat, kako gi lazat....katastrofa.[DOUBLEPOST=1542403108][/DOUBLEPOST]Gi ".bat" ...tie vikat ura......a be pacienti osvestete se.[DOUBLEPOST=1542403212][/DOUBLEPOST]Dosta plakate za "brendovi" koi molat kineski kompanii da im napravat nekoja klima za mali pari, dosta izigravate gubitnici. Nikako da se opametime i da ja priznaeme vistinata.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.541
Поени од реакции
7.297
A kaj tebe na Vivaksot sto elektronika e japonska.od toshiba daisikai 8 da ne e.
На Vivax се Хрваткси електрониките via ChinaPostMail стигнати од истата фабрика кај што искачаат и Кариеристите само Ш квалитет...тек тие ко ке почнат да бараат делови на истечена гаранција, ке фалат поштари у државава да ги опслужи :D
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
A kaj tebe na Vivaksot sto elektronika e japonska.od toshiba daisikai 8 da ne e.
Mojot Vivax e proizveden vo fabrikata na Midea a Midea pravi mnogu po kvalitetni klimi od Gree a i elektronikata na Midea e mnogu po izdrzliva.
Vivax znae kade e kvalitetot zatoa se proizveduva vo Midea so Toshiba compresor a ne vo tezgere Gree.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.432
Поени од реакции
2.718
Eden DAIKIN otide vo GREE da gi moli za klima ured, pa kamoli Carrier/Toshiba/Mitsu/York. Dosta so demagogii, prestanete so gluposti. Neka si donesat uredi od maticnite drzavi i neka povelat na pazarov. Do togas ne lazete narod so fejk brendovi.[DOUBLEPOST=1542403954][/DOUBLEPOST]
Mojot Vivax e proizveden vo fabrikata na Midea a Midea pravi mnogu po kvalitetni klimi od Gree a i elektronikata na Midea e mnogu po izdrzliva.
Vivax znae kade e kvalitetot zatoa se proizveduva vo Midea so Toshiba compresor a ne vo tezgere Gree.
A be klime...klime ....ne ti doaga pamet. VIVAX otide katastrofalno dole vo prodazba odkoga otide vo Midea za poniska cena. Toa i vrapcinjata go znaat, zatoa zemaa strucnjaci kako tebe da gi falat.
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Mojot Vivax e proizveden vo fabrikata na Midea a Midea pravi mnogu po kvalitetni klimi od Gree a i elektronikata na Midea e mnogu po izdrzliva.
Vivax znae kade e kvalitetot zatoa se proizveduva vo Midea so Toshiba compresor a ne vo tezgere Gree.
Ako bese so Toshiba kompresor ke kostase 1000evra tvojot Vivaks
 
Член од
7 декември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
544
@Chicco69 zosto gi lazes eve mojot Hansol trosi 112w na 3C nadvoresna 23c zadadena so I feel :))) I toa mereno kaj mene doma,a ne kaj nekoj komsija rodnina ili prijatel na @Klima ured Se razbiraa tie ne koristat Gree tezgerinja, ne se budali kako mene i tebe da mrznat doma...
Ova se razbira e ironija za site onie koi ja uprooastija temata koi gi kritikuvaat gree ili obratno,te za site mrcatori koi ne doprinesuvaat so nisto...
Se vrativ na temata da doprinesam so nesto, a toa e potrosuvackata i greenjeto na spomenata klima...Za skoro 49dena ima potroseno 185.7kw...
Mislam dema greenjeto so vakvi uredi e ekonomski najisplatlivo,istovremeno e ekoloski, a toplinata koja e isporacuvaat ovie uredi e sosema dovolna za naseto podnebje...
Nemozam nikako da se soglasam so nekoj tuka @murto koj tvrdi deka vizduhot ne se zagaduva so greenjeto na drva...Mozebi e do vozilata, samo sto vo mojata okolina mnogu retko vrvat avtomobili tesna i sporedna e ulickata, a sepak vrata od balkon nemozes da otvoris,vidi pak vo leto nema ni mirizba ni zagaduvanje...Do drvata,jaglenot i ostanato gubre sto se stava a ne treba(komsijata parketo star si go izvadi pa si go koristese za greenje) pa toa pilevina(talas po bitolski) pa briketi so namesto drva a tie kizne so smesa imaat vnatre so lepaci...
Zatoa temata ja gledam kako korisna za site onie sto sakaat da preminaat na vakov tip na greenje..Nekoj vistina tuka pridinesuva,ama vo 90% muabetot e nasocen na kavgi i dokazuvanje sto e podobro gree ili ostanato...Daj be pomognete mu na lugeto da odlucat samite sto da odberat vo zavisnost od nivnite toplinski potrebi te zagubi,vaka se odi vo nepovrat beter od Makedonskiot Parlament e temata...Daj be Klime kupi si merac i stavi na tvojot Vivaks,pa taka doprinesi, otece so tvoite preporaki i soveti, gi otepa site tuka koi te poznavaat,a tesko na novajliite koi ke te poslusaat za sovet...
Predlog da donirame pari i da kupime merac za Klime @Klima ured
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom