Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
10 септември 2016
Мислења
9.006
Поени од реакции
17.934
Бојкотира,на 27 Април прв во собрание пробува да го удри Заев со стативи за малку ќе заглавеше во Идризово.

Пишува спортска со пенкало кое го земал од штанд за "Европска Македонија"
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

Денеска дознав дека Cigarettes After Sex имале настап во Скопје. :(:(:(:place::place::place:

Не е чудо во следниве неколку дена да ме фати депресија и да скокнам од прозор.

П.С Да сподели некој апликација што би ме известувала за live концерти во моја близина?
П.С2 Апстинирање од социјални мрежи имало и лоша страна :pos::place:
 
Последно уредено:

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611

Se chuvstvuvam ko onie kamenjana vo Anglija, stounhendz ili kako i da se vikaa...
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.748
Поени од реакции
24.423
Имам едно прашање од областа на медицината, а воедно и да изразам незадоволство некаде...
Си купив лак, преубав, се налакирав после не знам колку време(на работа е забрането)... Излегов и со цел мерак си ги гледав ноктите. Се враќам дома и гледам маќеата се лакирала. Рече ти го позајмив лакот. Нема проблем - реков. И ми ја прави: знаеш зошто ми требаше? Имам габична инфекција на ноктите на нозете, па ми требаше нешто да ставам.

:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Не знам дали намерно го направи, или стварно нема осет женава.

Гуглав, ама да прашам и тука, нека ми одговори некој по порака ако знае... Можно е да закачам инфекција од неа? Ќе го фрлам златен лак сега. :(
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297

Кеј,
пак со песна ти пишувам. Неделава е клучна за цела моја кариера, а јас се заебавам и мислам на работи на кои одамна требаше да прекинам да мислам.
Мразам кога ја немам инспирацијата и желбата за работа кога најмногу ми треба. Мислам дека веќе ги гледам обврските како ми играат оро на глава.... и не е весело да се разбереме!
Ми иди цела кутија цигари да ги истргам. Порано ми помагаше тоа во работа.. ама па не е фер сега да запалам кога еве веќе месец ги откажав.
Сакам само да заврши оваа проклета недела.. и да се вратам во нормала. Да почнам малку и на живеење да се посветувам. Не дека немам јас испади и обиди за живуркање.. ама се викендашки и тинејџерски, а веќе сум стара за тоа.
Фак.
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Кајганче...Ле , ле колку години не сум видел фенер од лубеница.
Пред земјотресот,таткоми ќе ми ја ишара кората од лубеница со разни шари,откако претходно ќе ја изпразни средината која ја јадевме.Потоа на така целосната кора од лубеница,како топка на долниот крај внатре ќе и стави една свеќа.Потоа ќе и врзе некако една врвка на горниот крај со должина за носење према мојата висина. Потоа кога ќе се стемни ќе ја запали свеќата и ќе ми ја даде мене лубеницата а тоа јас едвај го чекам.Потоа јас излегувам од дома и ја мафтам полека лубеницата како фенер на железничарине-скретничари кога доаѓа возот.Потоа така шетам-одам по Савска улица од црќвичето дури до амбулантата-фурната на Водњанска и за цело време ја осветлувам улицата со разни шари како сега што се прави по дискана и клубовите со она лајт-шоу ли се вика,е баш така беше и ова.Понекогаш шарите достигнуваа и до темните ѕидови од блиските куќи.Мојата лубеница беше со најубави шари.
Сега се мислам една вечер да направам ваква лубеница и внуката да се прошета со неа по улица овде додека сите други деца ќе го осветлуваат патот со разни мобилки и ајвони и таблети,качени на некој си даски со мали тркала.,,,,фали слика
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611

Its the Ridller i pticu Larry - ja
Drko sam na belu macku iz Toma i Dzeri-ja
Its the Ridller i pticu Larry-ja
FUCK THE POLICE & ZANDARMERIJA!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.071
Добро бе ова старциве толку ли немаат попаметна работа освен да си играат со влезната врата, само го штракаат тоа копчето за заклучување. Па пичка му матер 12 саат сред бел ден е, 70 години никој не те украл, сега ќе те украдат :tapp:

Не дека немам клуч ама понекогаш имаш кеси натоварено со себе, точак, а можда и двете...и сега треба се на земја да оставам за клучот да го барам. А што е најтрагично јас ја отклучив вратата и за 15 минути отпосле да наидам на заклучена влезна врата :facepalm:
Не е ова првпат, секој ебан ден се дешава.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Си легнав во 4 сабајле. Во 9 и пол ми ѕвони мобилниот. Едвај се будам, онака гледам со едно око, гледам мајка ми ѕвони. А знам дека е втора смена и треба да е дома. И уште го гледам телефонот кога слушам од другата соба „ееееј, грешка...“ Заборавила жената дека не сум на работа, сакала да ми порача нешто... Нејсе, отиде сонот...

Станав, си сварив кафе, па отворив да ѕирнам по социјалните мрежи. Отварам Инстаграм и гледам другар ми што е во Германија ставил слика од запалена свеќа. И ни објаснување ни ништо. Од памет се извадив да не се случило нешто. Плус зедоа некои заеднички другари да ми пишуваат мене да ме прашаат дали е се ок. Зедов да го барам, му пишав секаде да го прашам што му значи сликата. Еден саат ништо, го нема никаде. И ете ти го после саат време ми враќа: „Ништо бе друже, уметничка слика“...

И се ова пред 11 и пол...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.790
Интернет аргументирање 101 :

Лик А : Комшијата со кој живееме добро работи таму, ти кажувам од прва рака дека е така и така.
Лик Б (реплицира) : Остај тоа, мој најдобар другар е шеф на смена, ги знае работите подобро од обичен вработен. Истиот другар ми вика дека НЕ е така.

Лик А : Еден познаник беше таму. Топ си поминал.
Лик Б : Пффффффф.Не се соглсувам. Мој прв братучед се врати од истото место пред 2 недели. Очајно си помина. Зарем ќе ме лаже ?

Лик А : Една школска го користеше тој производ. Прав очај, разочарана ептен.
Лик Б : Информација од прва рака, мајка ми го користеше. Топ е продуктот. Од прва рака ти кажувам

Демек ако ти е поблизок ликот, аргументот ти е посилен и порелевантно ти е мислењето.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ако некогаш завршам у бардовци тоа ќе биде ради ова:

Мојот универзитет(ахм) за туризам и менаџмент(јеа) врата ќе ти отвори низ сиот свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom