Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Сакам да си земам нов телефон.
Се мислам измеѓу Samsung S8 i Huawei p20.
Нека пише некој од искуство кој е подобар
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
np
ne se razbiram mn mn vo telefoni s8 go sakav zosto po zenski mi e na izgled od p20kata....
cenata mu e skoro ista zatoa kazete koj e podobar :)
Vaka.....malku poopsirno ke ti objasnam..da ne bide navivački tuku malku so "fakti"
Jas imam Samsung J5 2017...so 2/16 memorija i sum zadovolen za tie pari( najniska klasa na Samaung).
Moj drugar zede Huawei P smart so 4 Gb Ram i 64 interna memorija. Mu pomognav okolu setiranje i instaliranje na aplikacii...i toa sto licno se uveriv i pokraj tolku RAM memorija.....telefonot bese pospor i toa vidlivo od mojot .
Gi sporedivme kamerite so ylikanje od ista pozicija...i Samsungot ima kade kade podobra slika

E sega nad j klasata e A...posle e C i najgore S klasata. Ne ttreba poveće muabet.
Zemaj osumkata ako imaš pari, i to garantiram deka nikogas nema da zažališ
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Дечки што би ми препорачале да си земам од мобилариве како Мобеликс/Ледиком до 250е? Јас лично преферирам да е Самсунг, е сега дали ј5,ј7 2017,ј8, а5,а6,а6+...?
Дечки буџетот се качи на 300е,давајте нови предлози :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Дечки буџетот се качи на 300е,давајте нови предлози :D
Henri Ford koga go prašale koja boja najmnogu mu odgovara na Ford T( prviot seriski avtomobil vo svetot)....rekol: bilo koja boja pod uslov da e crna:eek:

Taka i ovde....bilo koj telefon pod uslov da e Samsung:angel:
Odi vo Mobiflix ili slični...ke najdis telefon za najmalku 100 evra poevtino od oficijalnite distributeri

Poslusajme....pojdi kaj niv i nema da zažališ. Za tie pari ke kupiš super telefon
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Vaka.....malku poopsirno ke ti objasnam..da ne bide navivački tuku malku so "fakti"
Jas imam Samsung J5 2017...so 2/16 memorija i sum zadovolen za tie pari( najniska klasa na Samaung).
Moj drugar zede Huawei P smart so 4 Gb Ram i 64 interna memorija. Mu pomognav okolu setiranje i instaliranje na aplikacii...i toa sto licno se uveriv i pokraj tolku RAM memorija.....telefonot bese pospor i toa vidlivo od mojot .
Gi sporedivme kamerite so ylikanje od ista pozicija...i Samsungot ima kade kade podobra slika

E sega nad j klasata e A...posle e C i najgore S klasata. Ne ttreba poveće muabet.
Zemaj osumkata ako imaš pari, i to garantiram deka nikogas nema da zažališ

a iphone 7 plus?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Изборот треба да ти се сведе помеѓу Самсунгот и iPhone (за женско би ти препорачал без плус)

@gjoko-mkd друже дај бе намали со форсирање на Самсунг одбивен си веќе. Висока средна класа и премиум класата им се добри да дури и подобри од другите производители ама не се совршени како што ги правиш. И намали со тоа волку рам толку рам, јаболково мое има 2гб рам спремен си да го ставиш твојот Самсунг на тест да се соочиш со поразителниот резултат или ќе продолжиш со “фактите” на другар го чепкал кочеше и слично?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Изборот треба да ти се сведе помеѓу Самсунгот и iPhone (за женско би ти препорачал без плус)

@gjoko-mkd друже дај бе намали со форсирање на Самсунг одбивен си веќе. Висока средна класа и премиум класата им се добри да дури и подобри од другите производители ама не се совршени како што ги правиш. И намали со тоа волку рам толку рам, јаболково мое има 2гб рам спремен си да го ставиш твојот Самсунг на тест да се соочиш со поразителниот резултат или ќе продолжиш со “фактите” на другар го чепкал кочеше и слично?
Ama da gi sporedime 200-300 evra so tvoite nad 700.......važi?
Eve ako sakaš ke gi prepostiram slikite od mojot "beden" 200 evra telefon so tie od Ajfon 7 od moj drugar koj go plati skoro kolku dobra gradska kola....
I toj se " potkasa" koga gi sporedivme slikite( pratena po mail...pa daunlodirana)
Znam deka e teško nekoj so 200 evra .....
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Ama da gi sporedime 200-300 evra so tvoite nad 700.......važi?
Eve ako sakaš ke gi prepostiram slikite od mojot "beden" 200 evra telefon so tie od Ajfon 7 od moj drugar koj go plati skoro kolku dobra gradska kola....
I toj se " potkasa" koga gi sporedivme slikite( pratena po mail...pa daunlodirana)
Znam deka e teško nekoj so 200 evra .....
Не лупетај кога незнаеш што збориш, прво мојот телефон кошта бедни 300 евра, да убаво прочита има и ефтино iPhone ако не си зависен да го имаш најдоброто како што ти си купил ефтин Самсунг јас сум среќен со ефтин iPhone. И да на ново го купив телефонот не половен. И што ќе споредиме на сликите еве кажи ми да знам што е тоа што го прави телефонот телефон. Сликите па сликите имам едвај 140 слики за повеќе од една година користење
Убаво пишав во еден пост порано каде објаснив за висока класа на телефони, Самсунг се мн по иновативни од Apple и имаат посовремени телефони, за разлика од нив Apple има подобар софтвер и тоа е разликата. Кога купуваш скап телефон бираш најчесто меѓу тие две немаш промашај. Ама никаде не земав да се расфрлам како тебе со ФАКТИ од пријател. Ти не даваш совет него убедуваш и не признаваш ништо друго. Да те плаќаат нема да ги фалиш толку.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Kako sakaš....sum gi probal site telefoni osven Ajfon.......mobilen imam 19 godini, pa....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom