Добитници на лотарија за САД

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Пробај со друг прелистувач може ќе успееш. Јас со хром пред 7-8 дена немав проблем, на прво помина регистрацијата.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Дали во полето за образование може да се штиклира primary school,бидеќи подолу пишува minimum high degree?
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Дали уште важи аплицирањето, и до кога само треба дасе потполни апликацијата? или има уште некои работи позз
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Дали во полето за образование може да се штиклира primary school,бидеќи подолу пишува minimum high degree?
Може, ама џабе... Средно школо е минимум образование.
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
Дали ќе продолжи ова лотаријава за Зелена Карта пошто овој Трамп зборуваше нешто околу укинување на истата...? Или беше само предлог...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.893
Дали ќе продолжи ова лотаријава за Зелена Карта пошто овој Трамп зборуваше нешто околу укинување на истата...? Или беше само предлог...
Да ја укине целосно неможе, не е само во негова надлежност истата, а со моменталната атмосфера помеѓу републиканците и демократите мислам дека нема теоретска шанса да се укине. Е сеа незнам дали може да ја намали бројчаноста на зелените карти, пример ако во Македонија добивале 400 луѓе, сега да добиваат 250.
 
Член од
17 ноември 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Кој датум е за одбирани кои што аплицираат на лотарија за виза? И на која страница да проверам ? Благодарам однапред.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
https://dvlottery.state.gov/

Кој датум е за одбирани кои што аплицираат на лотарија за виза? И на која страница да проверам ? Благодарам однапред.

2020 Entrant Status Check DV-2020 Entrants may enter their confirmation information through the link below starting at noon (EDT) on May 7, 2019
 
Член од
9 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
16
Добив изветување вчера на email дека ме извлекле за зелена карта и дека треба да платам 330$ на некоја сметка на име такси и да чекам после тоа во рок од 6 месеци за интервју.дали е лажна пошта и каде и како да проверам дали навистина сум избран

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
Добив изветување вчера на email дека ме извлекле за зелена карта и дека треба да платам 330$ на некоја сметка на име такси и да чекам после тоа во рок од 6 месеци за интервју.дали е лажна пошта и каде и како да проверам дали навистина сум избран

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
мое мислење е да не плаќаш, а дали сте избрани си проверувате на официјалната страна каде што и си аплицираше.[DOUBLEPOST=1556800007][/DOUBLEPOST]
Којзнае. И еден другар беше извлечен пред 2 години, па не го ни повикаа на интервју и се пропадна.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
имал голем број и бил како резервен добитник, во случај да не се пријавеле доволно ќе го повикале ама толку му била среќата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom