Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
11 август 2013
Мислења
18
Поени од реакции
15
Теретана во Скопје што отвара во 7 часот наутро ?
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.321
Поени од реакции
3.171
Dali nekoj odi vo park fitness (kineski zid)?
Me interesira kako e so guzva, oprema i kolku e mesecno. Na sajtot nemaat nikakvi informacii
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Dali nekoj odi vo park fitness (kineski zid)?
Me interesira kako e so guzva, oprema i kolku e mesecno. Na sajtot nemaat nikakvi informacii
3700 месечно, 2000 од 7-17ч. ( @petrovski.bagi Ова ти е опција )
Гужва нема премногу,зависи од терминот. У принцип 10 до 19 е празно, 7-10 и 19-23 е пополно.

Од опрема се е Technogym, што мене ако ме прашаш е една од поглупите инвестиции, односно пошминкерски решенија, ама вршат работа за било каков тренинг.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Цениве :pos: не знам дали пишав на форумов, братучетка ми беше во Америка преклани, во Чикаго поточно на тримесечен престој од работа и во теретаната кај што одеше, плаќаше 16 - 17 долари месечно и во цената ти влага секое одење гратис пешкир + маица. Колку денови во неделата сакаш по колку сакаш. Каков препич сме, чудо едно, абе одма да се врати инвестицијата, да не се сосаат деновите.
 
Последно уредено:
Член од
27 август 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Живеам во центар кај Олимписки, предлог теретана во близина до крај 1000че немора да е којзнае што..
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Сериозно што им е со цените на теретаниве? Гледам нова во Промедика карши Рамстор, 3000 ден за 2 пати неелно, 4000 за 3 пати...па некој попуст од 4000 на 3700.
Или најголемата глупост на светот - определување цени за претпладне и попладне. Демек после 17ч справите стануваат златни и се поскапи за да вежбаш.
Од една страна сите се фурате на здрав живот, да се мотивираат луѓето да вежбаат, од друга страна ми наплаќаш 50 евра месечно а ете погоре пишале пример за во САД со 15 долари месечно.
Нешто дефитивино не штима, таму 15 долари, кај нас најефтина, нормално просечно средена теретана е 20 евра.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Сега е во тренд да одиш во теретана, секој шо стигна влезе внатре.


Исто како што некогаш беше тренд да бидеш диџеј, па фотограф, ќе помине и ова, трендовци ќе се префрлат на некст биг тинг и ќе паднат цените на теретаните како круши.

Иначе ја да живеев во Скопје во теретана не ќе влезев, кај сум циција па да ми бара 3к за месец, на сред февруари ќе се тегнев на кеј шо ги имате шипкине.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Сериозно што им е со цените на теретаниве? Гледам нова во Промедика карши Рамстор, 3000 ден за 2 пати неелно, 4000 за 3 пати...па некој попуст од 4000 на 3700.
Или најголемата глупост на светот - определување цени за претпладне и попладне. Демек после 17ч справите стануваат златни и се поскапи за да вежбаш.
Од една страна сите се фурате на здрав живот, да се мотивираат луѓето да вежбаат, од друга страна ми наплаќаш 50 евра месечно а ете погоре пишале пример за во САД со 15 долари месечно.
Нешто дефитивино не штима, таму 15 долари, кај нас најефтина, нормално просечно средена теретана е 20 евра.
Дали ќе помине како што пишал Макарон не знам, али дефинитивно теретаните се полни со луѓе, а во Скопје реално има и многу народ со одлични примања на месечно ниво и плаќаат вакви ненормални цени. Голем дел и од тие што немаат пари ги даваат и последните само да се сликнат по фенси теретаниве.
Што е потрагично, им плаќаат по 3-4к и никој не им дава ни основен совет како да вежбаат, гледам има ликови што да ги сними човек ќе бидат најфаил компилација од теретана што некогаш излегла на интернет, а за вработените во теретаните да не правиме муабет, секоја будала што повежбала по неколку месеци и облекла тренерки и патики стана тренер и фитнес инструктор, слична е и приказната на овие што продаваат по продавниците за суплементи, на прсти се бројат и таму ликови што имаат какво такво знаење.
Кога влегов прв пат во теретана во 8мо одделение пред околу 12 години во Прилеп плаќавме по 300 денари месечно, а теретаната имаше повеќе справи од еден куп теретани во Скопје што се нудат по 1200-1500 денари и плус газдата ни имаше давано совети за исхрана и вежбање бесплатно. Не ги знам цените али мислам дека и во моментов најскапата во Прилеп е околу 1000ка и тоа во строг центар на градот и со речиси нови справи купени пред 3-4 години кога ја отворија.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Имам другар во Нов Зеланд (Окланд) и еден другар во Дортмунд (Германија), едниов плаќа 30тина новозеландски долари а другиов дваесетина евра за во теретана, за одење секој ден со сауна, базен, гратис кафе и суплемент по избор. Дури оној во Нов Зеланд за парите земал голден мембршип од ланец теретани кои ги има во Австралија, Јапан, Кина (цел тој дел од сфетот) и ако пример отиде во друга држава, со неговата картичка може и таму да вежба.

Кај нас, ужас, во Нагоми две траки за трчање, едната не работи а другата на сред трчање откажува и ти се рестартира за пола саат. Уште стојат налепници истите да не се користат повеќе од 20 мин, седи бе, СЕДИ БЕЕЕЕЕЕЕ.
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Имам другар во Нов Зеланд (Окланд) и еден другар во Дортмунд (Германија), едниов плаќа 30тина новозеландски долари а другиов дваесетина евра за во теретана, за одење секој ден со сауна, базен, гратис кафе и суплемент по избор. Дури оној во Нов Зеланд за парите земал голден мембршип од ланец теретани кои ги има во Австралија, Јапан, Кина (цел тој дел од сфетот) и ако пример отиде во друга држава, со неговата картичка може и таму да вежба.

Кај нас, ужас, во Нагоми две траки за трчање, едната не работи а другата на сред трчање откажува и ти се рестартира за пола саат. Уште стојат налепници истите да не се користат повеќе од 20 мин, седи бе, СЕДИ БЕЕЕЕЕЕЕ.
Jas ne znam zasto ne zemete da otvorite site po edna teretana ako tolku mn e profitabilno ili pointersno e da dremete po forumive i da kazuvate prikazni za mali deca.
Prvo vo Germanija teretanite se mozebi i po 20e ama potpisuvas godisen dogovor i vezbal ili ne ke ti gi zemat parite. Vtoro so toa kafe peskir i sl. za 20e malo sutra. Nekoj nesto ke vi kaze i odma da se veruvalo.. makedonce klasika.
Treto jas vezbam vo teretana na partizanska 250-300m2 deckoto go znam plaka kirija okulu 1400e. Sakate za 20e da vezbate? Ke se vratam na prvoto pogore..otvorete teretana zbogatete se dosta dremete po forumive ako mislite deka skapo se plaka kaj nas i lesno se zarabotuva. Za davackite prema "drzavata" da ne zborime ic.
Ubav den na site.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Jas ne znam zasto ne zemete da otvorite site po edna teretana ako tolku mn e profitabilno ili pointersno e da dremete po forumive i da kazuvate prikazni za mali deca.
Prvo vo Germanija teretanite se mozebi i po 20e ama potpisuvas godisen dogovor i vezbal ili ne ke ti gi zemat parite. Vtoro so toa kafe peskir i sl. za 20e malo sutra. Nekoj nesto ke vi kaze i odma da se veruvalo.. makedonce klasika.
Treto jas vezbam vo teretana na partizanska 250-300m2 deckoto go znam plaka kirija okulu 1400e. Sakate za 20e da vezbate? Ke se vratam na prvoto pogore..otvorete teretana zbogatete se dosta dremete po forumive ako mislite deka skapo se plaka kaj nas i lesno se zarabotuva. Za davackite prema "drzavata" da ne zborime ic.
Ubav den na site.
Супер, среќно вежбање и многу успеси.
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo, od oktomvri ke studiram vo skopje na masinski i ke sedam do voena bolnica, pa moeto prasanje e kade ima teretani vo blizina sto ne se premnogu skapi? Dosega vo veles plakjav po 600 denari mesecno za neograniceno odenje. Znam deka ne e tolku evtino vo skopje, no nekade 1000-1500 bi bil mojot budzet
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Jas ne znam zasto ne zemete da otvorite site po edna teretana ako tolku mn e profitabilno ili pointersno e da dremete po forumive i da kazuvate prikazni za mali deca.
Prvo vo Germanija teretanite se mozebi i po 20e ama potpisuvas godisen dogovor i vezbal ili ne ke ti gi zemat parite. Vtoro so toa kafe peskir i sl. za 20e malo sutra. Nekoj nesto ke vi kaze i odma da se veruvalo.. makedonce klasika.
Treto jas vezbam vo teretana na partizanska 250-300m2 deckoto go znam plaka kirija okulu 1400e. Sakate za 20e da vezbate? Ke se vratam na prvoto pogore..otvorete teretana zbogatete se dosta dremete po forumive ako mislite deka skapo se plaka kaj nas i lesno se zarabotuva. Za davackite prema "drzavata" da ne zborime ic.
Ubav den na site.
Ало Африка! 3700 ден за КросФит со просечна плата од 15 000? 2000 ден за до 17ч, 2500 за после 17ч? Има логика?
Во Битола, теретана на 3 спрата фул накрцана со топ атмносфера и справи 800 ден лани сега е 1000. Како на тој му се исплати со 5000м2 простор за 1000 ден а на нашиве скопски нафурани лингури да фураат цени по 50 евра?
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Ало Африка! 3700 ден за КросФит со просечна плата од 15 000? 2000 ден за до 17ч, 2500 за после 17ч? Има логика?
Во Битола, теретана на 3 спрата фул накрцана со топ атмносфера и справи 800 ден лани сега е 1000. Како на тој му се исплати со 5000м2 простор за 1000 ден а на нашиве скопски нафурани лингури да фураат цени по 50 евра?
Pa otvori be TOA mi bese muabetot. Za da ne zimas 15000plata otvori mu na toj krosfit za 1000ce i "zbogati se" :) Afrika!
Sporeduvas kirija vo Bt i Sk? Afrikaaa aloo[DOUBLEPOST=1536700877][/DOUBLEPOST]
Zdravo, od oktomvri ke studiram vo skopje na masinski i ke sedam do voena bolnica, pa moeto prasanje e kade ima teretani vo blizina sto ne se premnogu skapi? Dosega vo veles plakjav po 600 denari mesecno za neograniceno odenje. Znam deka ne e tolku evtino vo skopje, no nekade 1000-1500 bi bil mojot budzet
Boris Trajkovski ke ti bide najblisku, mislam deka ne bese poveke od 1500d
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom