Работа на брод

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.087
Поени од реакции
8.136
Бар јутилити позиција иначе завчера беше интервјуто во мериот т.е не е баш класично интервју туку разговор те прашува основни прашања кој си што си кај работиш , кога би можел да почнеш со работа во нивната компанија , дали имаш проблем да работиш по 10-11 часа на ден дали знаеш што се бара од твојата позиција ... во глобала е тоа . И изненаден сум што одма ми дадоја датум така да на 16.12 се качувам на брод од Сиднеј . Сега за тоа време морам да извадам прво америчка виза па после австралиска па медицински прегледи и стцв сертификати . Иначе Викинг ги рефундира 100% парите дадени за виза и медицински прегледи без разлика дали си вадел една или повеќе визи.
Што плата ти кажаа или не?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
вреди за 800 да се иде? на толку саати работење и овде 800 ќе се зема...
brat mene mi e ruta niz cel svet t.e pocnuvam od sidnej a za da otidam nekogas vo sidnej ili amerika japonija mi trebaat 2k evra a vaka go imas besplatno ..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
800 евра е почетна плата.
Ако работи посветено еден ден ќе стигне Бевериџ Менаџер, а тој има многу повеќе од 800 долари плата ;)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.087
Поени од реакции
8.136
@acereal зошто не отиде дирекно за Bar Waiter далеку поголема плата ке имаше.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
@acereal зошто не отиде дирекно за Bar Waiter далеку поголема плата ке имаше.
ova bese posigurna varijanta za da bidam primen , a od toa sto slusnav za viking ako oni te vidat deka te biduva moze brza promocija da dobies.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 септември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali ima nekoj iskustvo so kompanijata marella? Dokolku ima bi sakal nekoja informacija dali kompanijata e dobra za rabota i slichno
 
Член од
23 октомври 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој има искуство од работа на речен број и имал помалку од 21 година?
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Почетната околу 800 ..
767 фиксна...али добра работа е шо имаш типс од келнерите и шанкерите така да ќе ти се соберат 1000...јас почнав исто со таа позиција.Со среќа !!
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
767 фиксна...али добра работа е шо имаш типс од келнерите и шанкерите така да ќе ти се соберат 1000...јас почнав исто со таа позиција.Со среќа !!
Ти благодарам . Плус ми се погоди бродот .. на орион сум .. т.е на другиот крај на светот што би рекле ние Австралија , Нов Зелан , Кина , Јапонија , Индонезија од тоа што видов каде се движи орион .
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
462
Поени од реакции
492
Селебрити и Коста се закачија малку, доги стајл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom