Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Дечки да ве прашам, колата е на мое име... ако ја вози брат ми во Македонија, дали има потреба од полномоштво?
За возила на физички лица не е потребно полномоштво доколку возилото го управува друго лице во Македонија.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Zdravo. Sakam da prasam dali i na citroen vozilata potocno na berlingo mu paga trapot kako sto gledam na poveke modeli na peugeot? Zainteresiran sum za nesto kako partner ili berlingo ama gledam mnogu kako gi vozat so nakrivo praen ili ne napraen trap. Nz kako gi vozat ona nema stabilnost na suvo a kamoli na vlazno.
 
Член од
11 октомври 2016
Мислења
18
Поени од реакции
28
Фиат Браво 2007 2008 2009 година .. мислења ?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
IMG_20180809_235352.png na opel astra h 1.7 cdti 2005 mi se pojavi ova znakce samo e zolto. kolata ne ja prima turazata. ako ja izgasnam i ja zapalam pak, togas se gasni i po nekoja minuta pak se palibi kolata nema turaza care?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.634
Поени од реакции
38.809
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
тоа е знакче дека треба да ја ставиш на компјутер па они ќе ти кажат што е
kolata e donesena od slovenia, nemase nafta i turiv nafta za 1000 denari od lukoil i turiv voda vo tubeto za brisacite. izlade kolata i posle 2 sati taman trgnav da vozam i nekade posle 1km. se pojave znakceto.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Zdravo. Sakam da prasam dali i na citroen vozilata potocno na berlingo mu paga trapot kako sto gledam na poveke modeli na peugeot? Zainteresiran sum za nesto kako partner ili berlingo ama gledam mnogu kako gi vozat so nakrivo praen ili ne napraen trap. Nz kako gi vozat ona nema stabilnost na suvo a kamoli na vlazno.
Citroen i Pežo e edna te ista kola....farovite se samo razlika i plastikite vnatre.
I da...imaat problem so trapovite
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Дали има некој проблем со моторот на Ауди а5 1.8 бензинецот , гледам идат доста поефтино од дизелите што е до негде и нормално али овде станува збор за скоро 8 до 10000 разлика у цена
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Дечки да ве прашам, колата е на мое име... ако ја вози брат ми во Македонија, дали има потреба од полномоштво?
od pred nekoja god smenet e zakonot i treba polnomosno. ako gandar saka moze da te kazni ako nemas.[DOUBLEPOST=1533903212][/DOUBLEPOST]
kolata e donesena od slovenia, nemase nafta i turiv nafta za 1000 denari od lukoil i turiv voda vo tubeto za brisacite. izlade kolata i posle 2 sati taman trgnav da vozam i nekade posle 1km. se pojave znakceto.
da ne si sipal benzin po greska :v Inaku moze 101 problem da e toa, ima finta na opelite od toa godiste kako da gi procitas fault kodovite kombinacija so papucata za kocenje i so trepkanje na kilometrazata. baraj na internet.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Имал ли некој искуство со овие маркери за гребаници? Дали стварно делуваат или не?
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Фиат Браво 2007 2008 2009 година .. мислења ?
Добри се,барај 1.9 мултиџед 8 вентилски мотор (120кс)
И обавезно да бараш со Blue&Me мултимедиа (го нема кај сите)
Windows mobile conektor

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Последно уредено:

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Имал ли некој искуство со овие маркери за гребаници? Дали стварно делуваат или не?
Поарно со колата појди во продавница за бои и лакови нека ти направат малку боја по код за твојата кола. Послем ако имаш гребаници со чепкалка за уши полека ептен внимателно нанесуваш на гребаниците, точки од камчиња и сл.

Далеку помалку се познава него со било кој маркер зошто бојата е иста со твојата а овие што прават боја по код дури може и малку корекција да направат на лице место ако бојата на колата тие малку поизбледена од сонце и сл. Зошто едно е по код ама бојата бледее од сонце со тек на време.[DOUBLEPOST=1533979830][/DOUBLEPOST]
Zdravo. Sakam da prasam dali i na citroen vozilata potocno na berlingo mu paga trapot kako sto gledam na poveke modeli na peugeot? Zainteresiran sum za nesto kako partner ili berlingo ama gledam mnogu kako gi vozat so nakrivo praen ili ne napraen trap. Nz kako gi vozat ona nema stabilnost na suvo a kamoli na vlazno.
Цитроен ја имаат истата механика со Пежо така трапот паѓа секако. Паѓаат на партнерите и берлингата најчесто ради претоварање. Инаку ако трапот е правен кај добар мајстор нема шанси да е накриво. Накриво е ради тоа што воопшто не го поправиле или едноставно е прикрпен само за да се движи колата.


Инаку има опција на трапот да му се стават месингани пиксни наместо лагери и да се подмачкува со шприцање на маст на неколку месеци. Самите пиксни се далеку пошироки од лагерите, потпираат на поголема површина и ако се подмачкува редовно буквално решен е проблемот со трапот еднаш за секогаш. Попрво колата ќе дојде за во отпад него трапот да падне. :D
 
Последно уредено:
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Здраво, имам форд фокус 1.2 бензин 2006. Почна да ми свети сијаличето за проверка и коа ке ја запалам (на бензин) ми тресе, а кога ке се уклучи на плин си има нормално возење и не тресе. Ќе ја носам во понеделник на сервис ам ме интересира ако некој знае што мозе да е ?
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Јас мислам оти незнаеш шо кола имаш.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Здраво, имам форд фокус 1.2 бензин 2006. Почна да ми свети сијаличето за проверка и коа ке ја запалам (на бензин) ми тресе, а кога ке се уклучи на плин си има нормално возење и не тресе. Ќе ја носам во понеделник на сервис ам ме интересира ако некој знае што мозе да е ?
Можно е до дизните бидејќи долго време си возел на плин ,а бензинот ИЧ не го користиш затоа еден од дизните е мртов


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom