Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Фк Беласциа - ФК Вардар (01.09.2018
кај сите ама буквално кај сите навивачки групи во македонија е иста ситуцијата имаш едно 20 воџи и си грицкат семки и сончоглед КАЈ НАС ВО МАКЕДОНИЈА ЛУЃЕТО ЗАБОРАЈА ШО ЗНАЧИ ЗБОРОТ ВОЏА за тоа никогаш нема да просперираме како навивачки групи еве само еден пример шо значи зборот воџа
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.983
Поени од реакции
17.842
кај сите ама буквално кај сите навивачки групи во македонија е иста ситуцијата имаш едно 20 воџи и си грицкат семки и сончоглед КАЈ НАС ВО МАКЕДОНИЈА ЛУЃЕТО ЗАБОРАЈА ШО ЗНАЧИ ЗБОРОТ ВОЏА за тоа никогаш нема да просперираме како навивачки групи еве само еден пример шо значи зборот воџа
Шо ти е муабеот?
Па секоја подгрупа мора да има воџа
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Мислам дека не треба никој да ме анимира како би пеел за клубот. Од моментот кога излегувам за на стадио знам зашто идам таму. Да го одерам грлото и да пукнат гласните жици. Плус сум фан на тоа песната да тргнува од коп. Сигурно 10 глави мислат подобро од една,која впрочем е свртена со грб кон теренот и не баш во секој момент може да ја долови вистинската песна за тој период. Англиски стил без воџа најјака работа
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
704
Поени од реакции
1.587
FB_IMG_1540144355692.jpg FB_IMG_1540144402040.jpg
Интересен викенд во Охрид. Дерби Рибари-Паткари после 6 години во Охрид. Еуфорија преголема пред дерби спој на млада и постарата екипа , цела недела само за дербито се зборуваше низ Охрид. Два дена пред дерби на тренинг отидовме ненајавени некој 80-100 души. Во сала неколку бакли и песна па продолживме после на караван , па караванот заврши на градско пристаниште.
Сабота. (Големиот ден)
Собирот беше 2 сати пред утакмица па дел отидовме на фудбал Охрид-Караорман. Лабаво на фудбал пиво и дружба 1-2 песни испеавме и после фудбал одиме на собир. На собир полека се збираме и се припремаме за дерби. Пола сат пред утакмица тргнува кортео и се прави бакљада по пат. Во сала се местиме пола сат порано и сами сме изненадени од бројката целиот лев блок го полниме а еден дел уште не дојдени. Конечно почнува утакмицата се навива цело време навивање солидно бројка од прилика 300-350 незнам точно. Се вадат неколку пароли све останато ок беше. Салата исполнета до последно луѓе чекаа надвор до полувреме за да влезат во сала.
Сеа за гостите малце.
Стружани дојдоја солидна бројка, и тие имаја неколку пароли, струшка публика исто доста , е сега навивачи според мене 100 души максимум беа друго со нив обични гледачи. FB_IMG_1540142771456.jpg
Деновиве ке има официјално видео од навивањето а повеќе слики ке бидат објавени на официјалниот профил на групата. Се на се едно прекрасно дерби.[DOUBLEPOST=1540164461][/DOUBLEPOST] FB_IMG_1540156415694.jpg FB_IMG_1540164190507.jpg
Едит:
Извадени пароли и од Рибари и од Паткари за малата Сара која се бори со тешка болест и се потребни 200.000 евра. Двете групи на момент скандираја издржи Сара.
 
Последно уредено:

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
704
Поени од реакции
1.587
Видео материјал од навивањето на тренинг на 18.10.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.457
Поени од реакции
68.736
Мене ми е многу чудно што имаше толкава еуфорија за ракометниот дуел, а во ист ден играа Охрид-Караорман, без никакво најавено присуство од двете групи.
Сфаќам, ракометарите се прва лига, фудбалерите се трета, но сепак...
Притоа, ФК Охрид со сигурност ќе биде второлигаш од наредна сезона. Дали Рибари размислуваат за враќање на фудбалските натпревари?
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
704
Поени од реакции
1.587
Мене ми е многу чудно што имаше толкава еуфорија за ракометниот дуел, а во ист ден играа Охрид-Караорман, без никакво најавено присуство од двете групи.
Сфаќам, ракометарите се прва лига, фудбалерите се трета, но сепак...
Притоа, ФК Охрид со сигурност ќе биде второлигаш од наредна сезона. Дали Рибари размислуваат за враќање на фудбалските натпревари?
Групата не оди на фудбал веќе 6-7 години. Тешко е да се постигне и фудбал и ракомет константно присутство. Од ко згасна фк.Охрид групата си продолжи да го бодри рк. Сега е нов формиран клуб Охрид Лихнидос и според мене подобро е да се продолжи на ракомет дома-гости навивање исто како и изминативе години него ли од нигде никаде да почниме на фудбал.
Од 2011 групата оди на ракомет и се надевам така ке продолжи. Здравје боже во иднина незнам како ке е за сега остануваме со Рк.Охрид.
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Ме интересира далиЧкембари навиваат во 2.лига? Сем Гостивар дома се имате појавено дома-гости?

Sent from my Iphone 7
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.457
Поени од реакции
68.736
Ме интересира далиЧкембари навиваат во 2.лига? Сем Гостивар дома се имате појавено дома-гости?

Sent from my Iphone 7
Навиваат пред кооперација :D

Ама зато шо уште се закон, некни му го изваија куро на комитите, му пееа вчера вардар денес миравци, на кортео пред Македонија-Турција :pos::pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom